Felicitari...esti MAMA!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by natallliap »

Va multumesc mult! Alintush, am avut un medic la care am mers din timp si ne-am inteles cu el. Noi suntem din Ialoveni si normal ar fi trebuit sa nasc aici, dar am vrut in oras si de aia am zis ca mai bine sa ne intelegem cu medicul din timp. Dupa cum am scris mai sus, am ramas multumita. Va doresc la toate sa aveti parte de o nastere cit mai usoara si de un medic bun, care sa va sustina atit pe perioada sarcinii cit si in timpul nasterii. Alintush, apropo, tu tot la nr.1 vei merge? La ce medic?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by Alintush »

da, eu tot la nr 1 voi merge....de asta si te intrebam la cine ai nascut.inca nu m-am decis la cine sa nasc...mai am putin pina a ajunge la 30 sapt, de asta si te intreb...
daca nu-ti este greu zimi numele medicului tau, daca doresti si in privat poti scrie ca sa nu facem publicitate :D


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by perla »

Vai Nata felicitariiiii.... Deja suntem 2 proaspete mamici. Pentru orice intrebare iti stau la dispozitie. Prima luna e mai greu, acum.noi facem 2 luni peste citeva zile si e mai usor. Deja nu mai sta non-stop.la sin si pot sa-l tin in sezlong sau in patuc sa urmareasca jucariile. Am putin timp si pt mine :)


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by mirabellla »

natallliap felicitari sa cresteti mari si sa fiti sanatoshei :!: :!:


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by kisitoka »

Sincere felicitari!!!! Sa creasca mare si sanatos.
Noi tot inca nu avem totul pregatit ..dar sper sa reusesc. Dar deja vreau mai repede, pe zi ce trece tot mai greu.


Image
Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by natallliap »

Multumesc la toate încă o data! Alintush, eu trebuia sa nasc la Ostrofet Constantin, la care a născut si Perla. La el am mers la consultatii începând cu săptămâna 32. Mi l- a recomandat cumnata mea. De la ea si deja din auzite de la alte persoane stiu ca este un medic si un om in primul rind foarte bun. In dimineața zilei de 8 Martie cind s- a rupt apa l-am sunat si am mers la maternitate unde m-a internat. A văzut ca deschiderea era doar de un cm si a zis ca merge acasă si va veni la momentul potrivit. M-a lăsat in grija moasei si a unui alt medic, un domn care periodic trecea pe la mine sa vadă cu decurge procesul. Pe la 5 seara deschiderea era de abia 3 cm :( si domnul a zis ca îl telefoneaza pe Ostrofet. Cind surpriza! Nu vine Ostrofet ci doamna Stela Dodu, șefa secței nr.3 de acolo. Mi-a zid ca Ostrofet nu stiu ce nu poate veni:)) si ea va fi in locul lui. Pina la urma am născut la Stela. Despre ea tot din auzite știam cite ceva, dar am avut ocazia sa o cunosc un pic dupa naștere si pot sa zic ca este tare de treaba. Dupa naștere am fost transferata in salon. Acolo deja in fiecare zi veneau medici de garda si controlau copilul si proaspetele mamici. Stela a venit si ea la noi. Deci pot sa zic ca lipsa de atenție nu am dus. Totul a fost ok!


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Alintush »

Multumesc Natalia pentru informatie...
ma gindeam si eu sa-l iau pe Ostrofat, dar ceva din sufletul meu parca ma opreste
hmmm...daca te intelegi cu el, accepta sa primeasca nasterea, el trebuie sa vina si noaptea...chiar stateam si ma gindeam...si daca ma inteleg cu un medic si vine altul...nu vreau asa...
eu vreau un medic competent, intelegator, sa se descurce foarte bine si la nastere naturala si la cezariana, sa primeasca nasterea indiferent de ora,sa ne viziteze pina nu iesim din spital :D si multe alte...da simt parca ca voi avea si eu o surpriza la nastere...ceva de genul te intelegi cu unul, vine altul...

poate cineva a auzit mai multe de Andrei Leasev decit mine si poate sa se imparta cu informatia.. :oops:


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by natallliap »

Alintush, te înțeleg foarte bine! Eu tot am stat mult pe gânduri, si cel mai tare imi era frica sa nu fiu nevoită sa telefonez medicul noaptea. Dar nu-ți fie frica, majoritatea medicilor de la nr.1 sunt buni si cred ca dacă te înțelegi cu cineva anume nu te va lăsa balta la naștere. Pe forumul mama.md am gasit multă informație legată de medici. Poți sa vezi acolo poate gasesti ceva util.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Alintush »

natallliap, pina la urma e important nu care medic primeste nasterea, dar ca mama si copilul sa se simta bine, sa fie sanatosi...
voua multa sanatate, rabdare si laptica sa ai suficient :)
Apropo cum e Alexandru...cumintel sau numai in brate la mama sta?


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by natallliap »

Asa e, important mama si bebe sa fie bine! Alexandru este cumintel, dar toți mi-l poarta in brate si imi este frica sa nu sa se obisnuiasca. Nu mai zic ca si eu îl țin in brate mai toată ziua, este atât de scump ca nu mă pot abtine! Mai in scurt, mare bucurie!!!


Post Reply