Rochie in chirie

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Rochie in chirie

Post by Ninela »

Eu asa ceva am probat intr-un salon, paremi-se Ideal Mariaj, e undeva pe Bucuresti cu Pircalab, mi s-a parut cam scump pt asa-zisa prima chirie, deoarece rochia era sura, dar nu alba. Cred ca mai bine coi la comanda daca ai timp la dispozitie.


Image
catalina5
Posts: 2
Joined: 16 Jan 2014, 11:07

Re: Rochie in chirie

Post by catalina5 »

Multumesc Ninela. Si cat costa chiria?


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Rochie in chirie

Post by Ninela »

Cu placere! 1800 euro


Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Rochie in chirie

Post by romanct1 »

Poate eu ceva nu inteleg, dar iarasi ma conving ca pe fericirea si necazul oamenilor se fac cei mai multi bani. priveam pe net colectiile saloanelor, si sa va spun ca rochiile care au asa un pret supraridicat, nu au nimic deosebit in ele, e doar parerea mea, dar aceiasi colecti Oxana Mucha defel numi plac rochiile, sau sunt putin negioabe, sau parca lea facut la conveer dar a schimbat un detaliu, si asa pot sa enumar multe colectii scumpe, am mai observat la asa rochii efectul de prea din prea, supraincarcata.

un alt caz acelasi model de rochie, in 2 saloane diferite, pretul difera pentru chirie cu 350 de euro, oameni buni, acestia sunt bani mari.

Hai sa intreleg ca rochiile sa fie dintrun material Fooooarte scump, sau sa fie batut corsetul cu pietre svarowski, dar nu material obishnuit ca la celelate rochii, si fara pietre.

Nu stiu cum in saloane e in realitate, dar in multe am vazut rochii superbe si de 500 si de 400 euro chiria, chiar si acele din colectii mai vechi si eftinite, tot sunt dragute, ba chiar in comparatie cu cele de peste 1000 de euro chiria sunt mai frumoase.

Unicul salon cu rochii care mie mi sau parut scumpe dar pe drept, drept ca nu au afishat preturile, mia parut Regina Nuntii. Unele rochii sunt putin extravagante, dar in masura, si sunt gingase, facute cu gust.

In topul meu de saloane in care mash duce e Milena, White Chocolate, si Regina Nuntii .
Dar e iarasi parerea mea si gusturile mele. :)


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Rochie in chirie

Post by Nikutsa »

Eu am purtat o rochita Oksana Mukha, pot sa spun ca am fost si la Milena si mai in toate saloanele din Chisinau in cautarea rochiei . Si chiar la Calea Basarabiei m-am uitat . Parerea mea ca se observa diferenta in calitatea materialului ...si a felului in care rochia se aranjeaza pe corp...


Alesea
Posts: 6
Joined: 18 Nov 2012, 20:29

Re: Rochie in chirie

Post by Alesea »

Buna fetelor, fostele si viitoarele miresuci. Am fost si eu in vara acesta una dintre fericitele mirese care am avut parte de o zi minunata si nemaipomenita, plina de fericire si emotii nemaipomenite. Asta va doresc si eu, viitoarelor mirese, si cu cat o sa fiti mai degajate cu atat mai mult o sa va puteti bucura de acesta zi.
O sa postez si eu rochiata mea, care am purtat-o cu cel mai mare drag( sunt si pana acum indragostita de ea :) ), m-am simtit minunat e o rochie foarte comoda, calitativa si desigur frumoasa. Daca cineva e interesata as da-o cu mare placere la un pret rezonabil


mariana92
Posts: 23
Joined: 22 Jan 2014, 01:16

Re: Rochie in chirie

Post by mariana92 »

Ninela wrote:Cu placere! 1800 euro

Salut, Ninela. Poate ai inteles tu gresit ca eu am fost la ideal mariaj si cea mai scumpa chirie era 950€ pentru rochiile din colectiile 2014 care inca le au in stock. Eu miam ales o rochita din colectia la sposa 2013, este a 2a chirie dar sincer sa iti spun nici nu zici ca a fost purtata. De la inceput eram principiala cu ideea - rochia mea sa fie la prima chirie, dar cum noi pe 16 februarie facem doar inscrierea si cununia eu si vs am hotarat sa las principiul pentru nunta propriu zisa :D i-am explicat domnishoarei consultantei situatia si a vb cu stapana si miau intrat in situatie sa-mi daie rochia la pretul 350€. Mi-am ales rochia foarte usor, desi am fost prin vreo 10-12 saloane, poate emotiile si dificultatile vin cu petrecerea :D


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Rochie in chirie

Post by Ninela »

Eu am fost la ei in 2012. De gresit nu am gresit ca si acum am notite in sfintul carnet :) Cine stie ce le-a venit lor atunci sa-mi zica ca are asa pret rochia la chirie... dar intr-adevar era sura si nu alba sau ivory, poate n-au reusit s-o spele dupa chirie :)
Ma bucur ca ai gasit ceea ce doresti la un pret asa de atractiv!!! Bafta si emotii cit mai calde in ziua cea mare!!!


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Rochie in chirie

Post by Dutsu »

:!:
Last edited by Dutsu on 28 Mar 2014, 20:03, edited 1 time in total.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Rochie in chirie

Post by wildcat soul »

Am ajuns si eu sa imi vind rochita mea de mireasa care mia adus atita fericire in ziua nuntii, sau sa o dau in chirie, rochita a fost cusuta dupa modelul lui Nicole Spose ( Colet - 63574), este facuta in clasicul stil A, este de culoarea alba.
Image
talia este subliniata de o superba banda care se leaga cu o lenta subtire in spate,
Image
in fata are o floare superba cu pene si cu o piatra swarovski in mijloc
Image
iar bustul este conturat de un decolteu in inimioara, completat de bretelele transparente, cu 3 petricele swarovschi pe fiecare umar
Image
jos are o panglica de ghipiur foarte fina si frumoasa, rochita nu e pe cercuri, pentru cine doreste mai infoiata are si o fustita din fatin tare care o face mai pufoasa, este foarteee usoara si foarte comoda.


Image
Post Reply