Coafura si make-up

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Admin »

Doamne, ce chestie frumoasa are la gat d-soara din ultima poza. Este superba.... La noi in MD nu cred ca se gasesc chestii de genul

Apropo, la Afrodita vopsitul parului costa 815 lei, mai scump ca o coafura de mireasa. Pt vopsit m-am inscris la Jamila, un salon la Botanica care se specializeaza anume pe tratamentul si vopsitul parului.Ma va costa maxim 350 lei ;)
Last edited by Admin on 23 Apr 2010, 10:52, edited 1 time in total.


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by christa »

Eu ieri am fost la coafor. Mi-am ales ceva simplu, de fapt am gasit poze pe internet si am mers cu ele. Ce am aflat: daca vreti par/coafura cu bucle aveti nevoie in mediu de 4 ore, la mine o sa fie un coc la ceafa asa ca sper sa dureze mai putin, pentru ca rochia e tip sirena si mai sunt destul de inalta.

Corynel, ultima poza e foarte frumoasa.

Cat despre coafura la domiciliu, mi s-a explicat ca deja din eperienta frizeritei e mai bine la salon: acasa oricum o sa vina intruna cineva si o sa o intrerupa, intreband mireasa de una de alta sau dandu-si parerea ca asa sau nu asa e mai bine sau tot ea mi-a povestit ca nu accepta fotografii in timp ce lucreaza p/u ca ii spun stai asa, oprestete si a avut un caz cand a intarziat foarte mult din cauza unuia care o teroriza cu fotografiatul in timpul procesului si pana la urma ea a fost invinuita ca nu s-a tinut de cuvant. De fapt, frizerii sunt oameni de arta si au nevoie de concentrare, liniste si mediul lor cu care s-au obisnuit.


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

Chiar nustiu ce sa fac cu cuafura, Image Image Image , sa ma duc la Gabi si la Natalia, dar cred ca e cam scump 1500 +50% +500 lei, daaaaaa, dilema totala, ce ma sfatuiti sa fac


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Coafura si make-up

Post by naty83 »

Eu cind m-am iscris la Gabi si Natalia era 1000lei coafura daca vii mai diminata inca 50%.Ce deja sa ridicat pretul?


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by alea »

naty83 wrote:Eu cind m-am iscris la Gabi si Natalia era 1000lei coafura daca vii mai diminata inca 50%.Ce deja sa ridicat pretul?
eu tot cu preturile date m-am programat....foarte straniu...iesa ca daca cererea e mare si preturile trebuie sa fie mai mari :?: :?: :?: ce logica...

eu am programato pe viitoare nanasika la kliuchnikoff, vreau sa zic ca ce am vazut la ei in album mi-a palcut foarte mult...de ce nu incerci la ei...mi-au zis ca coafura e de la 400-800lei(poate daca zici de mireasa sa mai adauge ceva..nu stiu) si makiajul 500 ...bafta


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

Poate eu ceva am inteles gresit , dar ea din start mi-a spus ca cuafura e 1500 :roll: am sa o sun sa concretizezi inca o data


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

am concretizat e 1500 daca mai devreme +50% de Nata si Gabi vrb


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

am concretizat e 1500 daca mai devreme +50% de Nata si Gabi vrb

Post by Uliana »

:shock: :shock: :shock: eu sint in sok lumea is iese din minti, mai bine cu asa pret te duci la Ion Turcanu, bine ca m-am inscris mai inainte cu 1000 lei, ca vad ca mai aproape de sezon se scumpeste totul Image


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by kkristina »

Da m-am intersat la MICUSHA E 1000 de lei de la 8, dar ele nu de mult s-au deskis si deja asa preturi, dar nustiti Ion Turcan lucreaza cu cineva care si face make-up, de fapt m-am interesat la Micusha sunt 2 fete Olga si Natalia daca nu ma gresesc 1000 cuafura si 400 makiajul, am sa merg sa vad lucrarile lor


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by fluturash »

kkristina wrote:Da m-am intersat la MICUSHA E 1000 de lei de la 8, dar ele nu de mult s-au deskis si deja asa preturi, dar nustiti Ion Turcan lucreaza cu cineva care si face make-up, de fapt m-am interesat la Micusha sunt 2 fete Olga si Natalia daca nu ma gresesc 1000 cuafura si 400 makiajul, am sa merg sa vad lucrarile lor
Am mais scris pe indeva ca sunt programata la Victoria Schimbator. Coafura costa 900 MDL si nu e o porblema daca sa vina mai dim. ca initial mi-a zis la 7.00 dar eu nu am nevoie de atita graba si am sa vin la 8.00 Uita-te pe odnoklassniki pe prfilul ei sunt multe lucrari sunt sigura ca poate te scot din problema. ;) Eu ma gasit-o pe svadiba.md si m-am indragostit de doar cele 3 poze care erau acolo... Bafta. Uite nr. ei.79519857

De machiaj o intrebi tot pe ea pe cine are sa-ti propuna pentru ziua respectiva.


Locked