Costumul de mire

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Costum de mire

Post by bride2011 »

pentru vs am cumparat costum albastru diplomat si pantofi de lac, asa a vrut el Image Image Image
Inca o bifa in lista noastra


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by svetik90 »

bride2011 de unde ati luat costumul?


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by dreamscape »

Ce ma bucur sa vad ca sunteti atit de harnicute!!!Noi inca pe lok la partea cu costumele si rochiile, dar cred ca le ispravim noi....unica e ca sotul insista sa se schimbe in kimono de vara pentru barbati pina la a 2 masa...ca el nu suporta caldura si vrea sa stea omu relaxat...acum ma gindesc ca poate sa ma schimb si eu... dar kimono-ul meu e albastru senin cu elemente violete...iar nunta e in culori alb rosu....sa cumpar altul parca nu vreau ca sunt scumpe rau, cit o rochie de mireasa....voi ce ziceti?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Costum de mire

Post by bride2011 »

L-am cumparat de la Ketroy, magazinul e chiar linga noi si am vazut ca aveau reduceri, asa ca nu am ezitat....

Ceea ce tine de kimono, imi pare o idee superba, de ce sa nu iti cumperi unul in gama nuntii tale?

Cu siguranta nu costa cit o rochie de mireasa in chirie , nu?
Chiar daca idee nu am de fapt cam cit ar costa


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by dreamscape »

Bride...as vrea eu...un kimono original costa incepind undeva la 500 euro...deja matase naturala, vopsita natural, pictata manual ajung la mii si mii de euro...al meu care e acasa e foarte bun din matase. Pe de o parte nu as dori sa cumpar unul simplu de tot pentru nunta, unul bun ma va costa cu siguranta mai mult de 500 euro...pe de alta parte sa il port pe ala pe care il am nu se va incadra in tematica...sa nu ma schimb delok iar parca nu e bine (el in kimono, iar eu stau in rochie....) nu stiu cum sa procedez :?:


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Costum de mire

Post by bride2011 »

Consider ca totusi ar fi normal sa sustii sotiorul si sa iti iai un kimono macar o nuanta ceva mai aproape de nunta, dar pe care ulterior sa il poti purta, adica nu ca rochiile de mireasa doar la nunta si atit, asta e parerea mea


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by svetik90 »

vs tot a intrat acolo si sa indragostit in costum eu nu am vazut doar revistra...acum tot sunt reduceri?


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by dreamscape »

Da, dar astea nu se prea poarta...doar daca vrei sa te fitzuesti la vreo sarbatoare mai mare...dar sa imbraci kimonul presupune atita durere de cap, ciorapeii aia special cu sandalute de lemn degetele te dor, toate straiele astea te tin din toate partile, is multe straturi...offf...eu atit mi-am dorit sa am un kimono acasa dar nu cred ca il voi imbraca vreodata ca ma doare capul doar de pregatiri (tre sa ai vreo 2 doamne se te infoasoare de jur imprejur)...asa ca daca cumpar inka unul...chiar nu am sa-l port...si bugetul nuntii tre sa il maresc cu inka vreo 700 euro...................Vad eu...poate gasim ceva potrivit pina atunci...daca nu....cred ca il voi purta si eu pe cel care il am (o sa-mi ia vreo 40 min numai sa il imbrac pe asta)/////


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Costum de mire

Post by bride2011 »

Cel mai important este sa te simti bine si atit.....

Nu mai vad inscriptia pe magazin gen REDUCERI, dar cine stie, intrati pe acolo si poate veti gasi ceva si dupa buget si dupa eveniment .....


La ei in principiu materialul nu are nimik special, dar croiala este ceva unic si cu gust.... asa ca platim pentru croiala costumului mai mult decit pentru material


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Costum de mire

Post by dreamscape »

Pai croiala face mult la un costum!!! Eee, da vom avea asa niste miri dichisiti ca la soare ne vom putea uita, dar la ei ba!


Post Reply