Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Rochii de mireasa

Post by tasa84 »

Anusca sunt foarte draguti pantofii tai, chiar imi plac as vrea si eu ceva de genul asta, a la noi aici nici nu prea ai de unde sa alegi bine ca ti-ai gasit.
voi sunte-ti asa de harnice dar la noi practic inca nu avem nimic si ma "gruzesc" asa de tare.................
astept ziua de miine sa ma duc sa vad ceva modele de rochii si sa masor.........
da ei nu dau voie sa masori decit cu 4 luni inainte de nunta asa ii ujas, da eu sa le spun ca am nunta in ianuarie :lol:, dap cum altfel sa fac :roll:


irinna
Posts: 6
Joined: 28 Oct 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by irinna »

Fetelor vad ca sinteti harnice, eu am nunta la sf lui mai dar inca nu am fost sa vad nici o rochie, cred ca o voi face in luna ianuarie, pentru ca cred ca cu cit mai mult umbli prin saloane, cu atit e mai greu sa decizi


marrychika
Posts: 47
Joined: 14 Oct 2010, 23:00

salut

Post by marrychika »

desi deja mi-am ales rochita, totus ieri am fost inca la un salon si am probat niste rochite. Am fost la un salon care prezinta colectia San Patrick si W1 White One.Rochiile de la San Patrick mi s-au parut cam incomode si grele,in schimb mi-a placut o rochita de la W1 si are si un pret foartefoarte bun.http://www.whiteone.es/index_real.html
e nr 3055.
Acum stau putin la dubii :?:


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Marrychka, rochita e finuta, dar parca imi pare prea simpla (dar gusturile nu se discuta:) si mult conteaza cum ea sta pe tine.. daca nu e secret la ce pret e?


marrychika
Posts: 47
Joined: 14 Oct 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by marrychika »

charnelle wrote:Marrychka, rochita e finuta, dar parca imi pare prea simpla (dar gusturile nu se discuta:) si mult conteaza cum ea sta pe tine.. daca nu e secret la ce pret e?
salut,Charnelle,la Gabi sint inscrisa la 11,desi la salon am sa fiu de la orele 9;asa ca daca ne intilnim acolo facem o poza ;) in ce priveste rochia,imi sta bine si in una si in alta,de acord cu tine ca e simpla,costa 850 euro,iar Alborada aleasa de mine e cu mult mai scumpa,de aceea si stau la dubii,parca nu as vrea sa dau asa o suma pentru o rochie de o seara si pe urma ce fac cu ea?


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Nu poti sa o lasi la cineva in Moldova care poate sa o dea in chirie? Pui anunt pe 999.md si vei vedea ca minim 2 ori o dai in chirie (2 ori cate 600 euro si iti rascumperi o parte importanta), mai ales Pronovias este foarte cautat in Md..
Eu am sa o las mamei sau unei verisoare care are timp sa se ocupe..
Apropo, tu in Spania te afli?


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

Sunt inscrisa la Gabi la 8 si mama la 9, asa ca ne vedem:)


marrychika
Posts: 47
Joined: 14 Oct 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by marrychika »

charnelle wrote:Sunt inscrisa la Gabi la 8 si mama la 9, asa ca ne vedem:)
deci o sa ne vedem si in realitate Image ,sint in Spania si cind ma gindesc ca venim la Moldova doar cu maxim o luna inainte de nunta ,cu toate ca facem doar cununia religioasa si nunta acasa,cununia civila vrem sa o facem aici,pe malul marii :)
Fetelor, daca va intereseaza preturile la ceva modele de La Sposa,Pronovias,San Patrick sau alte firme spaniole va pot ajuta.


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »

O luna inainte asta e bine! eu cred ca cu vreo 2 saptamani inainte si VS cu o saptamana inainte! dar parintii mei se ocupa de tot!Eu tot fac doar cununia religioasa si nunta in md, si inscrierea aici. Eu locuiesc la granita cu Spania, pe malul marii, in Perpignan, si am fost sa masor rochii in Girona si Barcelona:) ce ideea ai in privinta inscrierii? chiar pe malul marii sa o faci? eu ma gandeam sa mergem la oficiu starii civile si apoi la un fourchettes la o terasa pe malul marii..dar e originala ideea si de a face chiar inscrierea cu picioarele in nisip:)


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Rochia de mireasa

Post by tasa84 »

Chisar aveti niste idei foarte interesante, ce bine ca aveti posibilitatea sa face-ti asa ceva
Image , chiar imi pare bine p/u voi. am fost si eu simbata sa ma uit la rochii am masurat vreo 10 dac nu ma insel si nu mi-o placut nici una practic, din toate cel mai tare mi-o placut 2 dar una mi-o placut sus si cealalta jos, ppreturile erau de 750 e si eu am decis ca o sa mi-o cos, dar vreau sa ma duc sa mai incerc citeva modele sa ma apreciez precis Image


Locked