Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Rochii de mireasa

Post by tasa84 »

am ajuns si eu aici si am o problema eu vreau rochie in stil "princesa", iar VS nu-i prea place asa stil lui mai tare ii plac gen sirena, dar eu asa de tare vreau sa fiu princesa Image


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Tasa84, eu cred ca cel mai bine e sa-ti alegi o rochie asa cum tie iti place, asa cum ai visat-o de mica, asa cum tu te simti frumoasa..desi VS nu-i prea place, in acea zi vei fi atat de frumoasa: coafura, machiaj, bijuterii, ca sunt sigura ca ii vei placea la nebunie!
Si VS al meu tot prefera rochii mai simple, drepte, dar eu aleg ceea ce imi place si stiu ca in acea zi voi fi splendida :D


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

Sa inteleg ca miresele din 2011 o intrat la putere :P. Marrychika alege rochia care tie iti place, incearca sa aduci argumente mirelui cit de frumoasa esti in ea, cit de bine te simti si cred ca el n-ar trebui sa reproseze, dak tu te simti bine el tot ar trebui sa se simta bine pt ca tu te simti asa :P un joc de cuvinte aici dar sper ca ai inteles. Eu sunt asa fericita ca am comandat deja rochitsa, astept luna ianuarie sa mi-o aduca mai repede sa o vad din nou :) Mi-a mai ramas cu bijuteriile sa ma clarific.


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Da, Anusca, intram activ in rol:) rochita ta e frumoasa, gingasa! din sua este?


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

rochii de mireasa

Post by tasa84 »

charnelle mlt mult de incurajare ;) astept deacu simbata sa ma duc la saloane si sa vad sa masor cite ceva din rochii si sa vad in care imi sta mai bine.


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

Da, Anusca, intram activ in rol:) rochita ta e frumoasa, gingasa! din sua este?
Mersi, da e din SUA de la "Essense of Australia". :) ieri mi-am comandat si pantofii sper sa nu mor de durere ca park oleac inalti http://www.zappos.com/multiview/7614736/3528#.

Voi fetelor la ce capitol mai lucrati acum? stiu ca e un pic devreme, mai sunt cam 8 luni pina la nunta mea dar eu asa vreau deodata pe toate sa le fac :P Mama soacra a fost la biserica si o zis ca e prea devreme pt a ne pune in lista ca inca nu au registru pt anul viitor, mare nebuni :x


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

Fetelor,felicitari ku alegerea rokiei ..sunteti foarte bravo...kite ati reusit sa faceti pina akum.Anusca imi place rokia ta foarte mult...din kite am inteles eu, la anul e tare la moda sa ai rokie ku flori,si motive spaniole!!!

dar eu ramin in urma de tot...inka nu stiu ce vreau..nu masor nik....
am fost la 10 nunti anul acesta..toate miresele erau speciale si frumoase..dar eu inka nu m-am regasit....in nici un stil...
asa ca apreceiez alegerea voastra!!!!
Anusca ,la ce pret ajunge asa rokie akolo? poate imi dau si eu komanda din USA..ka preturile de la noi ma infioara.
:lol:


Image
charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Anusca, pantofii is frumosi, se asorteaza cu rochia, si par comozi! ai noroc sa poti purta pantofi cu toc, VS a meu e de aceeasi inaltime cu mine:( complexez daca sunt pe tocuri, imi va fi foartte greu sa gasesc pantofi frumosi cu toc mic..

Eu am rezervat totul parca (sala,muzica, moderator, dansatori,coafura,machiaj) trebuie doar la biserica sa ne inscriem, dar mai intai tre sa-l botez pe VS:) voi unde faceti cununia? Am inteles ca la catedrala trebuie cu un an inainte.. eu cred ca primavara o sa ma inscriu la teodora de la sihla..


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

MaryLand, trebuie sa masori ca sa te poti sa te regasesti, va fi dragoste la prima vedere cand vei vi imbracata in rochia destinata tie!
Intr-adevar in md rochiile sunt extrem de scumpe, am masurat o rochie la Beatrice, chiria e de 1200 euro, abuzeaza! cand am verificat pretul rochiei in spania era de 1000 euro!fac mare business pe seama noastra. Daca ai posibilitatea sa cumperi din strainatate e cel mai bine!
Ai o experienta buna, 10 nunti:) eu foarte demult nu am m-ai fost pe la nunti.. Care sunt impresiile, ce e bine si ce e de evitat?:) cred ca poti sa ne dai sfaturi bune


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

maryLand eu am dat pe rochita $960 cu tot cu taxe. Costa $1100 dar am avut reducere 15%. Referitor la rochia ta sa stii ca o simti care e a ta, stiu ca ma repet dar asa o fost si la mine. Eu am masurat cred ca vreo 20 de rochii de diferit stil si pret, dupa ce am masurat-o pe asta n-am cumparat-o deodata ca inca nustiam precis data nuntii, isna in fiece seara ma gindeam la dinsa. Nu vroiam sa dau $1000 pe rochie, mi se parea prea mult pt o seara, insa m-am consolat cu ideea ca in MD is mult mai scumpe :) Si poate dupa nunta o dau in chirie sau o vind :)

charnelle nush dak e avantaj sa porti inalt :) eu nu port tocuri si tare ma tem sa nu mor de durere :) Noi cam suntem in acelasi ritm, la mine la fel sala, muzica, dansatori, fotograf, cuafura, machiaj arvonat, rochie cumparat, pantofi comandati ieri, bijuterii azi mi-am comandat. O mai ramas mirele si deam biserica. Noi tot la teodora de la Sihla vrem :)


Locked