Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by Admin »

Luând în considerație caracterul conflictual al mesajelor dintre Cezara si Liviu Parfeni, acestea din urmă au fost șterse. Mesaje ulterioare la acest subiect vor fi admise doar în prezența unor dovezi clare.


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Lista Neagră

Post by Mihaelastr »

Admin wrote:Luând în considerație caracterul conflictual al mesajelor dintre Cezara si Liviu Parfeni, acestea din urmă au fost șterse. Mesaje ulterioare la acest subiect vor fi admise doar în prezența unor dovezi clare.

Foarte corect. Deja toata telenovela era cu prea multe episoade


nataliagabor
Posts: 3
Joined: 23 Dec 2014, 11:01

Re: Lista Neagră

Post by nataliagabor »

Buna la toti,vreau sa mi expun si eu parerea fata de serviciile foto si video,am avut nunta anul acesta ca servicii foto-video am apelat la Marian Loghin, servicii de foarte proasta calitate,nu recomand la nimeni,nu este serios,in aceiasi zi poate sa aiba 2 nunti,video seriozitate zero.Am achiatat 600 de euro pentru nimic,nimic original, ca mireasa am avut doar 4 poze singura,idei ceva originale zero,nu va uitati pe saitul lui lmarian.com,la prima vedere par fotografii superbe dar selectat doar pe cele mai bune.E un copil cu capricii si de fiecare daca eu trebuiam sa il spun cum sa ne fotografiem si cu cine si asa mai departe,in final bani irositi in vint,recomand mai bine adaugati 200-300 de euro(stiu ca nu e atit de usor,si ca ei conteaza foarte mult folosindui in alta parte) dar din experienta mai bine alegeti fotografi profesionali care intr-adevar le plece ceea ce fac!!!am ramas foarte dezamagita,video nici pina acum nu l-am primit!!!


Irina_Taran
Posts: 12
Joined: 02 Jan 2015, 18:52

Re: Lista Neagră

Post by Irina_Taran »

Salut tuturor celor care se pregatesc de marele eveniment!!!
Fetelor, vreau sa-mi spun si eu durerea...Am fost mireasa pe data de 21 noiembrie 2014. Am hotarit sa-mi fac coafura la Diana Mariuta si machiajul la Eudochia Apostolov. Ele doua lucreaza impreuna. Am vb cu Diana la telefon, ne-am intilnit, am discutat, i-am lasat avans. Parca totul mergea bine. M-am dus dimineata la coafura, la ora convenita (7.00). Am asteptat-o inca 45 de min, pt ca ea avea alta mireasa si nush de ce nu s-a incadrat in timp. Am uitat sa va zic ca eram cu mama, ea tot era programata. Mi-a facut ea coafura intr-un final. Parca era bine, si a mea si a mamei. Dar tot ii ziceam ca nu sunt sigura ca va rezista. La care Diana imi zicea ca stai linistita, ca si la zeama vei fi cu coafura. Si nimic compicat nu am avut, un coc. Fetelor, nu am reusit sa ajung acasa si mi se desprindea cocul. Aveam cred ca vreo jumate de kg de agrafe prin cap si nush cite tuburi de lac de par. Dar oricum... Si coafura mamei la fel sa stricat. Asa ca fiti atente cu Diana Mariuta. Ea o gramada de bani, pt un lucru de nimic!!!!!


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Lista Neagră

Post by n-doinita »

de eudochia tot ai ramas dezamagita?diana in cit timp ti-a facut coafura?


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Lista Neagră

Post by Girgana »

