Moderatorul nunţii (tamada)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
mariana13
Posts: 52
Joined: 22 Nov 2012, 14:19

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by mariana13 »

La mine mirele e rus si eu moldoveanca , asha ca am luat-o pe Natasha Matcovschii vorbeshte voarte bine in rusa si in romana nr ei 078678971


Natalia Cotorobai
Posts: 3
Joined: 14 Feb 2013, 10:41

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Natalia Cotorobai »

Off feltelor, am si eu o bucurie care as vrea sa o impartasesc.... Am tot dat tircoale la acest forum, am analizat cele scrise si intr-un final am decis sa sun Doamnei Cristina Moisei, apropo am mai gasit niste inregistrari cu ea pe youtube nu doar cea postata aici si pot sa va spun ca am ramas foarte multumita de intalnirea cu ea. Are atatea idei, nici nu va pot reda in cuvinte cat de bine si linistita ma simt acum, m-am linistit ca avem un moderator care intradevar este pe placul nostru, care nu ne impune nimic, dar face totul asa cum ne dormit. Plus ca e langa noi de la inceputul nuntii si pana la sfarsit fara a face mofturi ca nu sta mai tarziu de ora 2 sau ceva de genul, asa cum am citit despre Mircea Marcu. Imi place ca e deschisa spre orice experiment de al nostru. Asa ca va multumesc voua ca am reusit sa gasesc un asa moderator. Am fost la multe nunti unde moderatorii nu au facut fata, iar dupa a doua masa au fugarit nunta repede doar ca sa plece acasa. La ce mai sunt platiti? Cam asta am avut a va spune. Succese si la cei care inca sunt in cautari...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Alintush »

Natalia, cind aveti nunta?


Natalia Cotorobai
Posts: 3
Joined: 14 Feb 2013, 10:41

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Natalia Cotorobai »

Alintush wrote:Natalia, cind aveti nunta?
Noi avem nunta pe 8 Martie :) pentru noi e o zi importanta, pentru ca la fel pe 8 martie acum 4 ani am facut si cunostinta


DinaC
Posts: 1
Joined: 27 Feb 2013, 13:10

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by DinaC »

Buna, fetelor. vreau sa va intreb daca ati vazut-o pe gabi lungu ca moderatoare la vreo nunta? mi-au zis ca e super, dar ma mai interesez... astept ceva sfaturi...mersi anticipat


funrau
Posts: 1
Joined: 06 Mar 2013, 00:53

Re: Moderatorul nuntii

Post by funrau »

adeline wrote:cine poate recomanda un moderator (barbat) care sa conduca in romana si sa cante paralel la necesitate
va multumesc anticipat
incearca ALEX Bivol La-m vazut in lukru mi-a placut shi cinta shi prezinta OK


ingeras89
Posts: 2
Joined: 27 Feb 2013, 20:18

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by ingeras89 »

salut fetelor!!! ajutatima va roooog, ce parere aveti despre Eugen Botnaru? cum se comporta la nunta, dupa cum am citit e cam timid ???(p.s va rog in deosebi miresuicelor care l-au avut la nunta pe el.... merci ).


marinela87
Posts: 1
Joined: 20 Feb 2013, 02:44

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by marinela87 »

