Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

Bravo, Tancha!!!!! :P Admir mirii, care singurei isi fac crearea primului dans si, mai ales care sunt liberi, descatusati si traiesc aceste momente cu emotii sincere!
Astept cu nerabdare video! :P


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by Alintush »

Tancha asteptam si noi video...

Ce primveste video plasat mai sus, am vazut alta pereche care intr-adevar foarte foarte buni actori au fost, astea nu prea...dar ideea imi place foarte mult


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

noi am inceput sa invatam primele miscari singuri sotu radea incontinuu el zice ca o sa vb sai bage mult fum ca sa nu i sa se vada picioarele dansand :D ,noi face un singur dans invatam singuri sper sa ne iasa ...


User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Primul dans

Post by SuperBride »

Bravo Katina!
tu la cit esti de hotarita in fiecare detaliu al nuntii nici nu ma asteptam sa nu te apuci singura de dans :)
sigur va va iesi bine!
sunt atitea tutoriale si video cu dansul mirilor aveti de unde invata...si nu e obligatoriu sa faci pasi de vals sau ceva complicat, dar poti sa inveti figuri spectaculoase care presupun invirtiri rasuciri si tot felul de figuri unde rochia zboara si ofera un spectacol placut
important: umerii drepti , miimile la nivel cu umerii barbia si ochii sus! mai ales tu ca mireasa ai mare grija sa stai dreapta, fara indoiri , clatinari...tot ce faci se face cu mainle si picioarele , corpul trebuie sa ramina drept...
mult succes!


ImageImage
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

SuperBride wrote:Bravo Katina!
tu la cit esti de hotarita in fiecare detaliu al nuntii nici nu ma asteptam sa nu te apuci singura de dans :)
sigur va va iesi bine!
sunt atitea tutoriale si video cu dansul mirilor aveti de unde invata...si nu e obligatoriu sa faci pasi de vals sau ceva complicat, dar poti sa inveti figuri spectaculoase care presupun invirtiri rasuciri si tot felul de figuri unde rochia zboara si ofera un spectacol placut
important: umerii drepti , miimile la nivel cu umerii barbia si ochii sus! mai ales tu ca mireasa ai mare grija sa stai dreapta, fara indoiri , clatinari...tot ce faci se face cu mainle si picioarele , corpul trebuie sa ramina drept...
mult succes!
mersi asa si am facut am ales cateva dansuri unde imi place miscarile acuma trebuie doar sa le combinam si sa exersam cat mai mult ca sunt varza la dansa eu sincer am peste 5 ani de cand nu am mai fost la disco ...dar vom reusi de aia am inceput cu 3 luni inainte de nunta ...ca sa fim atunci relaxati total si voi lua sfatul sa imi imaginez ca nui nimeni in jur ...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

Katina! Bafta mare, curaj, incredere! Principalul e dispozitia buna in timpul pregatirilor!!! Caci de multe ori in timpul lectiilor ma confrunt cu situatia cind mirii se cam inteapa reciproc din neintelegere...rabdare si caaaaaaaaaaaaaaalm!!! ma bucur pentru voi ca va iese cu autocoregrafia dansului!!! ;)
Adevarul e ca multi, chiar de vad miscari, prize, figuri care le plac, nu pot sa le interpreteze din nestiinta cum sa o faca si aici deja venim noi, coregrafii in ajutor! ;)
Mie personal nu imi plac dansuri plagiate, in fiecare dans investesc suflet, vreau sa fie unic!
De aceea o recomandare, ia ce e mai bun din mai multe surse de inspiratie daca nu poti inventa miscari singurica ;) Sunt sigura ca iti va iesi bine, esti ambitioasa si la sigur veti reusi! Bafta!!! :P


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Primul dans

Post by Liudocika2012 »

RoDiNkA, arata-ne niste dansuri facute de tine, roadele creatiei tale, daca nu e secret, scrie aici cit costa ora (sau in privat)


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

As arata cu mare placere daca as putea...mirii ramin cu promisiuni ca ne vor expedia dansul dupa nunta, ne multumesc, apoi dispar...de regula. aveam doar ceva inregistrari de la repetitii, pe mobile...si acelea pe ale lor :D majoritatea apelau in ultim timp, in ajun de nunta, fiind agitati, se bucurau ca reusesc, apoi nu mai apar, pleaca peste hotare si gata...pina acum chiar astept citeva inregistrari...Aceasta nu e coafura sau make-up ca sa incluzi in portofoliu pentru publicitate samd...e alta arta......mi-ai reamintit de cea mai trsita parte a ceea ce bucura in activitatea mea...as vrea si eu sa am ca amintire, pentru mine toaaaaaaaaaate dansurile create sunt foarte scumpe si in fiecare ramine o particica din mine....probabil pentru miri nu e atit de esential sau poate eu sunt prea emotiva...Poate ar trebui sa fiu mai insistenta :D Acum fac coregrafia unui dans pentru miri, la care deja tin foarte mult si ii voi ruga mult sa imi expedieze dansul de la nunta...


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

Rodinka daca ei nu isi tin promisiunea de ce nu faci tu video cu repetitia lor finala in multe cazuri cred ca daca mirii ar vedea si cum danseaza la calc pai sar stradui mult mai mult ,si asa ramaii si tu cu un video sau pt portofoliu de ce nu faci tu insati cateva coregrafii si le filmezi ,si asa aduni si iti faci si publicitate .... ;)


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

Katina, adevarul e ca nu imi place sa fac publicitate! ;) Cine ma cunoaste si asa apeleaza la mine 8-)
Portofoliu e ok in cazul coafurilor, make-up, foto, video samd...Dar chiar nu am vazut portofoliu la coregrafi :mrgreen: Vezi ca aici este si o taina profesionala, daca si-ar afisa toti dansurile sale, s-ar putea sa fie furate ideile, plagiari samd...
As vrea sa am inregistrari pentru mine! Ca amintire! Chiar ieri am vorbit despre aceasta cu VS si s-a indispus si el, chiar am pierdut si numarul de dansuri create...
De regula, la repetitii, filmam dansul, adic mirii si acasa repeta. Ai dreptate, aceste inregistrari ajuta enorm pentru pregatire, te vezi obiectiv ;)
La voi sunt succesele cu dansul?


Image
Locked