Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

tancha_ru86 wrote:
aceasta melodie mi se pare potrivita pentru primul dans, este asa si lina si cu zvic, are de toate si e asa finuta, imi place tare.
e foarte frumoasa piesa ,imi place si mie ... ;)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by maryLand »

CristinaB wrote:Maryland, poti sa plasezi lista cu melodii din care ai ales tu? Poate cineva se rageseste in vre-o piesa sau nici na stiut de existenta ei..
Rodinka, da !!Exact!!

Cristina, lista mea nu are cine stie ce cintece deosebite...plus la toate mi-am dorit sa dansam ceva romantic, lacrimogen si dulce...fara prea mult tam tam...
O postez, in cazul in care ar putea inspira :

1. Gingasa si tandra mea fiara - Doga:


2. Anastacia & Eros Ramazotti - I belong to you


3. Vivo per lei - Andrea Bocelli


4. Shania Twain - From This Moment On


5.Bryan Adams - Have You Ever Really Loved A Woman?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by maryLand »



Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by O viitoare mireasa »

Sa rezumam. Eu am gasit aceste contacte:

+++ 068809813 Carolina - 130 lei ora, in centru ziua si botanica

+++ la teatrul Ginta Latina: tatiana si violeta, 079456680-Tatiana. 100 eur dansul,lectii nelimitate.
150 euro - daca 2,3 tipuri de dansuri

+++ 069302597 Alexandru profesor de dans la ciocana ... 120 lectia

+++ 069169299 Dorel,este antrenor la Codreanca

MAI AVETI VOI PE CINEVA?


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Primul dans

Post by natallliap »

Fetelor, ce ziceti de melodia asta ptr primul dans al nostru??????? :D



Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Primul dans

Post by Liudocika2012 »

natallliap wrote:Fetelor, ce ziceti de melodia asta ptr primul dans al nostru??????? :D

like like like! place :P


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

natallliap wrote:Fetelor, ce ziceti de melodia asta ptr primul dans al nostru??????? :D

imi place piesa findca e foarte linistita ...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

O viitoare mireasa wrote:Sa rezumam. Eu am gasit aceste contacte:

+++ 068809813 Carolina - 130 lei ora, in centru ziua si botanica

+++ la teatrul Ginta Latina: tatiana si violeta, 079456680-Tatiana. 100 eur dansul,lectii nelimitate.
150 euro - daca 2,3 tipuri de dansuri

+++ 069302597 Alexandru profesor de dans la ciocana ... 120 lectia

+++ 069169299 Dorel,este antrenor la Codreanca

MAI AVETI VOI PE CINEVA?
Salut! Da, mai suntem noi cu VS, insa nu vreau sa fie perceput ca publicitate! ;)
Am propus eu cindva (cind cineva isi promova serviciile in domeniul de make-up), sa fie deschisa o tema aparte sau compartiment, unde fiecare ar putea sa-si plaseze anuntul pentru serviciile pe care le poate presta in domeniul organizarii nuntilor; astfel cred ca nimeni nu va fi suparat. Asa insa, am mentionat ca: pe cine intereseaza - sa ma contacteze in privat.


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

imi place la nebunie cum sunt combinate piesele dupa minutul 1,45 ...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Primul dans

Post by tancha_ru86 »

Katina wrote: imi place la nebunie cum sunt combinate piesele dupa minutul 1,45 ...
melodiile sunt haioase, insa nu-mi place ca mirii numai s-au plimbat de ici colo si n-au facut nici o figura, nu prea au dansat. pe asa colaj se putea improviza figuri haioase.

eu inca n-am vorbit de dansul meu, o sa vi-l arat neaparat cand fac rost de video. pana la urma n-am apelat la coregraf caci nu am avut timp. sotul a facut un colaj din cateva piese, iar figurile le-am improvizat noi, de 5 ori am repetat dansul, dintre care de 2 ori incercam sa ne gandim cam ce figuri ar iesi, inainte de dans ma gandeam ca va fi dezastru, insa cand a inceput cantecul sotul mi-a soptit sa imi imaginez ca nu e nimeni in jurul meu si am fost asa de libera, toata fata era un zambet, doamne ce m-am distrat. am ales melodii care sa nu ma puna in dificultatea de a uita niste pasi, dimpotriva cum aud melodia picioarele si corpul sa danseze fara ca eu sa ma gandesc ce trebuie sa fac. Uitati lista cu melodii din colaj: "Predestinati" de lucian viziru 1 min si 10, au urmat topele din filmul "the masck", dupa a urmat refrenul din "Macarena", apoi "Cotton Eye Joe", "rutzushca", "asereje", "nosa nosa asi voce me mata", "s-o facem lata" de Stefan Banica Jr. si la final "Hijo De La Luna" pe care am facut pasii de vals si mai multe figuri romantice.
Toti mi-au zis ca a fost un dans deosebit, si haios si romantic si vesel, insa eu tin minte doar ca dansam fara sa ma opresc si aveam zambetul pe buze, astept video.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Locked