Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Lista Neagră

Post by InnaM »

maria09 wrote:si daca i-am inclus in aceasta lista....si crerd ca asa trebuie...atunci asa si ramine
maria09 - Am mai citit odata mesajul meu, shi nu vad sa-tzi fi cerut sau sa fi insinuat sa-tzi editezi mesajul. A fost parerea mea privind comentariul tau. Orice argument are shi pro shi contra iar aici obishnuim sa venim toate cu opinii oneste shi obiective. Itzi sugerez sa mai rasfoieshti paginutzile ca sa te convingi shi poate itzi skimbi shi atitudinea. Pina la urma toate am trecut, trecem sau vom trece prin aceleashi emotzii. Succese in pregatiri mai departe shi multa bafta cu sala.
Last edited by InnaM on 04 Oct 2014, 03:44, edited 1 time in total.


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Lista Neagră

Post by InnaM »

flower wrote:Referitor la Natalia Proca.... A cintat la nunta noastra cu band-ul ei, ceea ce nu mi-a placut e ca parca incerca sa scurteze nunta (desi noi am inceput devreme si orikum era planificat pe la 12-1 sa se termine), lumea statea pe platoul de dans, vroiau sa mai danseze, si ei special puneau muzica mai lenta, ca lumea sa se imprastie. Plus, instrumental tare putin au cintat, puneau negativul... ea cinta voce, dar orchestra statea si minca si servea bauturica, ca la un moment dat s-a apropiat un chelner de sot si i-a spus la ureche ca muzicantii iar cer bautura, desi le-a dat deja citeva sticle, si ce sa faca sa le mai dee sau nu. Pina la urma, muzicantii erau chercheliti, si inca cu administratorul localului s-au luat la harta (dupa ce lumea plecase).
ziceam ca o sa ma abtzin in privinzta acestor prestatori dar citind relatarea ta mii aduceam aminte FIX de la alta nunta la care am asistat. Deci FIX.

Noroc ca mirii au depus mult suflet in organizari shi a fost o nunta superba nekatind nesimtzitzilor susmentzionatzi. Noi oricum ne-am simtzit bine pentru ca a fost compania buna, insa au lasat un amar in gura, bataie de joc de banii greu muncitzi ai oamenilor. Unde mai pui shi obrazul foarte gros, nici macar nu se ascundeau sau sa se prefaca, vorba ceeia "eu mii cínt,eu mii joc sh pi nimi nu mii rog"


nataci_u
Posts: 8
Joined: 25 Feb 2014, 23:11

Re: Lista Neagră

Post by nataci_u »

Salutari tuturor miresuicilor.am si eu cite de adaugat aici .am avut nunta saptamina trecuta.totul a fost super si cum am planificat cu exceptia decorului.este vorba de marina adamciuc.buchetul meu de mireasa mia placut cu toate ca eu iam zis ca eu nu pun accent pe buchet ci pe decorul salii.sincer nu mia aratat ca ar fi de incredere din primele dati cum neam intilnit dar totusi am mers mai departe cu ea cu decorul,care ma costat 14000 lei dar care nu à meritat nici 8000. Mia promis ca imi face exact cum iam aratat in poza dar cind am ajuns la sala mam ingrozit.am vb cu chelnerii din sala si iam rugat sami scoata backdropul care mil facuse ea din spatele mesei mirilor si sal dea la o parte ca sa fiu linistita si binedispusa si sa nu rida cineva de decorul meu.ea promite multe dar nu are rechizitele suficiente ca sa decoreze o nunta.Si plus la asta cind iam cerut explicatii de ce sa primit asha ma mintit ca ea mia spus dinainte de ce materiale dispune ea.totul mia facut nu asha cum am vrut eu dar cum a putut ea.Si din pacate ea poate foarte putine.daca nu poti nu te apuca sa strici nunta cuiva.flori pot cumpara si eu si sa le pun intro vaza dar daca te crezi decorator respectati meseria si respecta domnisoarele care iti incredinteaza visul unei nunti frumoase .sincer dezamagita..


