Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Natalia86
Posts: 139
Joined: 19 May 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Natalia86 »

ms pentru raspuns,rochita e superba! Image


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

merci.cu placere Image


Image
Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

e foarte frumoasa si pretul e pe masura ei dar stapana rochitei nu are pret ,vei fi o mireasa superba ... Image


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by rode11u »

foarte frumoasa rochita , felicitari dar parerea personala e ca voalul parca nu se potriveste , o sa se priveasca mai bine daca o sa fie pe margine cu broderie


scarletteo
Posts: 49
Joined: 13 Nov 2011, 00:00

Rochia de mireasa

Post by scarletteo »

Fetelor anul trecut cautam cu prietena mea rochie pentru ea, am gasit modelul care ii placuse tot de la Pronovias 2011 daca nu gresesc Costura. La Chisinau rokia costa la saloane intre 700-900euro chiria, iar sa o cumperi 1100euro.
Si atunci eu am hotarit sa ma uit la niste online shops caci trebuia sa ma duc in SUA si credeam ca am sa o cumpar de acolo. Pina la sfirsit am gasit citeva site-uri chinezesti care livreaza in toata lumea rochii de mireasa dupa modelele vestite. Am comandat umbrela, manusile, gentuta miresei de pe www.dhgate.com.
Insa rochia de acolo nu recomand de comandat ia tare mult. Pina la urma prietena mea a comandat de pe http://www.abigaleweddingdress.com/ le-a scris si pretul a fost incredibil 220$ +livrarea 150$ adica clar ca livrarea e destul de scumpa dar comparati cu cele din saloanele Chisinaului :D Rochia a ajuns, e la fel ca pe fotografie, calitatea fix ca la saloane + ca au fost niste oameni tare receptivi si au mai facut schimbarile pe care le-a dorit mireasa. Apropo a ajuns in 2saptamini. Eu de acolo am sa o comand.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

rode11u wrote:foarte frumoasa rochita , felicitari dar parerea personala e ca voalul parca nu se potriveste , o sa se priveasca mai bine daca o sa fie pe margine cu broderie
va multumesc mult fetelor! apropo de vual nu va fi asta eu atunci probam si ma surprins cu asta in kap .vualul va fi lung lung si in doua fara broderii fara nimik rokia are multa broderie si de aia fataua va fi fara de ele.


Image
Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

scarletteo wrote:Fetelor anul trecut cautam cu prietena mea rochie pentru ea, am gasit modelul care ii placuse tot de la Pronovias 2011 daca nu gresesc Costura. La Chisinau rokia costa la saloane intre 700-900euro chiria, iar sa o cumperi 1100euro.
Si atunci eu am hotarit sa ma uit la niste online shops caci trebuia sa ma duc in SUA si credeam ca am sa o cumpar de acolo. Pina la sfirsit am gasit citeva site-uri chinezesti care livreaza in toata lumea rochii de mireasa dupa modelele vestite. Am comandat umbrela, manusile, gentuta miresei de pe www.dhgate.com.
Insa rochia de acolo nu recomand de comandat ia tare mult. Pina la urma prietena mea a comandat de pe http://www.abigaleweddingdress.com/ le-a scris si pretul a fost incredibil 220$ +livrarea 150$ adica clar ca livrarea e destul de scumpa dar comparati cu cele din saloanele Chisinaului :D Rochia a ajuns, e la fel ca pe fotografie, calitatea fix ca la saloane + ca au fost niste oameni tare receptivi si au mai facut schimbarile pe care le-a dorit mireasa. Apropo a ajuns in 2saptamini. Eu de acolo am sa o comand.
da am vazut se eu saiturile astea,dar nu am incredere nu am putut risca :)


Image
Image
scarletteo
Posts: 49
Joined: 13 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by scarletteo »

Prietena mea deja a avut nunta ei cu 2luni in urma, rochia a fost superba, sincer :D Eu venisem din SUA si zic sa dai 800euro pe rochie, nuuuuuu. Deci rochia a ajuns, tot normal. Noi am fost la salon si am masurat ca sa stim ce marime sa ieie si cum ii sta. NU a fost cu nimik mai altfel decit cea din salon.
Fiindca am avut card bancar in valuta straina eu am platit si dupa datele contului totul a fost bine, am in vedere nu au luat nimik in plus.


November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by November »

scarletteo

Pretul e destul de accesibil +sunt si modele destul de frumoase :) Mai economisesti 200-300 $


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

nu stiu ,dar oricum calitatea nu poate fi acceasi eu atunci pt ce am dat 2000 :?: :D


Image
Image
Locked