Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

maryLand wrote:Da, am aflat si eu k nu putem pleca fara noul nume in pasaport. Noi insa nu mai plecam nikaieri deoarece am suferit o interventie chirurgicala grav si 2 ani fara zboruri si mari si soare. Dar recomnad neaparat sa va dceti, nu economisiti la acest capitol pt e sunt emotii ce nu mai pot fi traite alte dati.... Image Image

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/

In acest caz puteti merge intr-o calatorie la munte :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by maryLand »

Bride , multumesc de idee...la mine in cap totusi luna de miere e soare si mare,....si VS spune ca vom merge la munte doar ca sa mergem si noi undeva...dar mai vedem pe loc cum le aranjam. Voi a-ti luat vizele pentru Italia? pe cit timp vi le-au deschis? Image


Image
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

maryLand wrote:Bride , multumesc de idee...la mine in cap totusi luna de miere e soare si mare,....si VS spune ca vom merge la munte doar ca sa mergem si noi undeva...dar mai vedem pe loc cum le aranjam. Voi a-ti luat vizele pentru Italia? pe cit timp vi le-au deschis? Image



Am indicat pentru 2 saptamini, dar au deschis-o pentru o luna, nu stiu poate e asta e perioada minima si asa cum e doar cu o singura intrare, cind vom reveni acasa vreau sa trecem prin Franta daca va fi posibil...

Ceea ce intr-adevar doresc sa vad este Sardinia, am inteles ca e un rai pe pamint, dar vom vedea, inainte avem un drum foarte mare cu careva popasuri :D


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by svetik90 »

noi dorim foarte mult in Spania si pina acum doream sa apelam la gentii ceva dar acum stam la dubii..ne gindim totusi poate cu masina vezi mult mai multe depinde deja ce fel de luna de miere ne dorim(spatamina de miere )


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

svetik90 wrote:noi dorim foarte mult in Spania si pina acum doream sa apelam la gentii ceva dar acum stam la dubii..ne gindim totusi poate cu masina vezi mult mai multe depinde deja ce fel de luna de miere ne dorim(spatamina de miere )

De aceea am optat pentru o calatorie cu masina:

1. vezi mult mai mult.
2. costul este foarte bun, acum sa iai o foaie pentru intr-un hotel bun ca pentru tineeri casatoriti trebuie de scos din buzunar cel putin 1500 euro, dar noi cu asa bani plecam cu nasii, intentionam sa vizitam multe locuri .... in plus nu vom avea o saptamina inkisa in hotel, dar mult mai mult timp la dispozitie


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Luna de miere ...

Post by nadia803 »

bride2011 wrote: De aceea am optat pentru o calatorie cu masina:

1. vezi mult mai mult.
2. costul este foarte bun, acum sa iai o foaie pentru intr-un hotel bun ca pentru tineeri casatoriti trebuie de scos din buzunar cel putin 1500 euro, dar noi cu asa bani plecam cu nasii, intentionam sa vizitam multe locuri .... in plus nu vom avea o saptamina inkisa in hotel, dar mult mai mult timp la dispozitie
Si noi am vrut asa, dar o sa fie foarte obositor :(


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by bride2011 »

Noi ambii suntem firi aventuriere si ne plac calatoriile de acest gen, de aceea pentru noi nu constituie o problema sa conducem ore in sir, in plus naseii ne vor insoti,sunt sigura ca ne va fi si mai vesel, ei la fel sunt superbi si firi energice :D :D :D :D :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by maryLand »

eu deja de nevoie voi avea o calatorie cu masina...noua tot ne plac astfel de calatorii, sunt mai haioase si nu prea ai reguli...faci stop unde vrei, dormi si maninci ce vrei asa ca ...vacanta placuta tuturor dupa nunta, indiferent unde si cum o vor petrece... Image


Image
Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by Ellen »

Fetelor ce părere aveţi despre luna de miere in Grecia si anume pe insula
Halkidiki, Cassandra...mergem pentru prima oară
la ce să ne aşteptăm, vă rog sugestii, idei, impresii, critici
Toate sunt bine venite. Merci!
Apropo ne-am propus să plecăm pe 5 septembrie
Agenţia Skyline....
Hotelul Sithonia Porto Carras 5 stele - 1440 euro(2 persoane)
sau
Hotelul Flegra Palace Hotel 4 stele - 870 euro ( 2 persoane)


catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

nunta:)

Post by catalina »

noi dupa nunta,mergem o saptamana in Bulgaria,Nessebar intr-un hotel frumos de 5 *.asta va fi I parte a lunii de miere,si in octombrie mergem intr-un tur prin Europa,de genul Paris-Nice-Monaco-Monte Carlo....eu deja visez cu okii deskisi:)


Post Reply