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Lista Neagră

Post by Irinela »

Vreau sa includ si eu in lista neagra o persoana juridica ce nu-şi onorează obligaţiunile şi anume restaurantul Stil din comuna Stăuceni. noi am încheiat contract cu ei pentru a serba nunta acolo, din motivul vinzării acestui restaurant noi ni-am răzgîndit să mai facem la ei nunta. am mers să discutăm poate ne întorc o parte din arvonă căci mai este aproape un an de zile şi incă e o zi pe care mulţi o caută. la care directorul mi-a spus ca arvona nu se întoarce conform contractului închieat (care nu avea număr, era din 2013, fără data şi semnătura mea). evident că ei au dreptate, aşa e specificat în contract. dar,paradox. ei au vindut data noastră de nuntă,macar că noi nu am reziliat contractul cu ei şi li-am spus că noi vom găsi pe cineva în locul nostru (apropo asta este specificat în contract), este permis aşa ceva. mai pe scurt ni-am dezamăgit complet. nu au nici anul de cînd s-au deschis, dar deja aşa imagine s-au creat.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
DAVID I.
Posts: 5
Joined: 07 Oct 2014, 14:21

Re: Lista Neagră

Post by DAVID I. »

Referitor la Natalia Proca............ am invitat-o la nunta noastră 21.09.2014, în calitate de moderatoare şi voce cu band-ul ei, pentru că îmi plăcea vocea şi în general o admiram ca femeie, dar asta totul pînă în ziua nunţii. Ne-a cerut pentru prestaţie 1500 euro, nu am pus nici o întrebare, de ce asa mult ori nici măcar nu am însinuat să mai cedeze putin, ca mai apoi în ziua nunţii să o văd pe adevărata Natalia Proca.
Încep cu începutul, am făcut meniul (6 feluri de bucate) pentru muzicanţi la 5 persoane(numărul de persoane din band + natalia), la care s-a achitat suplimentar restaurantului, totodată am pus ca condiţie restaurantului, să li se dea să servească băuturi alcoolice la 2 ore după ce se începe nunta, pentru am auzit cazuri în care se îmbătau şi nici nu mai cîntau.
Astfel, stînd la arcă, întîmpinînd oaspeţii se apropie Natalia Proca cu nişte "aere" şi spune că mîncarea pentru muzicanti, nu e nici pentru doi oameni (mamica mea iniţial a verificat toate farfuriile care au fost scoase din bucătărie şi duse în sală şi către muzicanţi - la gramaj) şi ce-i cu condiţia asta de a se da bauturi alcoolice tocmai la 2 ore de la începerea nunţii,....şi mai apoi adaugă că iaka am scos eu din maşină o sticlă.....
M-am enervat la culme, omul îl plăteşti cu 1500 euro, îl hrăneşti, întîi ce se începe nunta, or eu vad situaţia asta altfel, vii la lucru ca să începi lucru ori deacum repede la mîncare şi băuturică, dar cîntatul cum s-a primi.
Aropo de cîntat, intrumental foarte putin, mai mult a fost pusă în funcţiune "flash-ul" pregătit de acasă, şi veşnica senzaţie că îţi grăbeşte nunta, Norok că au mai fost şi alţi invitaţi, care întradevăr şi-au făcut lucrul la maxim.
Viitoare miresuici fiti atente ce muzică şi muzicanţi, moderatori căutaţi şi angajaţi pentru cel mai frumos eveniment din viata voastră, pentru că în acest moment nu vreai ca cineva, care-l plăteşti să facă veselie, îţi strică seara.


Amely
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2014, 19:25

Re: Lista Neagră

Post by Amely »

In lista neagra intra la mine Anatol Melnic. Am fost la o nunta unde acesta trebuia sa fie in calitate de moderator si cumatrul acestuia Adi Carp trebuia sa cinte. Respectiv Domnul Melnic a luat de la miri cu citeva luni inainte de nunta 150 dolari in calitate de avans. Trebuia in total sa ii plateasca 300 dupa nunta.
Situatia a fost ca domnul cu princina a considerat de cuviinta sa sune mirii cu doua ore inainte de sala si sa le zica ca el nu se mai prezinta din anumite motive ( era beat ) . Mirii erau la fotosesie. Mireasa a izbucnit in plins, iar mirele incepuse a striga ca il auzea tot parcul. Asa au ramas ei fara moderator. Noroc ca Adi a intrat in situatie si a moderat el pina la urma nunta, dar a vrut bani suplimentari pentru asta.
Si sa vedeti ca pina la urma domnul Melnic nu a dorit sa restituie suma de bani primita ca avans . Ce fel de om trebuie sa fii ca sa faci asta !