Vreau sa ma impartasesc cu impresiile despre noaptea de revelion sarbatorita la Golden Lion...Cu parere de rau,am ramas cu un gust amar ,in urma acestei seri. Nu credeam sa ajung sa scriu asa cuvinte despre acest restaurant,care era printre favoritele mele. Administratia si bucatareasa lor principala ne-au stricat cu nerusinare prima noapte a anului 2015. Noi am dat avans la inceputul lui decembrie si pina la 25 am achitat pt 27 de persoane si 2 copii,ca in seara de revelion sa ajungem sa avem o masa de 20 de persoane si o masa bagata intr-un colt dupa un stalp organizata pt copiii.Cand am chemat administratoarea ,ea a venit si se uita si fara mari initiative astepta de la noi sa-i spunem cum sa rezolvam problema.Vrio jumate de ora nu s-a rezolvat nimic,in timp ce noi toti stateam in picioare,iar restul lumii era asezata ,mincau si se uitau la noi(care si nemultumiti ca intr-un fel ii deranjam ca nu vedeau spectacolul din fata). Ramasese 30 de minute pina la ora 12 ,iar noi inca nu eram asezati,nemaivorbind ca am pierdut toata prezentarea de la inceput,cu mos craciun ,colindatorii(daca sincer nu am mai atras atentia cine a mai fost),cu toate ca noi eram cu copii mici si era un moment destul de important pt noi! Au incercat sa faca niste schimbari,dar vazind ca vine anul deja si noi stam in picioare ,am hotarit sa ne asezam la masa ceia care a fost organizata pt copiii,iar copii sa fie luati linga parinti.Pana chelnerii au scimbat tacamurile si paharele murdare s-a facut ora 12! Si linisteeeeeeee,nici pomina de administratoare! Iar pe masa nu s-a facut nici o schimbare in bucate,dar vreau sa mentionez ca meniul pt copii era simplificat de 250 lei,pe cind noi am achitat 950 de persoana!!! Cand barbatii de la masa noastra s-au dus sa rezolve intrebarea asta,administratoarea a zis ca asta este toata mincarea si ca la noi pe masa este aceiasi ca si pe mesele vecine si ca nu au de gand sa mai aduca nimic!!!Doamne ,ma apuca nervii ,cand imi reamintesc}}}.Cat de NESIMTITI!!!!Dupa niste cuvinte mai dure din partea noastra,totusi au trimis bucatareasa sa mai aduca niste salate si aia cu o intonatie ironica ni-a intrebat daca amu ne ajunge mancare si ca mai au o gaina pt personal si daca nu ne ajunge sa ni-o aduca si pe ea!!!Noi eram atit de suparati ,ca i-am zis sa aduca tot,la care ea a mai adus 2 pulpe coapte si din nou cu fatsa ironica si badjocoritoare,a zis ca spera ca a sa ne ajunga mancare de data asta!!! Vb cu noi de parca am venit la ea acasa si cerem ceva din buzunarul ei! noi doar am cerut ceia ce am achitat,meniul de 950,dar nu de 250! Am ramas profund dezamagiti de acest restaurant,care ne-au stricat cu nerusinare sarbatoarea! Si vreau sa ma intelegeti corect,nu e chestia in faptul ca au gresit si au incurcat cu nr de persoane,ii vorba de atitudinea lor fata de clienti. Aceasta problema se putea de rezolvat in 10 minute ,iar noi nici nu aveam sa atragem atentia la acest mic incident si puteam sa avem o seara de neutat.Pot sa zic ca toti care am stat la masa ceia "super confortabila",dupa stalp si sinkisitsi unul linga altul(cand am dat avans ,special am mers in sala si am ales locul unde stam ,sa nu fim linga stalp sa vedem bine in fata!!!),am stat fara dispozitie si parca aveam un nod in gat si nici mancarea si bautura nu mergea. Cu siguranta ca aceasta a fost ultima sarbatoare petrecuta de noi si prietenii nostri la acest restaurant!!!


Mihaelastr
Posts: 43
Joined: 05 Oct 2014, 09:42

Re: Lista Neagră

Post by Mihaelastr »

