Discursul mirilor

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Discursul mirilor

Post by DanielaG »

Rodinka mesajele tale sunt pline de pozitivism si convingere...nu ai cum sa nu te incredintezi cuvintelor tale...merci :P


Image
silvunea
Posts: 110
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Discursul mirilor

Post by silvunea »

La noi discursul nici nushtiu cum si de unde a venit, eram plini de emotii a vorbit sotul dupa care eu, cind a vorbit sotul a multumim parintilor nasilor si la final a inceput ca mai are sa multumeasca unei persoane, eu mi-am dat seama despre ce era vorba dar toti stateau mirati ce va urma.. urma sa imi multumeasca mie :) toti au inceput a plinge, fugea cu privirea sa gaseasca o persoana care sa nu fie cu ochii inlacrimati ca sa nu izbucneasca si el da nu gasea,, moderator, foto, video, toti ca unu plingeau si au ramas nemiscati pt un moment dupa ce a vorbit sotul, dupa care eu am multumit toturor serviciilor care au fost alaturi de noi si la final sotului si iarashi toti stateau si plingeau ne-am cuprins si am izbucnit odata in plins,,, off a fost emotionat.... La final foto, moderatoarea ne spunea ca e prima nunta la care au fost atit de emotionati si au plins :) iaca asa.
in final parerea mea e ca atunci iti vin cuvintele si multumirile fara pregatire, pt ca vine totul din suflet.


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Discursul mirilor

Post by perla »

la noi la nunta am vorbit meu mai intii, si i-am spus sotului si tuturor cuvinte de multumire.. i-am facut si o declaratie de dragoste sotului.. si el apoi i-a multumit pe toti, si avind mari emotii, a uitat sa imi spuna si mie cite ceva,, apoi si-a amintit si mi-a zis scurt, clar si cuprinzator „Te iubesc papusica mea”... :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Discursul mirilor

Post by maryLand »

Noi ambii vorbim muuultt (fetele de la off pot confirma)
Am multumit eu in primul rind, undeva la inceputul temei am scris cui am multumit, dupa care sotul..care a mai multumit o data, numai ca in stilul lui ... ;)

El nu mi-a multumit mie si nici eu lui...iata asa dragoste mare avem noi :x


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Discursul mirilor

Post by CristinaB »

Maryland, noi nu ne-am multumit nici noi...Uitasem..acum cind citesc sfaturile fetelor realizez dar atunci nici nu tineam minte...


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Discursul mirilor

Post by Alintush »

la noi cum a fost...planuiam sa multumim amindoi...
am multumit eu...pentru fiecare grup de persoane in parte (parintilor, nasilor, invitatilor,personalului) am inceput coada-cap...pentru ca pentru parinti si nasi am avut mai multe cuvinte de multumire...cind am ajuns la multumirea pentru parinti, aveam un nod in gid...dar am continuat...intorcind capul spre toata lumea am zarit-o pe cumnata mea ...plingea...cu lacrimi de crocodil (ea e foarte sensibila la urari, multumiri pentru parinti) si parca brusc m-am oprit... :)
Vs...deja sotul cred ca nu a mai multumit pentru ca eu am spus tot ce trebuia de spus...sa nu se repete...

nu cred ca are vre-o importanta cine multumeste...principalul sa fie sincer, din suflet


cristina.trib
Posts: 32
Joined: 11 Oct 2012, 12:30
Location: Chisinau

Re: Discursul mirilor

Post by cristina.trib »

Eu tot sunt emotiva de felul meu si cred ca la fel voi avea emotii......mai ales cind vine vorba sa le multumim parintilor.....
Last edited by cristina.trib on 24 Oct 2012, 12:31, edited 1 time in total.


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Discursul mirilor

Post by doina30882000 »

fetelor, eu cand am ajuns in ziua nuntii mi-am dat seama ca nu mi-am schitat nimic in ceea ce as vrea sa vorbesc la nunta, de obicei imi place sa fac notite scurte pe foaie dupa care altfel pot sa imi fac un discurs coerent ...
si pe drum spre sala mi-am dat seama ca trebuie sa vorbesc...dar m-am cakmat si am zis ca atunci pe loc o sa ma duca capul sa vorbesc...la nunta a vorbit mai intai sotul meu care a multumit tutoror si care nu a uitat sa aminteasca ca cea mai mare bucurie din viata lui este ca m-a intalnit pe mine si e cel mai fericit...apoi am vorbit eu care la fel am multumit nasilor, paintilor, rudelor etc...si intentionam sa vorbesc si sa amintesc ceva si dsp mamica mea...dar mi-a stat un nod in gat si eram sigura ca era sa plang si astfel am continuat sa vorbesc si eu despre cum l-am cunoscut pe sotul meu si ca si eu sunt o femeie fericita alturi de el....aveam atatea emotii dar mi-au trecut asa deodata ...nu vedeam pe nimeni in sala...parca vorbesm eu singura cu mine ...:P


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Discursul mirilor

Post by marcelushka »

RoDiNkA wrote:Daniela, daca e atit de timid, ar fi bine sa il incurajezi, sa il programezi, sa il sustii sa se degajeze, sa zici cit de mult crezi in el (barbatii devin foarte increzuti si autoaprecierea creste vizibil cind noi, alesele lor ii incurajam cu astfel de fraze ;) )... Ce tine de pregatirea discursului, hmmm...noi nu l-am, pregatit...am lasat ca cuvintele sa vina de la sine, spontan...Pentru inceput a vorbit sotul (mai succint, ceva rational si pamintesc, iar eu am venit cu mesaj sufletist, cum si sotul imi spune ca eu sunt sufletul cuplului nostru :lol: ) nu m-am asteptat sa fie astfel, dar...am trezit emotii enorme si parintii chiar au lacrimat (cu toate ca nici o picatura de pesimism nu a fost)...In final, s-a primit bine, frumos si sincer! Eu cred ca cel mai bine e ca discursul sa nu fie scris pe foaie, ci sa fie cit mai sincer, ca mirii sa spuna ceea ce simt la moment, astfel, acest mesaj e cel mai frumos si adevarat! Insa, daca credeti ca ar putea fi blocaj, puteti doar sa discutati despre citeva puncte de reper,
sa va intelegeti despre ce va vorbi sotul si ce spui tu! ;)

Foarte frumos spus scumpa Valeria,ai perfecta dreptate, doar femeea isi poate ridica barbatul la cele mai inalte culmi,,,,
imi place cum a fost la voi asa planific si eu la noi sa fie, sper sa iasa ok, dar ma gindesc ca atunci cind e tot din suflet si cu mare drag si sinceritate nu are cum esi altfel.

Daniela, o sa fie totul bine, fii sugura, tu iti iubesti sotul?
daca da atunci ai incredere in el, zii asta, zii cit de mult te mindresti cu el, ca crezi in el, sunt sigura nu te va dezamagi.


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Discursul mirilor

Post by DanielaG »

multumesc marcelushka ;)


Image
Post Reply