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Lista Neagră

Post by Kitsurica »

Domane fereste si apara, e ceia ce vreau sa exclam citind tema respectiva, pacat ca din cauza unor afurisiti de prestatori de servicii, sunt situatii neplacute in cea mai fericita zi a unui cuplu care cu atita arzoare s-au pregatit. Nici mie nu-mi place Anatol Melnic ca moderator, dar m-am abtinut fiind o parere proprie, unii miri au fost multumiti de acesta, insa ce tine de arvonele multi deja au uitat pentru ce acestea sunt, astfel odata ce ai dat arvona pentru orice inseamna ca ai siguranta ca e deja al tau si nimic nu mai intervine, cum ai cumpara un propus\serviciu, toti prestatori sunt deprinsi ca arvona nu se intoarce, de aia chiar considera ca sunt banii lor si ca pentru ei nimic nu tre sa faca, de aia restaurantele, moderatori, foto-video, muzica isi permit sa se comporte aiurea, sa schimbe conditiile, sperind ca persoanele cu pricina se vor supara si nu vor mai dori sa coopereze cu ei (de ex.moderator care face asa, se intilneste cu miri, primeste arvona, pentru o data anumita, in caz ca mai are alti miri tot pentru data respectiva, in nici un caz nu zice ca e ocupat deja, se intelege bine mersy, primeste arvona, astfel apoi alege la ce nunta sa se duca, iar la celelante nu tre decit sa nu raspunzi de citeva ori la telefon, sa raspunzi si sa nu prea cooperezi ca miri si singuri se razgindesc) Eu de exemplu cind ma interesam de nunta, discutam cu foto -video, care erau ocupati pe data de 8 august, insa care mi-au zis ca daca le achit mai mult atunci renunta la miri care i-au bronat, ca sa exclud astfel de surprize la mine la nunta m-am gindit un contract prin care prestatorii de servicii ar fi obligati sa restituie arvona si sa achite inca o arvona, in caz in care rezeliaza contractul intr-un termin mic pina la nunta. Acei prestatori care nu sunt seriosi o sa dea bir cu fugitii, cei care isi fac meseria onest nu au de ce sa se teama, dar cel putin vorbind despre asta ii vezi pe loc ce reprezinta. Nu stiu cit de aberat e asta, dar ar fi ca o solutie sa-ti partrezi nervii la nunta, eu o sa folosesc la sigur, iar daca doriti puteti deasemenea incerca. Scuze de romane scrise


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Lista Neagră

Post by Irinela »

