Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

Alintush wrote:Buna fetelor. Spuneti-mi va rog cine stie ceva informatii de restaurantul-hotelul Platinum de la Ciocana.
nasii nostri au sarbatorit acolo nunta pe 10 septembrie, e frumos, totul e nou, straluceste, administratoarea de acolo e o persoana foarte cumsecade, era atenta la orice doleanta de-a mirilor, bucataria este buna, nu am ce zice, chelnerii s-au comportat foarte bine, cum vedeau ca s-a golit paharul, deodata il umpleau, ce-mi place ca la inceput cind toti se aseaza la masa, ei intreaba pe fiecare cine ce-o sa bea, si iau paharele in plus... ca iti pun vreo 5 in fata :) nasii nostri au avut frigărui la surprize culinare... tare gustoti, cind am furat mireasa am bagat-o in holul ce ducea spre bucatarie... nimeni nu ne-a zis nimik...toti erau veseli, erau atenti... in principiu, mi-aplacut, poate depinde mult si de ce fel de nunta e, si cine-s mirii, eu ca vornicica, nu am observat minusuri, poate de aceea ca nu aveam timp Image Image
Ce nu mi-a placut:
nu mi-au placut mesele ca erau prea late, si nu ajungeai sa servești din unele bucate, si parca te aflai departe de cel care era in fata ta, nu puteam tine o conversatie normala, ori ca eu eram prea treaza si nu aveam chef de vorba, ori ei imi pareau prea beti pentru a vb cu ei si a gasi o limba comuna :) :lol: :oops:

mai pe scurt, ma intilnesc cu nasa cred-ca in week-end si o ischitesc de meniu, cit si cum, de tot...
drept ca lor sala Ciorescu (nu o recomand nimănui, era aici pe undeva istoria) le-a achitat cam 75% din meniu... asa ca ei au iesit in cistig cu nunta Image


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

maryLand wrote:
rode11u wrote:Maryland spune-mi te rog ce cantitate de apa ati cumparat si la cite persoane ???
La noi a fost mare kef..s-a dansat foarte mult, de asta a trebuit muuullltttaaa apa.
apa plata : 78 sticle
apa gazata: 40 sticle
fanta : 3 baxuri
cola :6 baxuri
sprite: 2 baxuri
totul pentru 129 persoane. a ramas doar o sticla de fanta ...restul s-a baut, plus ca s-au mai cumparat atunci seara 5 baxuri de apa plata. :D
merci ptr informatie


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Alintush »

perla wrote:
Alintush wrote:Buna fetelor. Spuneti-mi va rog cine stie ceva informatii de restaurantul-hotelul Platinum de la Ciocana.
nasii nostri au sarbatorit acolo nunta pe 10 septembrie, e frumos, totul e nou, straluceste, administratoarea de acolo e o persoana foarte cumsecade, era atenta la orice doleanta de-a mirilor, bucataria este buna, nu am ce zice, chelnerii s-au comportat foarte bine, cum vedeau ca s-a golit paharul, deodata il umpleau, ce-mi place ca la inceput cind toti se aseaza la masa, ei intreaba pe fiecare cine ce-o sa bea, si iau paharele in plus... ca iti pun vreo 5 in fata :) nasii nostri au avut frigărui la surprize culinare... tare gustoti, cind am furat mireasa am bagat-o in holul ce ducea spre bucatarie... nimeni nu ne-a zis nimik...toti erau veseli, erau atenti... in principiu, mi-aplacut, poate depinde mult si de ce fel de nunta e, si cine-s mirii, eu ca vornicica, nu am observat minusuri, poate de aceea ca nu aveam timp Image Image
Ce nu mi-a placut:
nu mi-au placut mesele ca erau prea late, si nu ajungeai sa servești din unele bucate, si parca te aflai departe de cel care era in fata ta, nu puteam tine o conversatie normala, ori ca eu eram prea treaza si nu aveam chef de vorba, ori ei imi pareau prea beti pentru a vb cu ei si a gasi o limba comuna :) :lol: :oops:

Perla, tu de care sala zici...sala de aur (sus) sau sala platinum (jos). Unde mai exact a avut loc nunta?


