Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

sunt total deacord cu fetele, rochia comandata pe net nu este 100% sigura...marimile in primul rind, dar si stofa, cusutura poate sa fie total diferita...in special cele de pe site/uri chinezesti...desigur cine nu risc , nu bea sampanie..insa sunt atitia mesteri buni...
eu am cusut rochia...chiar daca m-a costat binisor, a fost extrem de calitativa si deosebita...insa alegerea iti apartine... :) :) :)


Image
mumushika
Posts: 3
Joined: 02 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by mumushika »

Pai eu nu zic numaidecit de pe siteuri chinezesti poate mai sunt si altele . Este un risc , dar eu ma mai gindesc in orice caz.
Prin intermediari la sigur nu comand si precis nu sunt originale ci copii, asta-i indiscutabil.
Multumesc fetelor pentru sfaturi !


sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Rochia de mireasa

Post by sunflower »

Drageleor - mare atentie cu rochiile comandate pe net. Prietena mea a facut greseala de a comanda, si ea este in londra, si credeti-ma nici macar nu a probat rochia cand i-avenit. Nu va lasati ametite de modelele frumoase si preturile mici. Pretul reflecta calitatea


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Alintush »

fiecare are dreptul sa-si aleaga rochia de mireasa de unde doreste..Eu una nu as risca..si asa multe probleme,griji cu nunta..inca sa mai am emotii si din cauza rochiei..sa stau cu gindul cum va fi..daca-mi va placea..daca va fi marimea mea..+ la asta o rochie poate sta diferit..depinde de figura..sunt si la noi rochii foarte frumoase.
Eu voi apela la d-na Svetlana..daca nu va avea rochia care sa-mi placa..o voi coase tot la ea...


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

Alintush wrote:fiecare are dreptul sa-si aleaga rochia de mireasa de unde doreste..Eu una nu as risca..si asa multe probleme,griji cu nunta..inca sa mai am emotii si din cauza rochiei..sa stau cu gindul cum va fi..daca-mi va placea..daca va fi marimea mea..+ la asta o rochie poate sta diferit..depinde de figura..sunt si la noi rochii foarte frumoase.
Eu voi apela la d-na Svetlana..daca nu va avea rochia care sa-mi placa..o voi coase tot la ea...
cine este dna Svetlana?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Alintush »


cine este dna Svetlana? [/quote]

O croitoreasa..cunoscuta mai veche...care are modele foarte frumoase de rochii de mireasa


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

Alintush , poti sa ne dai un nr de contact, o adresa?



Last edited by perla on 06 Oct 2011, 21:05, edited 1 time in total.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Alintush »

Perla,tu cind faci nunta?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Alintush »

adresa si nr de contact il am acasa la parinti..cind plec la ei..prin ospete..voi lua si datele Svetlanei si le voi scrie


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

Alintush wrote:Perla,tu cind faci nunta?
01.06.2012


Locked