Costumul de mire

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Costumul de mire

Post by mmgg29 »

Olecika, pune te rog frumos o poza cu centura, sa vedem si noi cum se potriveste. Multumesc


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Costumul de mire

Post by Olecika »

iata asa ceva :

Image


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Costumul de mire

Post by mmgg29 »

Multumesc, Olecika. Foarte frumosi sunteti ambii. Imi place buchetul tau. Si eu as vrea ceva similar, poate am sa dau comanda de bujori, nu stiu....... Buchetul tau e din trandafiri si eustome?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Costumul de mire

Post by Olecika »

aha, buchetelul e din trandafiri mai mari si mai mici albi si roze + eustome albe si roze :)


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Costumul de mire

Post by Dutsu »

si mirele mi lam imbracat suntem foarte fericiti la Vizita am fost am luat totul Costum, 2 camasi, paion si cravata sa facem raznabrazie... :D pantofii iam cumparat din GranHoll...


User avatar
Utilizator800
Posts: 46
Joined: 23 Jun 2012, 13:52

Re: Costumul de mire

Post by Utilizator800 »

Noi am luat costum negru, slim fit, de la IONEL, par mi se era vreo 2000 LEI.
Masurasem si la Ketroy, si la Calina, si in Iasi am fost, dar uite asa a hotarat mirele meu.
Mult timp eu insistam sa isi ia smoking, dar el nu si basta.

Si pana la urma, a fost mai bine asa, o atmosfera mai degajata a nuntii s-a potrivit de minune cu tinuta lui. Plus ca e atat de chipes ca... ii sta si cu un sac in cap!

Uneori noi miresele, intelegem mai greu atitudinea mai barbateasca asupra alegerii tinutei. Dar iata si roada primelor compromisuri din care, ies rezultate mai bune decat daca ar fi fost fiecare cu parerile lui initiale.


goldstallion
Posts: 1
Joined: 01 Oct 2013, 09:44

Re: Costumul de mire

Post by goldstallion »

Cum credeti la o nunta nu ar fi mai ok ca mirele sa poarte un papion care se leaga i se mai zice self-tie ? Ce parere aveti despre asa papioane, pe timpuri cit si americanii poarta asa ceva pentru ca e clasic si desigr inspira un aer barbatesc decit asta cusut gata, care n-are nici vlaga in el - asta e parerea mea insa nuntile acum la moldoveni tare diferite sunt !
astept un raspuns, multumesc !
daca vreti sa vedeti despre ce am in vedere aici gasiti exemple exact de la noi din Moldova, aici ele si se produc - www.facebook.com/cravate.md


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

Deja depinde de preferinte: cravata sau papion, important sa fie gust in alegerea facuta. Noi la cununie am avut cravata, si la nunta papion.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Costumul de mire

Post by catiushka »

goldstallion wrote:Cum credeti la o nunta nu ar fi mai ok ca mirele sa poarte un papion care se leaga i se mai zice self-tie ? Ce parere aveti despre asa papioane, pe timpuri cit si americanii poarta asa ceva pentru ca e clasic si desigr inspira un aer barbatesc decit asta cusut gata, care n-are nici vlaga in el - asta e parerea mea insa nuntile acum la moldoveni tare diferite sunt !
astept un raspuns, multumesc !
daca vreti sa vedeti despre ce am in vedere aici gasiti exemple exact de la noi din Moldova, aici ele si se produc - http://www.facebook.com/cravate.md
faceti oleaca de pub
da sint originale papioanele si nu scumpe, doar ca o sa fie vs care va alege, si el la mine e tare pretentios si ar alege ceva clasic cred, dar nu ceva jucaus si colorat


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

la noi invers la cununie a fost cu papion iar la nunta va fi cu cravata asott


Image
Post Reply