Locuinta pentru noua familie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by maryLand »

Eu am vb cu un designer de la noi care vroia 50 euro per metru patrat :evil:

Intr-adevar un designer bun te ajuta sa realizezi mult mai bine ideile..si sa folosesti spatiul mai compact...

Mie mi-a placut mult ce a facut la voi..pot sa aflu numele si nr de contact :oops: poti sa-mi scrii in privat ;)


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

Tancha atashez si eu bucataria visurilor mele cu mici schimbari care desigur va deveni realitate kind ne mutam cu traiul in MD sper sa-ti placa ideia Image in general casa vreau sa o decorez in stil minimal imi place tare.Apropo nu stiu cum acum sunt preturile la disaign interior ,dar cu 3 ani in urma nasul meu platisera 500 de euro pt apartament de 92 m patrati.Si el sa adresat la disaignerul care a facut disaignul la restaurantul piotor pervii din Chisinau. Hmm da acum trebuie sa fie o groaza de bani si kiar ne gindim cu sotul sa apelam la el caci incet incet vrem sa ne apucam de casuta ,dar daca el cu 3 ani in urma lua 500 si cum la noi in aproape 130 de de metri patrati precis ca o sa-mi ia mai mult de 1000 . hmm... trebuie de cautat ceva mai ieftin :)


Image
Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Nika »

Eu la fel sint inebunita dupa asa nuanta de bucatarie .....chiar azi vb cu o prietena si ii ziceam visul meu ,cum mi-as dori sami amenajez casa ii spuneam ca tare visez la o bucatarie intro nunata ca asta de pe poza :P :P


Image
Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Ingutza »

off fetelor e foarte bine sa avem casuta noastra in care ne simtim bine.Si noi avem un apartament cu 2 odai la Chisinau,dar ce folos k nu suntem acasa,k sa putem lokui in el.K si la toti problema e strainatatea,unde stai si lukrezi si dai o multime de bani pe kirie.Vrem si noi sa ne intoarcem acasa sa traim,dar cum am inceput si noi putin kite putin,sa facem reparatie, nu putem sa ne intoarcem acasa.Tot ce tine de reparatie,materiale de constructie,mobila la noi e foarte scump si cum cu salariile noastre mici nu mai reusesti nimik sa faci,asa k suntem nevoiti sa stam peste hotare si sa muncim k sa ne realizam si noi visul sa putem lokui in casuta noastra.Din coace mai vrei si un copil sa faci si iar sunt necesare cheltuieli enorme.Doamne cit va dura situatia asta asa de grea la noi in tara??? peste tot e problema banilor.


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by tancha_ru86 »

heliga azi am vazut intr-un magazin bucatarie amenajata ca in poza postata de tine, doar ca alb rosu si mi-am amintit poza ta. rosu cu negru e superb, alb cu rosu nu prea..ms pt idee, am salvat poza.
ingutzza la noi e aceeasi situatie, muncim in strainatate ca sa luam apartament, apoi cred o sa muncim ca sa-l mobilam si tot asa....


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

Tancha ma bucur ca ti-a placut gustul meu si sunt de folos la colectarea ta de idei pt noul cuib;)


Image
Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

In sfarsit...vom fi si noi la casa noastra!!!! :D
Suntem de 3 zile proprietarii primului nostru apartament! Nu e mare...cu o singura odaia...insa e al nostru!!!!
Sa zic ca sunt fericita e putin spus!!!!! Si nerabdatoare...sa ne mutam in el!!!

Insa va fi posibil cel devreme la primavara...incepem reparatia....vreau ca fiecare colt sa fie gandit si pesonalizat pentru necesitatile noastre!

Asa ca...absentele mele pe forum vor fi foarte motivate...ma gasiti la magazinele de materiale de constructii... :lol:
Last edited by Aleena on 13 Nov 2012, 05:41, edited 1 time in total.


Alina Braileanu:

Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by marcellla »

Aleena felicitaaaaari. Stiu ce inseamna asta si mai ales cind este al vostru. Noi iata de azi pe miine trebuie sa ne mutam in sfirsit singurei si visez deja zi si noapte acel moment. Si noi sintem in cautarea locuintei proprie, dar inca nu ne-a gasit ea pe noi, mai asteptam. Muuuult succes la reparatie si idei cit mai frumoase si originale pentru design, astept sa ne arati si aici casuta voastra si mai ales munca voastra care nu ma indoiesc ca va fi foarte multa dar la sigur bine meritata.


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by tancha_ru86 »

ooo Alinush ce ma bucur pentru voi. Nu-i asa ca te simti mai implinita stiind ca veti avea locul vostru si doar al vostru.. Bravo!, speram sa avem timp mai mult sa trecem pe la voi la casa noua ;) si voi pe la noi..


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

Merci mult,fetelor!!!!!!

Da...Marcela...intr-adevar trebuie locuintza sa va gaseasca...noi am vazut foarte multe apartamente...insa asta a fost unicul in care am intrat si am simtit ca ''e al nostru''...
Va doresc sa aveti si voi curand acest noroc!!! :D

Totul bine si frumos....insa cand ma gandesc ca abia am scapat de constructia casei (la parinti)...si acum ne apucam noi de reparatie .... :? ...praf,nervi, cautari iar...ma iau emotiile....nu cele mai pozitive...

Rasolesc forumurile de specialitate,selectez poze...imi fac planuri...am facut si vizite la magazine de mobila...insa vom vedea ce va iesi la final...

Mi-a placut foarte mult poza plasata anterior cu bucataria alba in combinatie cu verde...anume asa o vad si pe a mea...
Acum avem o bucatarie foarte activa ca culoare...predomina oranjul...si deja incepe sa ma oboseasca...vreau ceva mai linistit...

Vreau si multa lumina...si senzatia de ''casa primitoare''...

Pentru baie ...m-am indragostit de acesta combinatie de culori:

Image

Si visul meu...garderoba...va aparea curand acolo...din contul holului prea mare...caci dulapul meu enorm e deja neincapator...

Tinutza...va vom invita cu mare drag...si ne vom lasa invitati la randul nostru... :D


Alina Braileanu:

Image
Post Reply