Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

[/quote]




Salut. Eu miam comandat rochia Mori Lee 1601 din SUA. O rochie superba, mam indragostit de ea din prima, de aceea nu vreau so vand, dar sunt dispusa sa o dau in chirie, nu fac afaceri cu ea, cred doar o singura data mar lasa inima so dau in chirie... deoarece am cumparato cam scump 950 de euro. Pretul negociabil... nu scump. Poti sami scrii daca esti cointeresata. Am avut nunta acum pe 22 oct., cand voi avea imagini voi posta. Multumesc.[/quote]
Ludmila din cite inteleg n-ai procurato personal din SUA dar ti-a aduso cineva...Cind ai primit-o avea etichete Mori Lee?? Eu cind am fost la salon rochita era fara....Acum stind si analizind situatia ma gindesc ca poate Felicia avusese dreptate ca unele rochii se vind si dupa chirie ca rochii noi...


Image
Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Madalyn »

Verisoara mea a cumparat anul trecut o rochie Mori Lee originala dintr-un salon de rochii din Bucuresti. A dat undeva 1300 euro..nu mai tin minte exact, si era cu eticheta, cu bretele intr-un saculet prinse tot asa de rochie ca eticheta, cu toate ca modelul era fara bretle.


Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »

CristinaB7 wrote:



Salut. Eu miam comandat rochia Mori Lee 1601 din SUA. O rochie superba, mam indragostit de ea din prima, de aceea nu vreau so vand, dar sunt dispusa sa o dau in chirie, nu fac afaceri cu ea, cred doar o singura data mar lasa inima so dau in chirie... deoarece am cumparato cam scump 950 de euro. Pretul negociabil... nu scump. Poti sami scrii daca esti cointeresata. Am avut nunta acum pe 22 oct., cand voi avea imagini voi posta. Multumesc.[/quote]
Ludmila din cite inteleg n-ai procurato personal din SUA dar ti-a aduso cineva...Cind ai primit-o avea etichete Mori Lee?? Eu cind am fost la salon rochita era fara....Acum stind si analizind situatia ma gindesc ca poate Felicia avusese dreptate ca unele rochii se vind si dupa chirie ca rochii noi...[/quote]



Eu stau la Brasov, dupa multe cautari atat in romanaia cat si la chisinau, am gasit un salon in brasov care aveau rochii excusiv Mori Lee by Madeline Gardner, acolo am vazut rochia si imediat mam indragostit de ea. Mult am stat pe ganduri... deoarece pretul era cam maricel, in comparatie cu preturile la alte rochii din Ro. Am probat o marime mai mica, apoi am comandat marimea mea si in 2 saptamani mi-au aduso (am avut noroc ca mai era in stoc in depozit, altfel asteptam 2 luni). Da rochia avea eticheta, bretele, nu mam indoit niciodata ca nu ar fi originala. Sunt multumita de alegerea pe care am facuto... si sincer as vreau so mai port pana sa ma satur :D ... dar gata sa dus ziua cea mare


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

CristinaB7 wrote:
Kristina+mashiu wrote:CristinaB7 nustiu daca ai observat dar avem nunta in aceasi zi ,ne place aceeasi rokie si ne chiama la fel Image dragut
Da, frumoase coincidente pe forumul acesta... Image Image
Dar la noi s-ar putea sa schimbam data nuntii ca nasii sunt peste hotare si nu vor avea posibilitate sa vina pe aceasta data....Pacat.....Asa imi placea data si perioada :| .....Poate o facem pe 27.07. de ziua mea......Zilele astea se decide..
nui principalul data , cel mai important ca ziua aia sa fie perfecta nu conteaza primavara vara toamana...cu toate vrem iarba verde flori soare , dar unora le plac frunzele uscate zapada ... iti doresc ca ziua care o vei alege sa fie una de neuitat...


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »


Ludmila am vrut sa te intreb ce culoare este la tine ivory sau alb si daca nu sunt prea indiscreta ce marime este rochita,si care sunt ale tale masuri..Ca eu uitindu-ma pe diferite site-uri ba am nevoie de 4 ba de 6 ... :roll:


Image
Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »


Buna. culoarea rochiei este ivory (un alb fosrte cald). Marimea acum nu pot sati zic.... deoarece rochita a ramas la Chisinau, dar cred maine iti pot da un raspuns, doar sa sun acasa, sa se uite mamica pe rochita ce scrie. Tu aproximativ cate kg. si inaltime ai?


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Buna eu am 49 Kg si 1,6 m inaltimea Bustul undeva vreo 86 cm Eu am masurat alba .Nu stiu daca ai vazut ambele culori....Daca da care ti-a placut mai tare?


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

CristinaB7 wrote:Buna eu am 49 Kg si 1,6 m inaltimea Bustul undeva vreo 86 cm Eu am masurat alba .Nu stiu daca ai vazut ambele culori....Daca da care ti-a placut mai tare?
Cristina da poza din avatar esti chiar tu cadn ai probat rokita ,daca da pai vreau sa stiu avea rokia cercuri in poza?


Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »

CristinaB7 wrote:Buna eu am 49 Kg si 1,6 m inaltimea Bustul undeva vreo 86 cm Eu am masurat alba .Nu stiu daca ai vazut ambele culori....Daca da care ti-a placut mai tare?
Buna. Din pacate rotita mea nu ti se va potrivi, deaorece eu am ceva mai multe kg. pe +, silueta mea se apropie de a Kristina+mashiu.


Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »


Salut Kristina, am observat ca mai gasit te odnoklassniki :D , ceea ce tine de rochita probata de CristinaB7, nu cred sa aiba cercuri, deoarece rochia are multe fuste, multeeeeee, care o infoaie, si nu mai necesita cercuri.
Eu cand am probat rochia chiar mi sa parut prea infoiata, si aveam un gand sa mai scot un rand, dar asistenta de la salon mia zis sa nu fac asta caci atunci cand imbraci marimea ta se aranjeaza foarte frumos. Intradevar rochia e foarte comoda, voluminoasa si nu incomodeaza atunci cind oaspetii se apropie de tine, se modeleaza dupa caz.
Ps. Fotografiile de leai vazut tu, nici pe aproape nu arata splendoarea rochiei. Sincer... in nici un caz nu ii fac reclama, vorbesc ceea ce simt eu pentru aceasta rochie. Sper cat mai repede posibil sa am fotografii profesionale pentru a le afisa si aici.


Locked