Coafura si make-up

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

am sa dau arvona pu makiaj, de cuafura vad inca ma gindesc...


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Coafura si make-up

Post by pops_uk »

Uliana wrote:Interesan, interesant eu tot la Gabi si Natalia is la salon si eu stiu ca pretul e 1000 lei de la 8.00 dar daca de la 6 sau 7 inca 50% si inca plus la aceasta daca iti mai adauga fire de par coasta 75 euro, ele ce daca e mai apropae de sezon se sue cu totul in cap fara scara, incepe lumea sa inebuneasca cite putin....
uliana care e faza cu 75 euro pentru par fals? Am mai auzit ca la Moldova se inchiriaza extensia? Si astia 75 euro sunt pentru chirie sau cumparat?
Caci daca cumpart atunci au innebunit cu totul. Eu am extensii cumparate din Anglia, dar m-au costat 15 euro, si ajunge pentru toata Moldova ...


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

Eu in genere am gasit extensii par natural 800 lei, saloanele noastre au inebunit


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Uliana »

pops_uk, eu nici nu m-am gindit la chirie de par, eu cred ca ramine la mine ca 75 euro nu sint 75 banuti, mdaaaaaaa daca chirie 75 euro atunci e mult, fetelor nici nu m-am gindit inca la asa ceva sa dau 75 euro si sa mi-l ea inapoi..ujassssssss iaca eu am patit-o, parca is buimacita si lucru si nunta nu mai reusesc nicaieri sa ma duc sa ma interesez am noroc mare numei de voi dragele mele, multumesc mult......trebue sa o sun pe Natalia sa concretizez precis e chirie sau cu totul ramine la mine


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Uliana »

ei daca imi spune ca e kirie si nu e natural atunci nici nu accept ma duc si imi fac si singura extensie la par


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Coafura si make-up

Post by pops_uk »

Uliana wrote:pops_uk, eu nici nu m-am gindit la chirie de par, eu cred ca ramine la mine ca 75 euro nu sint 75 banuti, mdaaaaaaa daca chirie 75 euro atunci e mult, fetelor nici nu m-am gindit inca la asa ceva sa dau 75 euro si sa mi-l ea inapoi..ujassssssss iaca eu am patit-o, parca is buimacita si lucru si nunta nu mai reusesc nicaieri sa ma duc sa ma interesez am noroc mare numei de voi dragele mele, multumesc mult......trebue sa o sun pe Natalia sa concretizez precis e chirie sau cu totul ramine la mine
Eu in general nu vad sens sa imi pun extensie care de fapt e o coada, si sa dau 75 euro, si apoi ce sa fac cu ea. Eu sperams a fie chirie, sa ii duc coada inapoi, si sa imi dea banii! Daca nu o sa folosesc extensiile mele ... desigur daca o sa vrea mesterul. ca acus se incepe ca nu lucreaza cu par strain, ca nu le place ..... mai stii ce pretentii au!

Te rog mult daca concretizezi cu Natalia anunta-ne si pe noi muritoarele .... ca acus am shockul lunii!


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by alea »

Admin wrote:
alea wrote:
DDianKa wrote: mulTţumesc Image
Fetelor, da la cine anume va-ti inscris de la acest salon, pe cine anume imi puteti recomanda si care sunt preturile la ei...ms anticipat:)
Preturile sunt: 700 coafura si 400 make-up. Daca vin mai devreme de ora 9.00, platesti inca 100 lei. Eu m-am inscris la Natalia pt coafura si la make-up, nush cum o cheama :P. Am citit pe net ca la Afrodita fetele isi fac bine treaba. Sa vedem deja ;)
Admin, ms mult de info..eu vreau sa-i fac inscriere viitoarei nanashe, ea ii peste hotare si m-a rugat pe mine sa ma ocup de asta...doar ca din pacate fetele de la afrodita is ocupate de dimineata deja:(


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by alea »

martusea wrote:Eu mam programat la kliucnikov,serviciile lui sde machiaj o sa coste 600.lei, cofura 700-900 maxim
mam programat la 7:30, si nu mia zis sa platesc ceva deasupra
martusea, poti sa-mi dai datele de la kliucnikov, sa zimi pls la cine anume te-ai inscris la makiaj/coafura...ms anticipat

PS.eu am crezut ca am trecut peste asta dupa ce m-am inscris la Gabi/Nati...dar acum iarasi din nou...of...e cam greu capitolul asta:)


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Admin »

Eu la coafura o sa am extensii. Cand am fost la Afrodita sa ma programez, doamna respectiva mi-a zis: daca ai nevoie de coditza (din par natural) noi comandam si iti aducem cu 160 euro (ramane la mine). Daca nu vrei, ti-o cumperi singura si vii cu ea. Am procurat-o (artificiala) 500 lei din Gemenii. Iaka asha ... :PImage


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

Super, admin dar tu ce ai sa faci, iti vopsesti parul sau coincide fix la fix shuvitsa cu parul tau, ca la mine parul e natural si oricum capetele is mai deskise, dar nu prea asi vrea sa-mi vopsesc parul


Locked