Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by O viitoare mireasa »

Alintush, la ce croitorese vei merge,
sunt si eu in cautarea unui salon de croitorie,
vreau ceva bun si nu scump, ca fiecare...

eu stiu doar de un salon de la ciocana ANNY

cine are mai multe info, pls, help


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by tasa84 »

Alinka
am vazut acesta rochia la salonul "diana" cind am fost anul trecut era noua nouta....... poti sa te duci s-o masori........ mie mi-a placut ca este deosebita(dar nu era rochia pe are o cautam)

eu rochita mea am cusuto la salonul "lidia" de pe strada dimo....... dac te intereseaza iti zic :D


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by bride »

tasa84..mie mi'a placut enorm rochita ta de miresa...am vazut'o pe forum mai demult..daca nu e secret spune te rog kit timp a durat cusutul..si kit te'a costat?please :roll: :)


marina111
Posts: 2
Joined: 26 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by marina111 »

super rochia , originala, la ce pret se da?


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

fetelor imi puteti spune ce model de rochie este acesta si in care salon pot gasi asa ceva? multumesc anticipat
Image[/img]


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by svetik90 »

rochita de acest gen eu am vazut la salonul asta Amadeus si inca un salon ele sunt impreuna am uitat cm se numeste la unul din astea 2 e pe Alecsandri


nataly_o
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 00:00
Location: Deutschland

Re: Rochia de mireasa

Post by nataly_o »

Image

mi-a placut mult, modelul acesta, ma gindesc deja sa-l comand, doar ca nustiu cum sa fac cu masurile, în Belorusia curind nu am treaba :), dar in Moldova venim exact inainte de nunta si aici unde stam la moment nu este un magazin cu modele de ale lor.


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

nataly_o
e foarte senzuala rokita , imi plac simplitatea ii da un aer fermecator ,vrei original sau... eu depilda am sami cos rokia la salonul imperatrice si la fel nu sunt acasa dar le voi da masurile prin skype si nu e nevoie sa merg la probe ...bafta :D


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

nataly_o
Rochita este de la Papilio ! Poti sa suni sa intrebi care sunt masurile concrete pentru fiecare "size" . In plus, Papilio nu dau rochiile in chirie , de regula, asa ca poti sa te gindesti so cumperi .Dar trebuie s-o vezi cum iti sta! In general, rochitele Papilio sunt simple si au acel ceva !!!


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Cristina, totusi te-ai decis so cosi la Imperatrice? Ce model ai ales pina la urma, ce conditii au si ce pret?


Image
Locked