Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by nuntajimdo »

garofitelor !!!!!!!!!!!! sunt atit de fericita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mi-am gasit rokita imi vine sa topai ca o caprita cind ma duc cu gindul la ea,de fapt voi avea 2 rokite una infoieta si alta mulata pe corp , tip sirena, vai cit e de frumos sa te pregatesti de nunta, vadoresc la toate sa gasiti rokia visurilor voastre , bafta Image Image Image Image


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by nuntajimdo »


Perla intr-adevar , jos palaria kiar e foarte cool rokita Image


mumushika
Posts: 3
Joined: 02 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by mumushika »

Salut fetele !
Sunt noua pe forum ! Eu tot sunt in pregatiri , vreau foarte tare nunta sa fie 1 sau 2 iunie 2012, suntem in cautarea salii :D , deja mai vedem.
Referitor la rochie, stie cineva site cu rochie de mireasa care sa livreze in Moldova , a cumparat cineva rochia online?
Cred ca e mai ieftina plus ca e noua, e risc cu marimea ( posibil de ajustat) si calitatea Image


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

mumushika wrote:Salut fetele !
Sunt noua pe forum ! Eu tot sunt in pregatiri , vreau foarte tare nunta sa fie 1 sau 2 iunie 2012, suntem in cautarea salii :D , deja mai vedem.
Referitor la rochie, stie cineva site cu rochie de mireasa care sa livreze in Moldova , a cumparat cineva rochia online?
Cred ca e mai ieftina plus ca e noua, e risc cu marimea ( posibil de ajustat) si calitatea Image
Eu nu am cumparat inca rochia, dar s-ar putea sa cumpar tot online, deocamdata umblu sa probez sa vad ce imi sta bine ca mai apoi poate sa fac comanda. Am fost si am fazut o rochie comandata de la Salon Imperatrice (este cont pe odnoklassniki cu poze), este din Romania dar este si o doamnda in Chisinau care lucreaza pentru ei si din cind in cind primeste rochiile pe care le-au comandat mirese din Moldova.
Eu am vazut rochia Selma de la Maggie Sottero saptamina trecuta, foarte frumoasa, si era foarte bine cusuta, cu multe fuste de volum desubt, dantelutza fina, si avea elastic de acela desubt care se incheie la spate si tine rochia de tine, exact ca la rochiile originale...deci mi-au facut impresie buna..Daca vorbiti cu ea va poate suna atunci cind primeste rochii care au fost comandate si sa vi le arate, eu asa am facut
Mai avea Annika (Maggie Sottero) era a unei mirese care a avut deja nunta si a lasat-o la ei ca sa ii gaseasca un cumparator sau pentru, ca ea nu era din Chisinau


mumushika
Posts: 3
Joined: 02 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by mumushika »

Multumesc ! Am gasit pe odnoklassniki si eu o doamna ( VIP Меха(только для Молдовы)), rochiile nu sunt scumpe, dar as vrea sa ma ocup eu de aceasta personal nu prin intermediari si e mai scump le platesti undeva 20 % deasupra.
Eu tot intentionez sa masor cite ceva la noi prin saloane una ca ne place modelu si alta ca nu prea iti sta. :roll:


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

eu nu as risca sa cumpar rochia de pe site, sunt increzuta ca rochiile prezentate pe site-uri nu sunt originale, pur si simplu nu pot fi.
rochiile originale sunt doar pe site-urile oficiale ale creatorilor, si majoritatea site-urilor au adresele reprezentantelor oficiale de vanzari

dar de ce nu v-ati gandit sa o coaseti aici in moldova, pentru ce sa o comandati de undeva?
este mult mai sigur, fara riscul de a primi o rochie nu pe marime, sau cusuta din cine stie ce material

daca totusi doriti sa o luati prin intermediul internetului sa stiti pretul rochiei originale nu e mic deloc,
eu pentru o copie nu as risca sa dau nici 500$ mai bine o cosi aici in aceeasi suma ca sa scapi de surprize neplacute

oricum e doar parerea mea

succes tuturor viitoarelor mirese in alegerea rochiei ;)


