Lumînări de nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Lumînări de nuntă

Post by heliga »

merci Alintush!


Image
Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lumînări de nuntă

Post by maryLand »

Icoana in general se astupa...sau mai bine zis se pune un prosop pe ea...mai ales cind mirii ies din biserica...dar depinde si de preot ...nu toti impun acest lucru

Heliga, eu categoric nu am vrut podul de flori..respectiv nashii, cavalerii si domnisoarele de onoare si noi am intrat in sala cind toti erau asezati..dupa piesa Glamourous de Fergie...
nush daca pot sa tai din video sa arat..voi incerca...Mie mi-a placut ce-a iesit... ;)


Image
Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Lumînări de nuntă

Post by Natto »

Maryland foarte interesanta ideia , eu tot nu vreau podul de flori si ma gindesc cum as putea inlocui aceasta traditie ;) Voi ati intrat primii sau la urma?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lumînări de nuntă

Post by maryLand »

Natto, eu nu ca as fi impotriva podului...doar ca am vrut ceva mai special...si totodata sa ne aplaude toti...ma temeam de reactia oamenilor..insa au chiuit si aplaudat pina am inceput juramintele :)

Au intrat nasii, dupa asta cavalerii si domnisoarele..cite o pereche si noi la urma... :D
poate reusesc sa tai din video... ;)


Image
User avatar
iuli4ika
Posts: 130
Joined: 20 Feb 2012, 13:04
Contact:

Re: Lumînări de nuntă

Post by iuli4ika »

maryLand wrote:Natto, eu nu ca as fi impotriva podului...doar ca am vrut ceva mai special...si totodata sa ne aplaude toti...ma temeam de reactia oamenilor..insa au chiuit si aplaudat pina am inceput juramintele :)

Au intrat nasii, dupa asta cavalerii si domnisoarele..cite o pereche si noi la urma... :D
poate reusesc sa tai din video... ;)
Chiar buna ideie ...ce idei geniale mai ai ???tot asa de interesant ?:P din cite am observat ai o imaginatie f bogata !!!Bravooo ... ;)


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Lumînări de nuntă

Post by Katina »

si eu demult ma gandesc cum sa inlocuesc podul ,ca nu imi prea place ca tin lumea buketele invitatilor sau flori ...sunt in cautari de ideeii :shock:


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lumînări de nuntă

Post by adeline »

Katina wrote:si eu demult ma gandesc cum sa inlocuesc podul ,ca nu imi prea place ca tin lumea buketele invitatilor sau flori ...sunt in cautari de ideeii :shock:
se mai practica ca mirii sa intre impreuna cu nasii insotiti de dansatorii care tin in maini flori de un fel nu diferite (trandafiri, gladiole .. etc )
noi asa am intrat
Image


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Lumînări de nuntă

Post by doina30882000 »

maryLand wrote:Natto, eu nu ca as fi impotriva podului...doar ca am vrut ceva mai special...si totodata sa ne aplaude toti...ma temeam de reactia oamenilor..insa au chiuit si aplaudat pina am inceput juramintele :)

Au intrat nasii, dupa asta cavalerii si domnisoarele..cite o pereche si noi la urma... :D
poate reusesc sa tai din video... ;)

Maryland, am vz ca ai scris de juramante, voi v-ati zis juramintele inainte de masa mare?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lumînări de nuntă

Post by maryLand »

Adeline si ideea asta imi place...cind merg dansatorii cu buchete mari de aceleasi flori...mirii si nasii impreuna...

juramintele au fost pina la asezarea noastra la masa..nasii au aprins luminarile..iar noi, pe rind ne-am jurat dragoste pina ce moartea ne va desparti...mi-a fost greu sa nu pling...de aceea am un glas tremurat de parca erau - 25 grade celsius :oops:


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Lumînări de nuntă

Post by doina30882000 »

maryLand wrote:Adeline si ideea asta imi place...cind merg dansatorii cu buchete mari de aceleasi flori...mirii si nasii impreuna...

juramintele au fost pina la asezarea noastra la masa..nasii au aprins luminarile..iar noi, pe rind ne-am jurat dragoste pina ce moartea ne va desparti...mi-a fost greu sa nu pling...de aceea am un glas tremurat de parca erau - 25 grade celsius :oops:

eu nu stiam in ce moment sa ne spunem juramintele, ma gandeam inainte de luatul paharelor ....da asa e o ideie frumoasa!


Image
Post Reply