Voalul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
lenka888
Posts: 86
Joined: 13 Jul 2011, 23:00
Location: Chisinau, Moldova

Re: Voalul miresei

Post by lenka888 »

Nadia , voaleta po-ti so faci la comanda in diferite saloane, chiar si la jumbo stiu ca fac,
costa in jur de 400 lei, depinde ce fel


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Voalul miresei

Post by nadia803 »

:) o sa mai cercetez ofertele
mie imi plac asa:
Image
Image
Image
Image
Image


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Voalul miresei

Post by nadia803 »

ultimele 2 poze sunt luate de aici: http://amiramo.blogspot.com/
i-am scris pe email de vreo saptamina, dar vad ca nu imi raspunde sa imi spuna cit ma cost alivrarea in Md. oricum pretul e piperat 50 euro +


lenka888
Posts: 86
Joined: 13 Jul 2011, 23:00
Location: Chisinau, Moldova

Re: Voalul miresei

Post by lenka888 »

Nadia, ca idee a doua varianta imi place mai tare!


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by criss »

nadia803 wrote:
criss wrote: de ce asa si nu invers? nu voalul are semnificatie religioasa? sau voi cununia si nunta nu o faceti in aceeasi zi?
Eu am aceeasi parere, ca voalul sa fie la cununie, ca are o semnificatie. Iar la nunta e mai comoda o voaleta care sa nu fie prea mare si s anu acopere fatza. Dar iata ca voaletele in Chisinau is cam defitzit. Am vazut ceva in Jumbo (2 mii lei) dar era ivory, in rest nimic sa imi placa, iar cele cusute de obicei sunt mai urate decit cele din talcioc.
eu niciodata nu m-am gandit sa am voaleta, e frumos, recunosc, dar cred ca e mai mult pentru diversitate, sau de fapt e ceva intr-adevar foarte elegant. Asta e , ca se gaseste cam greu. Eu daca nu m-am interesat nici n-am idee de unde se cumpara o voaleta. La cate saloane am fost si in MD si peste hotare n-am vazut de nici un fel, sau poate n-am intrebat...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by maryLand »

criss wrote:
maryLand wrote:eu la cununie voi avea ceva de genul la prima fotografie..la nunta insa optez pt voal lung... :)
de ce asa si nu invers? nu voalul are semnificatie religioasa? sau voi cununia si nunta nu o faceti in aceeasi zi?
desigur ca are...volaul in general e simbol al miresei...la cununie insa voi opta pt un alt stil...alta rochie, alte bijuterii, pantofi, coafura si machiaj...de asta am si ales voaleta..care insa imi va astupa creştetul, asa cum o cere biserica..fetele care au voal sub coc sau atirnat jos, oricum trebuie sa il ridice...
plus la toate ne-am inteles ca toate doamnele sa aiba voaleta in ziua cununiei..nush ce va iesi... :) Image Image


Image
Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by Ellen »

Si eu am avut voaleta la cununie, a fost ceva frumos.
La nuntă voi avea voal.....


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Voalul miresei

Post by happyday0_ »

Eu in general mi-am luat palarie pentru inscriere. Am cautat voalete, insa nu gaseam nimic in ianuarie.Acuma insa au aparut multe modele. Deci, incurajez fetele care opteaza pentru tinute diferite.
Sunt foarte fericita ca am avut ocazia sa am atunci alt stil.



lenka888
Posts: 86
Joined: 13 Jul 2011, 23:00
Location: Chisinau, Moldova

Re: Voalul miresei

Post by lenka888 »

Fetelor, intrun final am fost si am dat comanda de voaleta si voal (totusi o sa am voal la cununie)
Voaleta ma costa 400 lei si voalul 150. Toate se fac la salonul Perla pe str. Grigore Vieru.

Apropo voalul este simplu asa cum miam dorit fara de uzor pe margina.


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Voalul miresei

Post by nadia803 »

lenka888 wrote:Fetelor, intrun final am fost si am dat comanda de voaleta si voal (totusi o sa am voal la cununie)
Voaleta ma costa 400 lei si voalul 150. Toate se fac la salonul Perla pe str. Grigore Vieru.

Apropo voalul este simplu asa cum miam dorit fara de uzor pe margina.
Ce fel de voaleta ai comandat? ai vazut lucrari de ale lor? sunt frumoase? sau simple: o floare simpla si o bucata de voaleta pusa aiurea? ca eu la majoritatea saloanelor care coase asa am vazut


Post Reply