Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: dansatori la nunta...

Post by Katina »

da dar astea mama mea zis ca danseaza de la inceput pana la sfarsit adica nu numai 3 dansuri si la o prietena pai dansatorii au dansat toata nunta in rand cu lumea si plus toate obiceiurile ...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by maryLand »

si la noi dansatorii au dansat in rind cu toata lumea...pina la inchinatul colacilor... Image
eu cred ca se pot gasi dansatori si cu 200 de euro. Astia cu 300 poate fac ceva mai special Image


Image
Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by Beatrise »

maryLand wrote:si la noi dansatorii au dansat in rind cu toata lumea...pina la inchinatul colacilor... Image
eu cred ca se pot gasi dansatori si cu 200 de euro. Astia cu 300 poate fac ceva mai special Image
Mary Land dar la voi dansatorii au dansat si dansuri de felul "tiganii" ... etc. s-au au fost destinati doar penrtu a veseli lumea???


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by maryLand »

pt dansuri tiganesti am invitat chiar Satrita...nu am vrut dansatorii sa faca acest dans..in schimb au dansat 2 populare...si au fost extrem de focosi...
Ii cheama Moldovita...tel nu il stiu...am platit 200 euro. Image


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by perla »

noi i-am luat pe cei de la Struguras, recomandati de tasa84, am vb cu Ion, e foarte de treaba, binevoitor, pretul 180 euro pt 3 dansuri + 100 lei benzina, aici intra si toate obiceiurile, si danseaza toata seara in rind cu invitatii... unica noastra rugaminte a fost ca dansatorii nu trebuie sa fumeze... am fost la o nunta unde dansatorii mai mult fumau decit dansau, si acest lucru arata foarte urit, si mai zici ca erau din ansamblul „Joc”... :x Deci inca un + in lista Image


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by Beatrise »

perla wrote:noi i-am luat pe cei de la Struguras, recomandati de tasa84, am vb cu Ion, e foarte de treaba, binevoitor, pretul 180 euro pt 3 dansuri + 100 lei benzina, aici intra si toate obiceiurile, si danseaza toata seara in rind cu invitatii... unica noastra rugaminte a fost ca dansatorii nu trebuie sa fumeze... am fost la o nunta unde dansatorii mai mult fumau decit dansau, si acest lucru arata foarte urit, si mai zici ca erau din ansamblul „Joc”... :x Deci inca un + in lista Image
Perla da nr si noua datele de contact... Mersi 8)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by perla »

Struguras 069840957 Ion


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by Beatrise »

maryLand wrote:pt dansuri tiganesti am invitat chiar Satrita...nu am vrut dansatorii sa faca acest dans..in schimb au dansat 2 populare...si au fost extrem de focosi...
Ii cheama Moldovita...tel nu il stiu...am platit 200 euro. Image
Citi au fost? 2 perechi? daca e posibil cauta nr. lor please... Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by maryLand »

Dansatori 'Moldovita" 068249503
Beatrise, incearca pe acest numar...au fost tare buni...2 perechi. Dar au dansat minunat. Image
pt 120 de oaspeti, 2 perechi sunt suficiente.


Image
Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by Beatrise »

maryLand wrote:Dansatori 'Moldovita" 068249503
Beatrise, incearca pe acest numar...au fost tare buni...2 perechi. Dar au dansat minunat. Image
pt 120 de oaspeti, 2 perechi sunt suficiente.
Mersi Mary Land chiar voi lua pe ei dupa recomandarea ta. Daca sincer nu prea am fost pe la nunti, nu stiu toate obiceiurile...datorita la acest forum mai invatz cite ceva, imi vor ramine muzicantii si moderatorul


Post Reply