Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by dreamscape »

cu placere Image Image Image


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

Fetelor, cine a fost mai recent pe la Tiraspol, Ribnita...
care sunt preturile la coniak?
Tiras, Doina....

Ca noi o sa megem la Tiraspol, dar asi vrea sa stiu din timp, cam la ce sa ne orientam

Va multumesc frumos


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

Alinka wrote:
O viitoare mireasa wrote:Fetelor, cine a fost mai recent pe la Tiraspol, Ribnita...
care sunt preturile la coniak?
Tiras, Doina....

Ca noi o sa megem la Tiraspol, dar asi vrea sa stiu din timp, cam la ce sa ne orientam

Va multumesc frumos
Noi am fost la Ribnitsa shi Doina in sticla rotunda e 55,10 ruble iar in patrata 60 de ruble de-a lor
asta de citi ani?


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Beatrise »

Alinka wrote:9 ani au ambele
Alinka spunemi terog unde anume la Ribnita? poate ai si adresa? Nu am fost niciodata in orasul cela.... si inca: trebuie de trecut vreun post vamal?


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Beatrise »

Alinka wrote:
Beatrise wrote:
Alinka wrote:9 ani au ambele
Alinka spunemi terog unde anume la Ribnita? poate ai si adresa? Nu am fost niciodata in orasul cela.... si inca: trebuie de trecut vreun post vamal?
daka sicer adresa nu o kunosk, noi am intrebat de un taxist shi la magazin vinzatorul nea rekomandat o persona kare poate sa treaka vama kutiile ku bautura. El ea 3 lei de stikla , dar daka sunt mai multe ia shi mai putin, depinde kum te intelegi
MERSI Image


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by perla »

noi am cumparat coniac Doina de 9 ani cu 69 lei sticla 0.5 (in green hills e 217 lei sticla, iar la Metro e 177 lei).. apropo, deja am reusit cu nasa sa servim cite 100 gr, de obicei nu servesc alcool, dar asta asa s-a dat pe gust... recomand, e moale, placut, si capul nu doare deloc, nici macar nu am simtit ca ma ameteste... Image Image


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

perla wrote:noi am cumparat coniac Doina de 9 ani cu 69 lei sticla 0.5 (in green hills e 217 lei sticla, iar la Metro e 177 lei).. apropo, deja am reusit cu nasa sa servim cite 100 gr, de obicei nu servesc alcool, dar asta asa s-a dat pe gust... recomand, e moale, placut, si capul nu doare deloc, nici macar nu am simtit ca ma ameteste... Image Image
perla daca nu e secret poti sa ne spui si noua de unde ai cumparat coniacul? Image


Image
Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by O viitoare mireasa »

fetelor, stiu ca coniacul se calculeaza asa 1 sticla la doua persoane...
se consuma atita coneac?
mi se pare cam mult
fostele miresuici, la voi cum a fost?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Alintush »

O viitoare mireasa wrote:fetelor, stiu ca coniacul se calculeaza asa 1 sticla la doua persoane...
se consuma atita coneac?
mi se pare cam mult
fostele miresuici, la voi cum a fost?

nu as spune ca e mult,pentru ca intr-adevar se consuma mult coneak la nunta... si nu uita ca va trebui sa ai vre-o sticla doua acasa la mireasa...acasa la mine...la nanasi...pentru a doua zi la zeama...si cind calculezi...se adauga...
Nu cred ca va fi problema daca va mai ramine coneac dupa nunta...cu atit mai bine...vei avea de sarbatori sau pentru camatrie :)
e groaznic cind nu ajunge...lumea cere,dar nu mai e ...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by maryLand »

noi am luat 80 de sticle pt 100 pers.

la nunta au fost 129
au rams 2 sticle de coniac...luati cu rezerva...daca lumea are dispozitie se bea..si desigur daca bautura este calitativa...mai bine sa ramina decit sa nu va ajunga... :)


Image
Post Reply