Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Primul dans

Post by INNA 2012 »

marinka mie foarte tare imi place piesa,si as lua-o si eu,doar ca ascultind-o si dansind in minte imi ies ritmuri de bachata,dar pt a dansa bachata trebuie haine pe corp,altfel se pierde farmecul.cel mai interesant ca VS vrea asa ceva dar idee nu are ce e asta si cum se danseaza :D

daca as putea pune alte ritmuri,ca de exemplu slowfox sau ceva asemanator,si cu vre-un pas de vals vienez,ar fi fine...daca nu,ramin la varianta clasica :(


marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Primul dans

Post by marinka »

INNA 2012 wrote:marinka mie foarte tare imi place piesa,si as lua-o si eu,doar ca ascultind-o si dansind in minte imi ies ritmuri de bachata,dar pt a dansa bachata trebuie haine pe corp,altfel se pierde farmecul.cel mai interesant ca VS vrea asa ceva dar idee nu are ce e asta si cum se danseaza :D

daca as putea pune alte ritmuri,ca de exemplu slowfox sau ceva asemanator,si cu vre-un pas de vals vienez,ar fi fine...daca nu,ramin la varianta clasica :(
da e frumoasa piesa, VS cind a auzit-o a zis nici sa nu ma gindesc sa o dansam, si a mai zis ca eu o sa mai dansez dar el cum sa danseze, asa ca.. ma apuc din nou de cautat


OnlYou
Posts: 16
Joined: 17 Mar 2012, 13:13

Re: Primul dans

Post by OnlYou »

Poate pu multi e o piesa veche si urata dar mie imi place la nebunie... + s-ar primi un dans frumos si improvizat pe loc.

si desigur piesa aceasta care e si ea deosebita prin versurile sale...


Olesea& Vanea
Posts: 4
Joined: 21 May 2012, 21:06

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Olesea& Vanea »

Mark Antony & Tina Arena I Want To Spend My Lifetime Loving You imi place enorm aceasta piesa!!!


User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Primul dans

Post by anelia »


Dupa parerea mea cel mai frumos, tandru si in acelasi timp haios Primul dans :)


Image
User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by tsvetok »

Olesea& Vanea wrote:Mark Antony & Tina Arena I Want To Spend My Lifetime Loving You imi place enorm aceasta piesa!!!
e foarte reusit pentru primul dans, dc il veti alege puteti sa-l scurtati astfel incit sa va faceti dansul perfect dupa el


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Primul dans

Post by tancha_ru86 »

anelia wrote:
Dupa parerea mea cel mai frumos, tandru si in acelasi timp haios Primul dans :)
este dragut, insa a stricat tot farmecul maneaua de la sfarsitul melodiei. dupa parerea mea oricat de inebunita dupa manele n-ai fi, acest gen de muzica trebuie exclus ca melodie pentru primul dans. maneau nu are nimic romantic, nimic fin, n-are nici o legatura cu primul dans al mirilor. mie mi se pare cel mai urat gen de muzica, daca pot sa-l incadrez ca gen de muzica, nu are ce cauta la o nunta. in romania e unul dintre preferatele genuri cantate la nunti, insa mie mi se pare banal si fara gust. scuze de off top, dar nu puteam sa tac cand am vazut finalul acestui dans facut praf. mirii atat de draguti si au fost haiosi si au ales melodii dragute, dar pentru ce au bagat maneaua la sfarsit nu pot sa inteleg..


