Costumul de mire

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

Un articol bun car ene ajuta sa alegem corect costumul (e in engleza, dar pozele salveaza :))
http://beautifulshoes.org/real-men-real ... de-to-fit/


Image
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Costumul de mire

Post by Christiana »

Salutare miresuici....am o dilema in luna august camasa mirelui trebuie sa fie cu mineca lunga???? VS nici sacou nu doreste sa imbrace ...nustiu cum sa-l conving :((


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Costumul de mire

Post by valerii.dulghier »

Christiana,nicidecum camasile cu mineca scurta au ceva comun cu imaginea mirelui,asta ar strika din frumusetea si estetica nuntii. Cit priveste de sacou,as spune urmatoarea, pentru mine ca mire e la fel de important ca voalul pentru mireasa)) asa ca convingeti sotul,o seara nu o sa moara de cald,insa va fi plin de naturaletea de a fi mire;)


User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Costumul de mire

Post by Honey_lady »

Christiana wrote:Salutare miresuici....am o dilema in luna august camasa mirelui trebuie sa fie cu mineca lunga???? VS nici sacou nu doreste sa imbrace ...nustiu cum sa-l conving :((
Si sotul meu facea mofturi in privinta sacoului si a camasii, pentru ca tot in august am avut nunta, si era cred ca cea mai calduroasa zi din vara asta, dar a trecut cu bine, a suportat. Dupa nunta l-am intrebat cum s-a simtit, si a spus ca din cauza emotiilor nici nu a simtit ca era in camasa cu mineca lunga si sacou. Cum mireasa trebuie sa arate bine, asa si mirele. Noi suportam corsetul si rindurile de la rochie plus machiajul, doar ca sa aratam bine, deci, trebuie si ei sa faca un efort pentru a corespunde statutului de mire.

Dar cel mai bine, arata-i poze cum arata un mire in sacou, cit de elegant este si cum arata unul fara sacou si cu camasa cu mineca scurta, si o sa-si schimbe parerea. Bafta.


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Costumul de mire

Post by Nikutsa »

Noi mai avem o saptamina pina la nunta, dar costum pentru mire inca nu avem :( am mai vazut si in Sun City citeva buticuri , o sa mergem sa vedem si acolo...


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

Nikutsa wrote:Noi mai avem o saptamina pina la nunta, dar costum pentru mire inca nu avem :( am mai vazut si in Sun City citeva buticuri , o sa mergem sa vedem si acolo...
incearca si la vizita in centru tot sunt multe costume, si chiar in unic incercati, acolo tot e posibil de gasit ceva dragut ;) , nu iti fa griji totul va fi bine


Image
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Costumul de mire

Post by Christiana »

Honey_lady wrote:
Christiana wrote:Salutare miresuici....am o dilema in luna august camasa mirelui trebuie sa fie cu mineca lunga???? VS nici sacou nu doreste sa imbrace ...nustiu cum sa-l conving :((
Si sotul meu facea mofturi in privinta sacoului si a camasii, pentru ca tot in august am avut nunta, si era cred ca cea mai calduroasa zi din vara asta, dar a trecut cu bine, a suportat. Dupa nunta l-am intrebat cum s-a simtit, si a spus ca din cauza emotiilor nici nu a simtit ca era in camasa cu mineca lunga si sacou. Cum mireasa trebuie sa arate bine, asa si mirele. Noi suportam corsetul si rindurile de la rochie plus machiajul, doar ca sa aratam bine, deci, trebuie si ei sa faca un efort pentru a corespunde statutului de mire.

Dar cel mai bine, arata-i poze cum arata un mire in sacou, cit de elegant este si cum arata unul fara sacou si cu camasa cu mineca scurta, si o sa-si schimbe parerea. Bafta.
Multumesc...sper sa reusesc sa-l conving ;)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

Eu tot ii ziceam sotului, ca in caz de iti va fi cald, vei lasa sacoul. Ehehhe, atita mi-a trebuit :D A zis , nu , o data sunt mire! Plus ca are un costum foarte original, saptamina viitoare ne-au promis pozele si voi atasa o poza. Noi, costume cit de cit mai frumusele am vazut la calea basarabiei, dar depinde deja de gusturi, in atrium mai vazusem ceva original, numai ca ei aveau atunci doar marimi mici...


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Costumul de mire

Post by catiushka »

Ninela wrote:Eu tot ii ziceam sotului, ca in caz de iti va fi cald, vei lasa sacoul. Ehehhe, atita mi-a trebuit :D A zis , nu , o data sunt mire! Plus ca are un costum foarte original, saptamina viitoare ne-au promis pozele si voi atasa o poza. Noi, costume cit de cit mai frumusele am vazut la calea basarabiei, dar depinde deja de gusturi, in atrium mai vazusem ceva original, numai ca ei aveau atunci doar marimi mici...
fetelor, ninela spuneti-mi si mie unde-i atrium?? vad ca multe miresuici au imbracat mirii acolo :D
si unde se mai poate? vizita? si ce preturi sint prin magazine? la ce suma sa ma astept?


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

Atrium e linga gara feroviara, vis-a-vis de hotelul Cosmos.
Vizita - http://vizita.md/index.php?option=com_c ... =2&lang=ro .
catiushka wrote:
Ninela wrote:Eu tot ii ziceam sotului, ca in caz de iti va fi cald, vei lasa sacoul. Ehehhe, atita mi-a trebuit :D A zis , nu , o data sunt mire! Plus ca are un costum foarte original, saptamina viitoare ne-au promis pozele si voi atasa o poza. Noi, costume cit de cit mai frumusele am vazut la calea basarabiei, dar depinde deja de gusturi, in atrium mai vazusem ceva original, numai ca ei aveau atunci doar marimi mici...
fetelor, ninela spuneti-mi si mie unde-i atrium?? vad ca multe miresuici au imbracat mirii acolo :D
si unde se mai poate? vizita? si ce preturi sint prin magazine? la ce suma sa ma astept?


Image
Post Reply