Croitorese - rochii de mireasa!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
VIKTORIA92
Posts: 1
Joined: 29 Oct 2013, 12:50

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by VIKTORIA92 »

RoDiNkA wrote:Dragelor mele, :P Sunt asa de fericita, ieri am pus punctele pe I si mi-au fost luate masurile, asa emotii Dar asa sunt de fericita ca voi avea rochita MEA, cusuta exact pe mine, voi fi sigura 1000% ca o voi imbraca prima, va fi creata cu suflet si imi va purta noroc, caci voi depune mult suflet in ea :P

Draga RoDiNkA, te rog mult sa imi dai si mie numarul de telefon al croitoresei tale, am cautat foarte mult, dar nu am gasit o croitorie pe potriva, si nici nushtiu unde sa ma adresez.. merci anticipat


Kristine
Posts: 34
Joined: 31 Oct 2013, 10:31

Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Kristine »

Salut, a auzit coneva de salonul Miriams....nu si-a cusut nimeni rochia acolo?


Silvia100
Posts: 17
Joined: 16 Feb 2014, 09:44

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Silvia100 »

Nadinn wrote:nata90 in mediu pt cusutul rochitei se ia 3 luni,,,eu am apelat in ianuarie la d-na Elena caci deja stiam ce doream sh ea cind a vazut ca modelul e cam complicat,adica sunt multe aplicatii care vor fi facute handmade a hotarit sa incepem din ianuarie ca sa nu fie sh ea presata de timp.Rochita o voi lua cam cu vreo 2sapt inainte de nunta,asa mia zis.Poze la rochita nu pot sa pun ca sunt de pe mobil,dar poti sa te uiti ca e din colectia Pronovias 2013 Ucifa,e cam zburlita rochita:)
Cred ca acum ai putea sa te duci la salon,sa vb cu D-na Elena sh ea te va sfatui cind sa vii sh sa incepeti crearea rochitei tale de vis)))
Succes

Si a iesit rochia asa cum e pe model??? Eu tot vreau sa imi cos la ei si tot un model Pronovias, dar mii frika :((


Silvia100
Posts: 17
Joined: 16 Feb 2014, 09:44

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Silvia100 »

Buna fetelor. Caut si eu de cv vreme rochie de mireasa si nu gasesc nimic... defapt am gasit cv dar e 1900 euro... prea exagerat pt o seara. Ma gindesc sa mi-o cos, dar mii frica :((( Am fost azi la salonul Anny, si am discutat cu doamna de acolo, mi-a placut cum s-a atirnat, cum a explicat, dar oricum... stau inca la dubii ce sa fac ... Ce ma sfatuiti???


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Gaby »

am fost shi eu la salonu Anny, doamna foarte explicit a vorbit, mi-a aratat modele care a cusut, intradevar foarte frumoase shi as zice shi calitative la prima vedere, deci nu pot zice mai mult ca nu am vorbit cu fetele care au cusut deja la ea shi au jucat nunta. Dar este un singur dar nu ma pot hotari, nush dc imi e frica. :( Fetele care au cusut la ea rochia a iesit 100% cum au dorit?


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by tancha_ru86 »

Gaby wrote:am fost shi eu la salonu Anny, doamna foarte explicit a vorbit, mi-a aratat modele care a cusut, intradevar foarte frumoase shi as zice shi calitative la prima vedere, deci nu pot zice mai mult ca nu am vorbit cu fetele care au cusut deja la ea shi au jucat nunta. Dar este un singur dar nu ma pot hotari, nush dc imi e frica. :( Fetele care au cusut la ea rochia a iesit 100% cum au dorit?
Gaby, aproape niciodata rochia n-o sa iasa suta la suta asa cum ti-o imaginezi initial, de cele mai multe ori iese chiar mai frumoasa. Daca ti-o cosi si mergi la probe, este posibil sa apara detalii noi pe care vrei sa le incluzi sau sa le scoti din rochia finala. Plus ca rochia e facuta pe tine si pentru tine, o sa-ti fie cu atat mai draga. Nu-i nevoie sa alegi materiale scumpe pentru rochie, ci materiale care arata frumos si dau bine.
Eu n-am cusut rochia in Chisinau, deci nu ma pot da cu parerea despre salonul asta, insa am o parere foarte buna in ce priveste cusutul rochiilor la croitorese, asa cum am facut si eu, mi-am cusut rochia. Incurajez.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Gaby »

tancha_ru86 wrote:
Gaby wrote:am fost shi eu la salonu Anny, doamna foarte explicit a vorbit, mi-a aratat modele care a cusut, intradevar foarte frumoase shi as zice shi calitative la prima vedere, deci nu pot zice mai mult ca nu am vorbit cu fetele care au cusut deja la ea shi au jucat nunta. Dar este un singur dar nu ma pot hotari, nush dc imi e frica. :( Fetele care au cusut la ea rochia a iesit 100% cum au dorit?
Gaby, aproape niciodata rochia n-o sa iasa suta la suta asa cum ti-o imaginezi initial, de cele mai multe ori iese chiar mai frumoasa. Daca ti-o cosi si mergi la probe, este posibil sa apara detalii noi pe care vrei sa le incluzi sau sa le scoti din rochia finala. Plus ca rochia e facuta pe tine si pentru tine, o sa-ti fie cu atat mai draga. Nu-i nevoie sa alegi materiale scumpe pentru rochie, ci materiale care arata frumos si dau bine.
Eu n-am cusut rochia in Chisinau, deci nu ma pot da cu parerea despre salonul asta, insa am o parere foarte buna in ce priveste cusutul rochiilor la croitorese, asa cum am facut si eu, mi-am cusut rochia. Incurajez.
ms pt incurajare, pina la nunta mai este ceva timp, shi cred k reusesc sa-mi gasesc rochia mea in care sa ma simt shi comod shi frumoasa :)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by catiushka »

fetelor am hotarit sa-mi cos si eu rochia, deja materialele au fost cumparate si se lucreaza la ea,
la mine e mai dificil pt ca o cos de departe si eu imi fac un pic griji dar stiu ca o sa fiu multumita si am incredere in croitoreasa pt ca am vazut lucrarile ei
asa ca va urez si eu succes si sa aveti rochita viselor voastre


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by Gaby »

catiushka wrote:fetelor am hotarit sa-mi cos si eu rochia, deja materialele au fost cumparate si se lucreaza la ea,
la mine e mai dificil pt ca o cos de departe si eu imi fac un pic griji dar stiu ca o sa fiu multumita si am incredere in croitoreasa pt ca am vazut lucrarile ei
asa ca va urez si eu succes si sa aveti rochita viselor voastre
catiushka tu la cn iti cosi rochia?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Croitorese -rochii de mireasa!

Post by catiushka »

Gabi iti dau si tie detalii in privat


Post Reply