Image
Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

adeline wrote:eu nu as risca sa cumpar rochia de pe site, sunt increzuta ca rochiile prezentate pe site-uri nu sunt originale, pur si simplu nu pot fi.
rochiile originale sunt doar pe site-urile oficiale ale creatorilor, si majoritatea site-urilor au adresele reprezentantelor oficiale de vanzari

dar de ce nu v-ati gandit sa o coaseti aici in moldova, pentru ce sa o comandati de undeva?
este mult mai sigur, fara riscul de a primi o rochie nu pe marime, sau cusuta din cine stie ce material

daca totusi doriti sa o luati prin intermediul internetului sa stiti pretul rochiei originale nu e mic deloc,
eu pentru o copie nu as risca sa dau nici 500$ mai bine o cosi aici in aceeasi suma ca sa scapi de surprize neplacute

oricum e doar parerea mea

succes tuturor viitoarelor mirese in alegerea rochiei ;)
Salonul de care ziceam eu nu vinde rochii originale, ei cos dupa ce modele vrei, cea care am vazut-o eu proaspat adusa a fost cusuta dupa Selma - Maggie Sottero, nu era originala
am gasit-o si pe site imperatrice.ro la rochii cusute e prima, dar dupa pret se vede clar ca rochiile nu sunt originale


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

Felicia wrote: Salonul de care ziceam eu nu vinde rochii originale, ei cos dupa ce modele vrei, cea care am vazut-o eu proaspat adusa a fost cusuta dupa Selma - Maggie Sottero, nu era originala
am gasit-o si pe site imperatrice.ro la rochii cusute e prima, dar dupa pret se vede clar ca rochiile nu sunt originale
da, stiu de imperatrice,
am vrut sa spun ca nu inteleg de ce sa cumperi de undeva o rochie cusuta, si nu sa o cosi pe loc, mie de exemplu mi-ar fi frica :) , sincer, eu ,in general, greu m-am decis la o rochie cusuta, dar eram mai linistita caci stiam ca sunt pe loc, verific orice pas si in caz ca nu-mi place un detaliu il vor schimba imediat (din fericire nu au fost asa momente) .
deci la asta ma refeream de ce sa cumperi de peste hotare rochia(ne originala) si sa nu o cosi la noi? asta nu inteleg


Image
Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

mumushika wrote:Multumesc ! Am gasit pe odnoklassniki si eu o doamna ( (только для Молдовы)), rochiile nu sunt scumpe, dar as vrea sa ma ocup eu de aceasta personal nu prin intermediari si e mai scump le platesti undeva 20 % deasupra.
Eu tot intentionez sa masor cite ceva la noi prin saloane una ca ne place modelu si alta ca nu prea iti sta. :roll:
Domna VIP Меха de care zici le comanda le comanda de pe site-uri chinezesti, daca nu ma insel de pe alibaba.com, acolo am vazut ca fiecare utilizator inregistat isi pune numele pe poze, si au poze luate de peste tot (exact asa are si ea), nici macar cele unde vezi rochia cusuta nu poti fi sigura ca e a lor..... iti recomand sa nu risti cu chinezii cel putin nu pentru rochia de mireasa, stiu pe cineva care vara aceasta si-a comandat si chiar a primit-o, a costat 80$ si 50$ livrarea, doar ca a primit alba in loc de bej, ea a comandat pe bej, si avea talia sub sini, in loc de talie normala...dar asa rochia era dragutza, daca te intereseaza pot face rost de site, si e site-ul direct fara intermediari numai ca trebuie sa te astepti la orice ....
sunt forumuri din america unde se pling multe mirese de ce au comandat si ce au primit de la ei.....cauta pe net si o sa iti faci o impresie


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

adeline wrote: da, stiu de imperatrice,
am vrut sa spun ca nu inteleg de ce sa cumperi de undeva o rochie cusuta, si nu sa o cosi pe loc, mie de exemplu mi-ar fi frica :) , sincer, eu ,in general, greu m-am decis la o rochie cusuta, dar eram mai linistita caci stiam ca sunt pe loc, verific orice pas si in caz ca nu-mi place un detaliu il vor schimba imediat (din fericire nu au fost asa momente) .
deci la asta ma refeream de ce sa cumperi de peste hotare rochia(ne originala) si sa nu o cosi la noi? asta nu inteleg
aa...din cauza pretului...si la noi greu gasesti pe cineva priceput, am vreo doua colege care si-au cusut rochia de mireasa in ultimii ani...si cred ca mai bine o cumparau din talcioc, doar la samira se mai face ceva...dar la ei si preturile sunt mai maricele


Locked