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by adeline »

tancha_ru86 wrote: este dragut, insa a stricat tot farmecul maneaua de la sfarsitul melodiei. dupa parerea mea oricat de inebunita dupa manele n-ai fi, acest gen de muzica trebuie exclus ca melodie pentru primul dans. maneau nu are nimic romantic, nimic fin, n-are nici o legatura cu primul dans al mirilor. mie mi se pare cel mai urat gen de muzica, daca pot sa-l incadrez ca gen de muzica, nu are ce cauta la o nunta. in romania e unul dintre preferatele genuri cantate la nunti, insa mie mi se pare banal si fara gust. scuze de off top, dar nu puteam sa tac cand am vazut finalul acestui dans facut praf. mirii atat de draguti si au fost haiosi si au ales melodii dragute, dar pentru ce au bagat maneaua la sfarsit nu pot sa inteleg..
absolut deacord
dupa mine e dovada de prost gust sa se cante manele la nunta, dar in primul dans nici nu stiu cum sa numesc
imi cer scuze de la "fanii" manelelor, dar asta e parerea mea, va plac manelele-ascultatile cu alte ocazii, numai nu la nunta


Image
User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Primul dans

Post by anelia »

tancha_ru86 wrote: este dragut, insa a stricat tot farmecul maneaua de la sfarsitul melodiei. dupa parerea mea oricat de inebunita dupa manele n-ai fi, acest gen de muzica trebuie exclus ca melodie pentru primul dans. maneau nu are nimic romantic, nimic fin, n-are nici o legatura cu primul dans al mirilor. mie mi se pare cel mai urat gen de muzica, daca pot sa-l incadrez ca gen de muzica, nu are ce cauta la o nunta. in romania e unul dintre preferatele genuri cantate la nunti, insa mie mi se pare banal si fara gust. scuze de off top, dar nu puteam sa tac cand am vazut finalul acestui dans facut praf. mirii atat de draguti si au fost haiosi si au ales melodii dragute, dar pentru ce au bagat maneaua la sfarsit nu pot sa inteleg..
Cu toate ca nu-mi plac absolut deloc manelele, totusi mie mi-au placut enorm de mult si nu m-a deranjat nimic in primul lor dans. Cred ca au inclus si acest gen de muzica pentru a inveseli cumva oaspetii, doarece de cit de reusita va fi nunta depinde mult de dispozitia oaspetilor si daca eu, de exemplu, prefer Nickelback, Aerosmith si Dean Martin, si nu sufar deloc manelele si muzica ruseasca gen Yurii Satunov si impun oaspetii mei sa asculte ceea ce-mi place mie - imi stric nunta. Mie placut la dinsii nu atit piesele (cu toate a Celine Dion feat El Divo - I believe este piesa la care pina una alta ne-am oprit cu VS), cit dragostea pe care se vede ca o poarta unul altuia si fericirea care se poate citi in orice miscare. Daca ati observat la noi Primul dans se preface incetisor intr-un test in fata rudelor si un fel de fudulie, mirii danseaza parca-s niste roboti si se fac verzi cind unul din ei greseste. Eu imi doresc asa un Pimul dans ca la acesti miri :) si mi-ar placea sa mai vad astfel de perechi.


Image
Trezorina
Posts: 3
Joined: 25 May 2012, 13:39

Re: Primul dans

Post by Trezorina »

Salut fetelor!
Intradevar fiecare cuplu isi alege melodia care ii reprezinta. Am sa ma impartas cu experienta noastra vis-a-vis de primul dans al mirilor. Noi am combinat 3 piese: 1. Julio Iglesias "When I need you" care este o piesa, dupa perceptia noastra, romantica si pasii de dans trebuiau impresurati cu priviri de dragoste reciproca si atingeri line ceea ce au alocat dansului un sharm. 2. Edwyn Collins "A Girl Like You" fiind mai ritmica care a fost unita cu o trecre de "atentie". Aceasta piesa a fost coregrafata cu figuri mai funny si finalul (3) am optat pentru o piesa actuala "nossa nossa" de Michel Telo. Coregrafia a fost efectuata de Dance Studio "Provence" (Tatiana). La piesa nr.2 in scena langa noi au intrat inca 2 perechi de dansatori de la scoala data (+100 EUR) si astfel scena s-a incins. Eu personal prefer sa nu ma plictisesc la o nunta privind 3.5 minute cum mirele si mireasa se tot leagana singuri in largul ringului de dans. Iar la piesa a 3 acesti dansatori au mers prin sala sa ridice oaspetii la dans.
Bafta la pasii de dans fiecaruia!


Locked