Nuntă netradițională

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nuntă netradițională

Post by tancha_ru86 »

mai am o idee de nunta trasnita si netraditionala: nunta bal mascat unde invitatii sa poarte masti sau sa se imbrace in ce persoanaje le place. la sfarsitul nuntii cand vine dezbracatul miresei sa-si scoata toti mastile..
:lol: :lol: :lol:


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Nuntă netradițională

Post by Liudocika2012 »

tancha_ru86 wrote:mai am o idee de nunta trasnita si netraditionala: nunta bal mascat unde invitatii sa poarte masti sau sa se imbrace in ce persoanaje le place. la sfarsitul nuntii cand vine dezbracatul miresei sa-si scoata toti mastile..
:lol: :lol: :lol:
aha, si la masa mare sa semneze plicul cu numele personajului prezentat :lol:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

ooofff, eu sunt cu miinile si picioarele pentru traditia neamului...desigur traditia umana si frumoasa, nu legatorile si pusul miliardelor pe masa in gura mare :D
insa ador ideile noi, ceva creativ si interesant pt oaspeti.

Am fost recent la o nunta unde torta miresei s-a taiat la inceputul nuntii...mi-a placut mult ideea si imi pare rau ca nu am avut-o si eu...

tot la aceasta nunta nasii au aprins luminarile si multi copii imbracati in ingeras au cintat o rugaciune de mai mare dragul...toata lumea s-a ridicat in picioare...un moment divin...


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Nuntă netradițională

Post by Liudocika2012 »

maryLand wrote:ooofff, eu sunt cu miinile si picioarele pentru traditia neamului...desigur traditia umana si frumoasa, nu legatorile si pusul miliardelor pe masa in gura mare :D
insa ador ideile noi, ceva creativ si interesant pt oaspeti.

Am fost recent la o nunta unde torta miresei s-a taiat la inceputul nuntii...mi-a placut mult ideea si imi pare rau ca nu am avut-o si eu...

tot la aceasta nunta nasii au aprins luminarile si multi copii imbracati in ingeras au cintat o rugaciune de mai mare dragul...toata lumea s-a ridicat in picioare...un moment divin...
maryLand da in priivinta tortei de la inceput, crezi ca e ok sa se serveasca desertul inaintea salatelor si frigaruiului? cum a decurs acel moment, chiar mi-i interesant :D


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

Inainte de primul dans s-a anuntat ca mirii au o surpriza...au adus torta (foarte frumoasa) au taiat-o alaturi de nasi, au gustat si au pus torta miresei la masa de fourchete...foarte comod de luat, iei cite bucati vrei si cel mai important ca toata lumea gusta din aceasta torta..eu spre exemplu maninc putin pe la nunti, insa de tort nu ma dezic nici in ruptul capului...mie mi-a placut mult de tot... ;)


Image
mireasa22.09
Posts: 70
Joined: 20 Feb 2012, 15:46

Nuntă netradițională

Post by mireasa22.09 »

MaryLand nu stii de unde a luat mireasa ingerasii care au spus rugaciunea ca tare vreau si eu , da nu gasesc nicaeri. Mersi mult


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

Nu stiu, nu suntem rude tare apropiate insa cercul de copii se nume Do Re Micii ;) daca te poate ajuta cumva!


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by marcelushka »

maryLand wrote:Nu stiu, nu suntem rude tare apropiate insa cercul de copii se nume Do Re Micii ;) daca te poate ajuta cumva!



Doamne mie mi-au dat lacrimile, si eu ii vreau, cine cunoaste date de contact....... va rog


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

Da da da , acestia erau si acest show au facut...mie mi-a placut mult.. ;)


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by marcelushka »

Doamne ce fericire am am gasit nr de contact al copiilor DO-RE-MICII, am sunat si mi sa spus ca sunt 5-6 copii si costa 100 euro, pe cine intereseaza as putea spune nr.
eu ma gindesc sa ii iau ca sa fie o surpriza din partea mea, inainte de a ne aseza la masa, ca aceste minuni sa ne binecuvinteze masa.


Post Reply