Va salut cu drag si va multumesc pentru unele sfaturi, mi-au fost de un real folos in pregatirea nuntii mele, care a avut loc pe 23 februarie 2013 in sala nou'a "LA PLOPI" la Magdacesti. Sa fiu sincera, am avut o nunta deosebita, exact asa cum mi-am dorit-o - sala minunata, mancarea gustoasa, deservirea impcabila etc. Dar pentru mine cel mai important a fost partea artistica - prezenator, muzica, dansatori - doream un scenariu deosebit, caci am fost la multe nunti- niste sabloane cu texte banale de felul "hai, sus paharul, hai toata lume la dans, sa va fie cu noroc"...Sotul mi-a recomandat-o pe Tatiana Berbecaru, ea prezentase doua nunti la rudele lui. Sincera sa fiu, n-o cunosteam personal, stiam doar ca a lucrat multi ani la TV Moldova. Cum am vazut-o, am inteles ca e cea pe care mi-am dorit-o. In doua luni ne-a organizat absolut totul ce am solicitat: Formatia lui Alexandru Vdovicenco, dansatori nemaipomeniti (un program variat de diverse dansuri) cu care permanent lucreaza Doamna Tatiana (am avut 4 perechi), in calitate de invitati i-am dorit pe Adriana Ochisanu, Anatol Marzenco si Valy Boghean ( care nu canta la nunti, dar a facut exceptie pentru Tatiana, caci sunt prieteni, asa si ne-a spus). Tot de ce am avut nevoie, ne-a procurat Dumneaei la preturi angro - artificii ( e membra a Asociatiei pirotehnicilor), felinare zburatoare deosebite, tunuri confetti su inimi si cu stele, ne-a organizat limuzina pe care am vrut-o,marturii ( noi am vrut in forma de careta, a facut comanda in Romania), buchetul miresei si butoniera mirelui ( am vrut din cale, ne-a comandat la florista ei de doua ori mai ieftin ca la Florarie) - n-am avut nici o grija, dumneaei le-a adus la sala, pe loc organiza totul impreuna cu dansatorii... Nu am vrut nici un pod de flori. Cand s-au adunat toti invitatii, prezentatoarea a facut o introducere deosebita ( e jurnalista si ne-a scris textele noua, nasilir pentru orientare), a invitat lumea la masa, s-a stins lumina , Valy Boghean a inceput sa cante " Iubito, eu te-am ales pe tine"..., treptat lumina s-a aprins si noi, dansand, ne-am apropiat de masa. A fost ceva incredibil. Lumea s-a sculat in picioare si a aplaudat! Pe parcursul nuntii am avut niste momente incantatoare - cu parintii, la dansul mirilor,cand s-a furat mireasa si multe altele, n-am vazut asa ceva la alte nunti. Cand am iesit afara la artificii, la felinare, a fost atat de minunat! Pentru masa mare ne-a pus la dispozitie "Ladita fermecata pentru bani" cat si paharele mirilor ( deosebite!) ca un prezent din partea ei. Este deosebita in toate, plina de idei, energie creatoare, bunavointa extraordinara. Ne-am intalnit de vre-o 4 ori , dar la telefon o sunam mereu cand aveam nevoie de un sfat. Nu munceste numai pentru bani - pentru toata organizarea si in calitate de moderator a luat o suma mai mult decat rezonabila. Vreau sa ma intelegeti corect, nu-i fac publicitate, caci nu are nevoie de ea. Dar anume datorita Tatianei Berbecaru am avut o nunta la care am visat.


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Nadinn »

marinela87 din cele povestite de tine imi imaginez ca ai avut o nunta de vis,,,asa cum fiecare miresuica de aici de pe forum viseaza,,,felicitari voua ca ati avut o petrecere frumoasa sh fiti fericiti in continuare)))


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by tancha_ru86 »

marinela87 felicitari, din ceea ce descrii ai avut o nunta superba, dar nu te supara daca cerem si alte detalii. Sa intelegem din comentariul tau ca doamna de care ziceai este pe langa moderator si organizatoare de nunti? Care e tariful ei pentru acest al doilea job - de organizator si cat e tariful pentru moderator? Altfel nu as crede ca ea, ca si moderatoare face munca de voluntariat si se ocupa de atatea lucruri dar e platita doar pentru a fi moderatoare. Care a fost pretul buchetului, daca zici ca a fost de doua ori mai eftin decat la florarie. Buchetul a fost din cale din cate am inteles. Care au fost acele momente incantatoare pe care nu le-ai mai vazut la alte nunti. Cum a decurs acel moment cu artificiile si cu felinarele zburatoare de l-au facut un moment atat de minunat, momente care sunt convinsa ca au fost minunate si la celelalte mirese, doar ca ele s-au ocupat personal de aceste momente si nu au avut un moderator "bun la toate" care sa se ocupe in detaliu de toate maruntisurile unei nunti, fara a percepe un tarif pentru acest lucru.

Poate ne poti spune si cate ceva despre fotograf, video, rochie, coafura, machiaj, pantofi, cununie, nasi, evident in temele respecti de pe acest forum sau in tema "Dupa nunta". Asteptam detaliile tale care poate vor ajuta si alte mirese sa gaseasca un moderator atat de darnic si saritor la nevoie la un pret pentru toate gusturile!

Nu te supara pe mine, dar permite-mi sa fiu sceptica in aceste laude, pentru ca tu ai un singur mesaj pe acest forum in care aduci in slavi un anumit prestator de servicii, neprecizand restul detaliilor. Deci spulbera acest scepticism.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Post Reply