Rochia de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by Alintush »

Aretina, foarte frumoasa rochita si sta foarte bine pe tine...bustul, talia...mi-a placut mult....


clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Rochia de mireasa II

Post by clara »

Aseara eram aproape de un infarct cind am probat rochia :shock: . Eu mi-am luat rochia inca in iarna, pentru ca stabilisem nunta in aprilie, deoarece am schimbat pentru august am pus-o frumos in dulapior si nu am mai imbracat-o. Dupa aproape 8 kg slabite cade rochia de pe mine :(, am incercat sa o string la spate dar oricum e naspa. Acuma nu imi ramine decit sa o modific daca reusesc pina la nunta... :?


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by RoDiNkA »

Sarmanica.......nu mai intorci timpul inapoi, bine ca ai reusit acum sa veti ca iti e maricica...
Fugi repejor la croitoreasa sa reusesti sa o ajustezi...Vezi partea plina a paharului - bine ca ai depistat acum acest lucru si nu cu 1 zi inainte de nunta....
Si nu mai slabi :!: Ah, da...mai e si alternativa sa pui inapoi ;)


Image
clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Rochia de mireasa II

Post by clara »

RoDiNkA wrote:Sarmanica.......nu mai intorci timpul inapoi, bine ca ai reusit acum sa veti ca iti e maricica...
Fugi repejor la croitoreasa sa reusesti sa o ajustezi...Vezi partea plina a paharului - bine ca ai depistat acum acest lucru si nu cu 1 zi inainte de nunta....
Si nu mai slabi :!: Ah, da...mai e si alternativa sa pui inapoi ;)
Am telefonat fata de la salon si mi-a zis ca ma ajuta, sa merg azi seara cu rochia, m-am linistit un pic. :) Ce tine de slabit, nu vreau si nici nu ma gindesc sa pun inapoi, asta e problema mea din copilarie si acuma ca am mai dat ceva jos, sunt cea mai fericita, ca sunt aproape de ceea ce-mi doresc. In luna de miere vreau ca sotul sa fie mandru de mine cu silueta mea de sirena :P


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by RoDiNkA »

Clara, in asa caz, totul este foarte bine si in zadar ai panicat astfel! ;) Bafta mare si tot asa sa o tii, sa mentii o silueta cit mai buna atit timp cit ti-o doresti anume tu!!! :P
La mine e altceva, VS ma roaga sa pun citeva kg pe mine (si atunci va fi implint) iar eu am dat citeva jos si croitoreasa la fel mi-a zis sa nu mai slabesc....dar, ce de facut cu toate emotiile? :roll:


Image
clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Rochia de mireasa II

Post by clara »

RoDiNkA wrote:Clara, in asa caz, totul este foarte bine si in zadar ai panicat astfel! ;) Bafta mare si tot asa sa o tii, sa mentii o silueta cit mai buna atit timp cit ti-o doresti anume tu!!! :P
La mine e altceva, VS ma roaga sa pun citeva kg pe mine (si atunci va fi implint) iar eu am dat citeva jos si croitoreasa la fel mi-a zis sa nu mai slabesc....dar, ce de facut cu toate emotiile? :roll:
Eu ar trebui sa am in fiece an nunta, ca sa am motiv sa slabesc :P , la mine oscila mereu greutatea, sper ca acuma sa ma mentin pentru mai mult timp. Nici foarte slab nu e bine sa fii, dar nici ca mine de 75 kg :shock:


naty87
Posts: 4
Joined: 27 Mar 2012, 01:26

Re: Rochia de mireasa II

Post by naty87 »

[quote="lummynel8"]Image
buna lummynel8 cind ai nunta? dupa asta nu vrei sa vinzi rochia e superba?


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by lummynel8 »

naty87 wrote:
lummynel8 wrote:Image
buna lummynel8 cind ai nunta? dupa asta nu vrei sa vinzi rochia e superba?
norok,nunta mea e pe 12 august 8-) dupa aceasta rochia o dau in chirie...nr meu pentru cei interesati e 068126730...rochia arata si mai bine ca pe foto(parerea mea si nu numai) sint fericita :D


User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Rochie in chirie

Post by anelia »

Fetelor,am masurat astazi 2 rochite si vreau sa stiu parerea voastra. Prima e stil printesa, doar ca era marimea 10, dar marimea mea e 8. A doua e stil sirena. Pozele sunt de calitate cam joasa, in realitate era mai frumos :)
Image
Image


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Rochie in chirie

Post by Liudocika2012 »

votez pentru 1 model ;)


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Locked