Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Nunta la "Novas"

Post by Lilia »

KALIAN wrote:SALUT ....VREAU SA STIU CITI INVITATI AI AVUT LA NUNTA .....AM SI EU LA ANU ACOLO NUNTA SI MA GINDESC UNDEVA LA 120-130 PERSOANE .....SI MI SE PARE CA O SA STEA OAMENII CAM IN SPINARE UNU LA ALTU ....CE PARERE AI ? MS MULT

Fii pe pace, nu va sta nimeni in spatele nimanui. Si la noi nunta a fost de 125 persoane si a fost foarte bine. La dans nu au fost probleme deloc si asta cu toate ca toti erau in sala, afara nu ieseau pentru ca era racoare si pe scaune nu am vazut sa stea cineva. Bafta!


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Nunta la "Novas"

Post by bobrsergey »

Nunta la Novas (Anastasia si Alexandru 13.07.2012) -


silvis2503
Posts: 27
Joined: 16 Sep 2012, 08:23

Re: Nunta la "Novas"

Post by silvis2503 »

Sunteti adorabili felicitari pentru organizarea unei sunti superbe.
Am o intrebare da cine so ocupat de aranjamentele florale in sala?


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nunta la "Novas"

Post by DanielaG »

Pe 10 noiembrie 2012 am avut o placere enorma sa sarbatorim anume in acest restaurant.Am ramas foarte satisfacuti si multumiti.Un mare multumesc lui Radu si Vadim , au dat dovada de inalt profesionalism!!!Nu pot gasi nici o obiectie...mincare foarte gustoasa,meniul foarte bogat,chelnerii super amabi,managerii indulgenti si receptivi....cineva avea probleme cu temperatura...eu am vorbit cu Radu...si totul a fost perfect....Ne-au dat atit de mult inapoi pt zeama...ca nici nu ne-am asteptat...si bautura ne-au intors parca mai mult cea ce ma face sa cred ca nu s-a furat...la sfirsit chiar am lasat noi din bautura chelnilor ca aveam prea mult :D ....
Daca as mai face inca o data nunta...doar acolo :oops: ...recomand cu toata inima ;)


Image
Cristina Berliba
Posts: 5
Joined: 02 Jul 2012, 20:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Cristina Berliba »

salutare tuturor! Am si eu o bucurie, in sfirsit dupa lungi cautari si divergente, facem si noi nunta la Novas pe data de 21 iulie 2013!!! URAAAAA :D


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nunta la "Novas"

Post by DanielaG »

Felicitari CristinaBerliba...e un plus important in lista de pregatiri si e o alegere buna,sunt sigura ca ve-ti ramine multumiti!!!


Image
Cristina Berliba
Posts: 5
Joined: 02 Jul 2012, 20:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Cristina Berliba »

DanielaG wrote:Felicitari CristinaBerliba...e un plus important in lista de pregatiri si e o alegere buna,sunt sigura ca ve-ti ramine multumiti!!!
mersi mult!


Angel3DOM
Posts: 23
Joined: 25 Jul 2012, 14:31

Re: Nunta la "Novas"

Post by Angel3DOM »

Buna,

doream sa intreb fetele care au facut la novas inregistrarea afara. Noi vom avea DJ si pina vin oaspetii + inregistrarea etc. as dori sa fie fundal muzical. Cum ati facut? Cum e mai bine, Din cite stiu sunt citeva variante:

a. o boxele sunt scoase la balcon (dar DJ ul a zis ca e posibil sa fie efect aiurea, adica moderatorul sau persoana de la starea civila sa vorbeasca, iar sunetul sa ajunga cu citeva secunde intirziere)

b. DJ-ul propune sa puna initial boxele jos si pina urca oaspetii una alta sa le mute sus (minusul e ca nu arata prea bine mutatul boxelor fata de oaspeti, plus ma gindesc poate vom avea oricum nevoie mai tirziu seara de muzica si la terasa)

c. sa fie un set de boxe suplimentar si jos, dar asta implica costuri suplimentare si nu stiu daca merita. Merci tare mult pentru sugestii!


bella
Posts: 8
Joined: 11 Jun 2012, 14:58

Re: Nunta la "Novas"

Post by bella »

bunaa fetelor imi zice si mie cineva pentru inscriere inafara ca platesti pentru arca ce tio pune afara rebuie sa platest si pentru covoras rosu ???cine a facut inscrierea afara imi aice si mie mersiiii


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Nunta la "Novas"

Post by La_dame »

bella wrote:bunaa fetelor imi zice si mie cineva pentru inscriere inafara ca platesti pentru arca ce tio pune afara rebuie sa platest si pentru covoras rosu ???cine a facut inscrierea afara imi aice si mie mersiiii
anul trecut arenda arcei era de 1000 lei, iar cea a covorului-500 lei (dar asta nu are nicio legatura cu inscrierea).
n-am facut inscrierea afara, dar cred ca e absolut gratis
de fiecare data zic: telefonati-le si intrebati de ei ca ei nu musca, sunt niste persoane foarte receptive
succese ;)


Post Reply