Kitsurica wrote:Domane fereste si apara, e ceia ce vreau sa exclam citind tema respectiva, pacat ca din cauza unor afurisiti de prestatori de servicii, sunt situatii neplacute in cea mai fericita zi a unui cuplu care cu atita arzoare s-au pregatit. Nici mie nu-mi place Anatol Melnic ca moderator, dar m-am abtinut fiind o parere proprie, unii miri au fost multumiti de acesta, insa ce tine de arvonele multi deja au uitat pentru ce acestea sunt, astfel odata ce ai dat arvona pentru orice inseamna ca ai siguranta ca e deja al tau si nimic nu mai intervine, cum ai cumpara un propus\serviciu, toti prestatori sunt deprinsi ca arvona nu se intoarce, de aia chiar considera ca sunt banii lor si ca pentru ei nimic nu tre sa faca, de aia restaurantele, moderatori, foto-video, muzica isi permit sa se comporte aiurea, sa schimbe conditiile, sperind ca persoanele cu pricina se vor supara si nu vor mai dori sa coopereze cu ei (de ex.moderator care face asa, se intilneste cu miri, primeste arvona, pentru o data anumita, in caz ca mai are alti miri tot pentru data respectiva, in nici un caz nu zice ca e ocupat deja, se intelege bine mersy, primeste arvona, astfel apoi alege la ce nunta sa se duca, iar la celelante nu tre decit sa nu raspunzi de citeva ori la telefon, sa raspunzi si sa nu prea cooperezi ca miri si singuri se razgindesc) Eu de exemplu cind ma interesam de nunta, discutam cu foto -video, care erau ocupati pe data de 8 august, insa care mi-au zis ca daca le achit mai mult atunci renunta la miri care i-au bronat, ca sa exclud astfel de surprize la mine la nunta m-am gindit un contract prin care prestatorii de servicii ar fi obligati sa restituie arvona si sa achite inca o arvona, in caz in care rezeliaza contractul intr-un termin mic pina la nunta. Acei prestatori care nu sunt seriosi o sa dea bir cu fugitii, cei care isi fac meseria onest nu au de ce sa se teama, dar cel putin vorbind despre asta ii vezi pe loc ce reprezinta. Nu stiu cit de aberat e asta, dar ar fi ca o solutie sa-ti partrezi nervii la nunta, eu o sa folosesc la sigur, iar daca doriti puteti deasemenea incerca. Scuze de romane scrise

Eu sunt deacord. ce de bine era dacă în contractele noastre încheiate cu diferiţi prestatori să fie inclus punctul în care se va specifica "În cazul neonorării obligaţiunilor specificate în contract, prestatoprul se obligă de a restitui arvona în mărime dublă cu excepţia forţelor majore cum sînt calamităţile naturale. "


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
comoara_i
Posts: 16
Joined: 17 Oct 2014, 11:15

Re: Lista Neagră

Post by comoara_i »

Amely wrote:In lista neagra intra la mine Anatol Melnic. Am fost la o nunta unde acesta trebuia sa fie in calitate de moderator si cumatrul acestuia Adi Carp trebuia sa cinte. Respectiv Domnul Melnic a luat de la miri cu citeva luni inainte de nunta 150 dolari in calitate de avans. Trebuia in total sa ii plateasca 300 dupa nunta.
Situatia a fost ca domnul cu princina a considerat de cuviinta sa sune mirii cu doua ore inainte de sala si sa le zica ca el nu se mai prezinta din anumite motive ( era beat ) . Mirii erau la fotosesie. Mireasa a izbucnit in plins, iar mirele incepuse a striga ca il auzea tot parcul. Asa au ramas ei fara moderator. Noroc ca Adi a intrat in situatie si a moderat el pina la urma nunta, dar a vrut bani suplimentari pentru asta.
Si sa vedeti ca pina la urma domnul Melnic nu a dorit sa restituie suma de bani primita ca avans . Ce fel de om trebuie sa fii ca sa faci asta !
Doaaaamne fereste! Si noi ne gindeam la el, dar bine ca am aflat!!!!


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Lista Neagră

Post by n-doinita »

Am fost recent la o nunta si vin si eu cu impresii despre dansatori.Fetelor, eu personal prima data am auzit de ei.Deci se numesc "Mugurel".Erau 2 perechi de dansatori dintre care un dansator a intirziat foarte mult.Invitatii deja se asezeau la prima masa atunci cind el a aparut, si inca asa "davolinii"de-a rusului.Apoi fiecare jumatate de ora ieseau frumos la fumat impreuna cu invitatii, foaaaarte frumos! Baiatul care a intirziat s-a imbatat groaznic.Facea glume de prost gust si dansurile lor nu ma impresionat deloc.Nu vreau sa le fac antireclama ca macar nici nu-i cunosc, dar fiti atente ce dansatori alegeti! Mai era acolo si un fotograf "profesionist" care permanent statea la masa si isi turna paharele bune de coniac.Nu stiu ce fel de poze vor avea mirii, dar nu l-am mai vazut sa faca o poza omeneasca.Invitatii intrau in sala, iar el manca.Groaznic!!! Nu stiu numele lui, dar daca veti vrea voi intreba de miri.Va urez succese in pregatiri!


Post Reply