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

Alintush wrote:
perla wrote:
Alintush wrote:Buna fetelor. Spuneti-mi va rog cine stie ceva informatii de restaurantul-hotelul Platinum de la Ciocana.
nasii nostri au sarbatorit acolo nunta pe 10 septembrie, e frumos, totul e nou, straluceste, administratoarea de acolo e o persoana foarte cumsecade, era atenta la orice doleanta de-a mirilor, bucataria este buna, nu am ce zice, chelnerii s-au comportat foarte bine, cum vedeau ca s-a golit paharul, deodata il umpleau, ce-mi place ca la inceput cind toti se aseaza la masa, ei intreaba pe fiecare cine ce-o sa bea, si iau paharele in plus... ca iti pun vreo 5 in fata :) nasii nostri au avut frigărui la surprize culinare... tare gustoti, cind am furat mireasa am bagat-o in holul ce ducea spre bucatarie... nimeni nu ne-a zis nimik...toti erau veseli, erau atenti... in principiu, mi-aplacut, poate depinde mult si de ce fel de nunta e, si cine-s mirii, eu ca vornicica, nu am observat minusuri, poate de aceea ca nu aveam timp Image Image
Ce nu mi-a placut:
nu mi-au placut mesele ca erau prea late, si nu ajungeai sa servești din unele bucate, si parca te aflai departe de cel care era in fata ta, nu puteam tine o conversatie normala, ori ca eu eram prea treaza si nu aveam chef de vorba, ori ei imi pareau prea beti pentru a vb cu ei si a gasi o limba comuna :) :lol: :oops:

Perla, tu de care sala zici...sala de aur (sus) sau sala platinum (jos). Unde mai exact a avut loc nunta?

sala de platinum, de jos. nu stiam ca acolo mai au o sala :)


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

eu am fost la Ciorescu, noua ne-a recomandat un prieten

sala ne-a placut si administratorul a fost destul de dragut

nu stiu daca pentru o intimplare tre de zis ca e cea mai proasta sala

si apoi si pretul e ok

in chisinau salile la acelasi pret ca cel de la Ciorescu, arată.... nu chiar...


rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by rode11u »

eu am fost chiar acum pe 16 septembrie , la o nunta la Ciorescu (in sala cea mica ) si daca sincer nu prea mi-a placut. Husele celea argintii de la scaune erau asa de sifonate , de parca era folia cea argintie de la tigari :x :x si mincarea nu avea nici un gust, era multa micare dar ceva ii lipsea, si deservirea foarte proasta ( cu toate ca cer 5% in plus din toata suma ptr asta) interesant daca nu ai fi de acord sa platesti cine? , mirii vor aduce mincarea :roll: :roll: si nu e chiar asa de ieftin , e ca-n oras. Concluzia mea : comsi-comsa :evil: si mesele puse foarte aiurea ,mirii toata noaptea nu i-am vazut , asa intr-un coltisor :o


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

total deacord cu rode....si anume o intimplare ar trebui sa ne faca sa deschidem okii...azi ku unul..miine cu altul si tot asa fraieresc oamenii...si totusi o nunta tre sa implice doar emotii pozitive...
asta e parerea mea... :)


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Alintush »

Buna. Am citit forumul de aici, dar nu am vazut nimic de sala nuntii de la ciocana care se afla pe bl. Mircea cel Batrin. Stie cineva cum e bucataria acolo, deservirea...?


Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

sala de nunti

Post by Ingutza »

eu personal am fost la sala nuntii la ciocana,k am vazut-o pe internet si imi parea frumoasa si am mers sa o vad.Dar cind am fost,atunci kiar aranjau mesele pentru o nunta.Sa-ti spun sincer nu prea mi-a placut,mesele erau tare lipite una de alta,era greu sa treci la masa mirilor,locul pentru dans imi parea micut,adica depinde de cite persoane este nunta....Si una nu mi-a placut ca platourile care erau puse pe masa cu bucate nu erau acoperite,putea sa cada orice in farfurie.Dar am auzit ca gatesc binisor. nu stiu ..Dar erau aici pe forum kiteva replici de aceasta sala.


Image
User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by svetik90 »

de gatit la sala de la Ciocana gatesc gustos


Locked