Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Ninela »

Toate cremele sunt individuale pentru fiecare persoana. Eu am incercat skinoren o singura data prin 2008-2009, dupa care mi-a aparut ffffffoarte multe puncte negre si rosii pe fata , parca era un fel de alergie. O cunoscuta care tot il folosea deja dupa al 2-lea tub a avut aceeasi reactie. Totusi faceti un mic test sa vedeti daca vi se potriveste o anumita crema pentru fata.


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by CristinaB »

Eu tot am utilizat skinoren si pe mine nu ma ajutat! Am considerat doar bani dati in vint. Acum folosesc Bioderma Sebium este gelul de curatare si lotiunea , la recomandarea dermatogului.. Pielea mea arata mult mai bine, nu se ingrasa asa repede si a capatat un aspect mai mat...


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by mmgg29 »

Fetelor ..... asa o stare de spirit inaintea nuntii am......Cand dintre 100 de invitati doar 50 vor veni la nunta..... Deja mi-e si rusine cand ma gandesc cum ne vom duce sa facem meniul si sa spunem ca s-a redus nr persoanelor atat de mult. :? :? :? :(


maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by maklerus »

Fetelor, Doamne, cind imi spuneti ma iau fiorii. Noi planificam o nunta de 250 persoane si daca ne vor refuza,,,,,of-of-of


Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Niagarcik »

Fetelor acum alta stare de spirit inainte de nunta......certuri in toata ziua :( pregatirile de nunta in loc sa aproprie am impresia ca mai mult indeparteaza persoanele... :cry:


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by CristinaB »

Niagarcik, cit de mult te inteleg! Asa a fost si la noi...Aveam impresia ca sotul nu se implica deajuns, ca nu-l intereseaza cum va fi nunta noastra, dar toate sunt trecatoare! Stii cum se spune, ca impacarile sunt cele mai dulci! ;) Incearca si treci cu vederea lucrurile daca sunt minore! Pentru ca daca te enervezi de la fiecare fleac apoi nu iese nimic.. Noi cu sotul ne certasem si in ziua nuntii pentru fleacuri (acum asa le vad)... Dar cind am ajuns la sala am facut o echipa buna si nu am mai tinut pica deloc..Iar a doua zi asa eram mindra de mine, cind sotul zicea:Multumesc ca teai implicat atit de mult,datorita tie am avut o nunta asa frumoasa!!
Asa ca incearca si fii tu mai organizata si demonstreaza ca poti! Dar tu CHIAR poti!! Te asigur!! Succes in pregatiri si fiti tari dragi miresuici!!


Image
Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Niagarcik »

CristinaB wrote:Niagarcik, cit de mult te inteleg! Asa a fost si la noi...Aveam impresia ca sotul nu se implica deajuns, ca nu-l intereseaza cum va fi nunta noastra, dar toate sunt trecatoare! Stii cum se spune, ca impacarile sunt cele mai dulci! ;) Incearca si treci cu vederea lucrurile daca sunt minore! Pentru ca daca te enervezi de la fiecare fleac apoi nu iese nimic.. Noi cu sotul ne certasem si in ziua nuntii pentru fleacuri (acum asa le vad)... Dar cind am ajuns la sala am facut o echipa buna si nu am mai tinut pica deloc..Iar a doua zi asa eram mindra de mine, cind sotul zicea:Multumesc ca teai implicat atit de mult,datorita tie am avut o nunta asa frumoasa!!
Asa ca incearca si fii tu mai organizata si demonstreaza ca poti! Dar tu CHIAR poti!! Te asigur!! Succes in pregatiri si fiti tari dragi miresuici!!
merci de incurajari, multa rabdare ne trebuie noua ... si lor multa minte...


Image
mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by mariska1 »

la noi erau mici certuri din cauza dansului,ca nu avem timp si eram ocupati cu alte treburi si nu ne statea noua gindul la dans,pina cu 1 saptamina inaintea nuntii cind a iesit vrabiuta din gura sotului si mai in gluma mai in serios mi-a zis sa platim vreo 2 lectii sa ne ducem sa ne invete cineva si eu nu am stat mult pe ginduri am sunat scoala de dans Exclusiv si ne-am inscris pentru a doua zi la dans,sotului nu-i venea a crede si spunea ca eu glumesc si cind a 2-a zi noi ne ducem la dans si sotul a spus ca bine am facut caci intri in sala de dans si uiti de toate grijile si problemele si ne concentram asupra dansului...asa ca rabdare si succes fetelor


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by tibberoon »

Noi certuri intre noi nu avem. Cam pe toate le-am planificat din timp pentru ca ambii lucram pina aproape de ziua nuntii, ieri am strins impreuna bombonierele. Au ramas fleacuri, gen intilnire cu fotograful, cu moderatorul....cel mai tare ma deprima progronza meteo ..de pe 28 august se prevad ploi si asta ne strica toate planurile, inscrierea si intimpinarea oaspetilor e afara, sesiunea foto la fel..

Eu astept petrecerea burlacitelor cu nerabdare, inca asa necesitate de relaxare, masaj eu nu am avut de mult timp...


http://tibberoon.wordpress.com/
Silviana
Posts: 66
Joined: 23 Nov 2012, 17:41
Location: Moldova/ Roma

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Silviana »

Buburuza2014 wrote:
Silviana wrote:Noi tot suntem pe ultima suta de metri si ma stradui sa ma tin in miini, sa fiu atenta la detalii sa le pregatesc din timp si sa nu ne stricam dispozitia desi apar multe maruntisuri de la care te enervezi.

Succes la toate! Nu luati totul in cap si fiti optimiste!
Silviana, ce impresii ti-au lasat cei de la hoteleul VisPas? Am vz ca v-ati sarbatorit nunta pe 28 iulie aici si astept cu nerabdare impresiile tale... :)
Abia acum vad mesajul dat :) Am ramas multumita, pentru mine au contat impresiile invitatilor ca sa imi dau seama de nivelul nuntii asa ca totul a decurs bine! Chelnerii trebuie oleaca de mai stroit, vorbiti din timp cu administratorul sa le spuna sa fie mai activi si receptivi. Mincarea la nivel, nu ne-au fraierit parca cu nimic, apa am luat suplimentar ca intradevar nu a ajuns, dar in rest tot bine.Meniul am ajuns la 680 de persoana cu un meniu destul de bogat si gustos. Dupa nunta am ramas intrun numar de hotel cadou si cind ne-am trezit pe la vreo 12 am sunat si am cerut micul dejun in numar la fel gratis. A fost foarte bine, ne-am simtin in alta tara :D

Pentru alte intrebari suplimentare va astept sa mi le adresati!


Post Reply