[quote="Girgana"]Vreau sa ma impartasesc cu impresiile despre noaptea de revelion sarbatorita la Golden Lion...Cu parere de rau,am ramas cu un gust amar ,in urma acestei seri. Nu credeam sa ajung sa scriu asa cuvinte despre acest restaurant,care era printre favoritele mele. Administratia si bucatareasa lor principala ne-au stricat cu nerusinare prima noapte a anului 2015. Noi am dat avans la inceputul lui decembrie si pina la 25 am achitat pt 27 de persoane si 2 copii,ca in seara de revelion sa ajungem sa avem o masa de 20 de persoane si o masa bagata intr-un colt dupa un stalp organizata pt copiii.Cand am chemat administratoarea ,ea a venit si se uita si fara mari initiative astepta de la noi sa-i spunem cum sa rezolvam problema.Vrio jumate de ora nu s-a rezolvat nimic,in timp ce noi toti stateam in picioare,iar restul lumii era asezata ,mincau si se uitau la noi(care si nemultumiti ca intr-un fel ii deranjam ca nu vedeau spectacolul din fata). Ramasese 30 de minute pina la ora 12 ,iar noi inca nu eram asezati,nemaivorbind ca am pierdut toata prezentarea de la inceput,cu mos craciun ,colindatorii(daca sincer nu am mai atras atentia cine a mai fost),cu toate ca noi eram cu copii mici si era un moment destul de important pt noi! Au incercat sa faca niste schimbari,dar vazind ca vine anul deja si noi stam in picioare ,am hotarit sa ne asezam la masa ceia care a fost organizata pt copiii,iar copii sa fie luati linga parinti.Pana chelnerii au scimbat tacamurile si paharele murdare s-a facut ora 12! Si linisteeeeeeee,nici pomina de administratoare! Iar pe masa nu s-a facut nici o schimbare in bucate,dar vreau sa mentionez ca meniul pt copii era simplificat de 250 lei,pe cind noi am achitat 950 de persoana!!! Cand barbatii de la masa noastra s-au dus sa rezolve intrebarea asta,administratoarea a zis ca asta este toata mincarea si ca la noi pe masa este aceiasi ca si pe mesele vecine si ca nu au de gand sa mai aduca nimic!!!Doamne ,ma apuca nervii ,cand imi reamintesc}}}.Cat de NESIMTITI!!!!Dupa niste cuvinte mai dure din partea noastra,totusi au trimis bucatareasa sa mai aduca niste salate si aia cu o intonatie ironica ni-a intrebat daca amu ne ajunge mancare si ca mai au o gaina pt personal si daca nu ne ajunge sa ni-o aduca si pe ea!!!Noi eram atit de suparati ,ca i-am zis sa aduca tot,la care ea a mai adus 2 pulpe coapte si din nou cu fatsa ironica si badjocoritoare,a zis ca spera ca a sa ne ajunga mancare de data asta!!! Vb cu noi de parca am venit la ea acasa si cerem ceva din buzunarul ei! noi doar am cerut ceia ce am achitat,meniul de 950,dar nu de 250! Am ramas profund dezamagiti de acest restaurant,care ne-au stricat cu nerusinare sarbatoarea! Si vreau sa ma intelegeti corect,nu e chestia in faptul ca au gresit si au incurcat cu nr de persoane,ii vorba de atitudinea lor fata de clienti. Aceasta problema se putea de rezolvat in 10 minute ,iar noi nici nu aveam sa atragem atentia la acest mic incident si puteam sa avem o seara de neutat.Pot sa zic ca toti care am stat la masa ceia "super confortabila",dupa stalp si sinkisitsi unul linga altul(cand am dat avans ,special am mers in sala si am ales locul unde stam ,sa nu fim linga stalp sa vedem bine in fata!!!),am stat fara dispozitie si parca aveam un nod in gat si nici mancarea si bautura nu mergea. Cu siguranta ca aceasta a fost ultima sarbatoare petrecuta de noi si prietenii nostri la acest restaurant!!![/quote

Ce timpiti si neprofesionali. Pacat ca ati avut parte de un astfel de revelion (((((.


Irina_Taran
Posts: 12
Joined: 02 Jan 2015, 18:52

Re: Lista Neagră

Post by Irina_Taran »

n-doinita wrote:de eudochia tot ai ramas dezamagita?diana in cit timp ti-a facut coafura?
In 40 de min...Si mamei tot asa....


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Lista Neagră

Post by n-doinita »

pentru coafura de mireasa e foarte putin..


Irina_Taran
Posts: 12
Joined: 02 Jan 2015, 18:52

Re: Lista Neagră

Post by Irina_Taran »

n-doinita wrote:pentru coafura de mireasa e foarte putin..
Asa e...ele se grabesc mereu. Lucreaza dupa principiul Nu Calitate, Dar Cantitate! Pacat si rusine de asa zisii mesteri!!!!


Post Reply