Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Re: Primul dans

Post by Ingutza »

tancha
noua melodia pe care am ales-o imi place foarte mult,nu as vrea sa o schimb.Coregraful nostru e bravo,are multa rabdare cu noi,se staruie sa ne invete cit mai usor ceva,ca sa ne simtim bine,dar noi suntem de vina,parca nu ne iese nimik.Poate a fost asa o zi grea p/u noi.Merci tancha de incurajari.


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

cu rabdare trecem marea ,deci multa multa rabdare si capul sus nimeni nu se naste invatat ,veti reusi insa repetiția e mama naturii ,cat mai mult dansati acasa si ca sa va simiti mai relaxati 100gr inainte si sa vedeti cum picioarele vor dansa singurele :D succes


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by RoDiNkA »

Ingutza, nimeni nu se naste invatat si dansul nu e o exceptie! Fiecare are talent in diferite sfere de activitate, de aici si diversitatea de specialitati...Nu dispera si nu lasa mainile in jos, sunt sigura ca veti ajunge la o alternativa comuna cit mai reusita pentru voi!!! Mai multa incredere in sine!!! E adevarat ce zice Tancha, simtiti muzica, lasati-va dusi de ritmurile ei, simtiti imboldul melodiei si invatati sa va simtiti corpul, el vorbeste, lasati muzica sa patrunda in el si atunci totul va iesi bine! Eu sunt sigura ca vei reusi!!! Rabdare, multa bafta si incredere in fortele proprii!!!!!!


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Primul dans

Post by tancha_ru86 »

o prietena care a facut multi ani dans profesionist, mi-a dat un sfat, seara cand esti intr-un moment de liniste sau inainte de somn, inchide ochii si incearca sa-ti amintesti muzica, lasate purtata de muzica care iti rasuna in minte si incearca sa faci miscari in minte, repetale de multe ori. iar cand esti la lectiile de dans inchide ochii si incearca sa simti muzica, nu te gandi la pasi, nu-i invata mecanic.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
annabella
Posts: 27
Joined: 11 May 2012, 06:51

Re: Primul dans

Post by annabella »

iubitul meu nu se prea pricepe la dansuri de tip vals, rumba, cha-cha etc. si cred ca o sa optam pentru un dans spontan, fara o pregatire in prealabil! si ca sa fie spectaculos posibil sa adaugam niste efecte cu lumnari, foc rece, baloane de sapun...


Marinusha

Re: Primul dans

Post by Marinusha »

perla wrote:si noi ieri fetelor am fost la prima lectie de dans.. eu locuiesc in sectorul Riscani, si aici merg la zumba, pilates, go go si strip dance, si dra mi.a propus sa ne invete ea dansul.. ce pot sa va zic.. din prima lectie am invatat deja jumatate de dans.. mie imi place enorm ce se primeste.. ea a incercat sa puna accentul mai mult pe mine ca eu sa ma misc mai mult, deaorece sotul meu nu e prea mare dansator, dar asa de bine ne privim dansind.. ca si profa care ne preda dansul a zis ca suntem foarte bravo si ca nu se astepta asa de repede sa prindem pasii... avem elemente care mai de care cu riicari, cu inclinari... abia astept sa-l dansez in rochia de mireasa.. care la sigur o sa ma incurce.... :) dar improvizam pe loc...

cine e interesat va dau nr de tel...068968999 Ala
120 lei 1h30min

Merci mult, Perla... am sunat o si eu pe Ala, o pers foarte placuta, saptamina aceasta ne asteapta prima lectie de dans)),,


marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Primul dans

Post by marinka »

fetelor ce parere aveti


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Primul dans

Post by Katina »

marinka wrote:fetelor ce parere aveti
foarte faina piesa chiar mam maimuțarit un pic in fata la oglinda si am dansat :D


marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Primul dans

Post by marinka »

Katina wrote:
marinka wrote:fetelor ce parere aveti
foarte faina piesa chiar mam maimuțarit un pic in fata la oglinda si am dansat :D
:D :D mie imi place asa ca primul dans sa fie ca eu ador foarte tare muzica spaniola :roll:


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Primul dans

Post by aretina »

mia placut, fara sa imi dau seama l-am ascultat de vreo 5 ori, imi place ritmul si cuvintele!!! :)


Locked