Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by tancha_ru86 »

Honey_lady wrote:Fetelor, o intrebare "din stomac" cum spunea profesoara mea))), e obligatoriu sa ai colanti sub rochie? (blush).Nunta mea e in august si tare nu as vrea sa ma sufoc.))
Honey cine te obliga sa porti daca nu vrei? E adevarat ciorapii (adica strampii) ne ajuta un pic, dar cand afara sunt peste 30 de grade de caldura nu-i vad decat inutili. Ciorapii de mireasa nu sunt obligatorii. Alege tu cum iti e mai comod.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by lummynel8 »

Honey_lady wrote:Fetelor, o intrebare "din stomac" cum spunea profesoara mea))), e obligatoriu sa ai colanti sub rochie? (blush).Nunta mea e in august si tare nu as vrea sa ma sufoc.))
de ce obligatoriu? daca va fi cald si vei purta incaltaminte frumoasa de vara clar ca nu trebuie colanti...eu in august nu am purtat desi a plouat si era oleaca frig...totul depinde de starea ta,incaltaminte...in cazul acesta chiar depinde doar de dorinta ta ;) nici manushi nu e obligatoriu vara...


User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Honey_lady »

lummynel8 wrote:
Honey_lady wrote:Fetelor, o intrebare "din stomac" cum spunea profesoara mea))), e obligatoriu sa ai colanti sub rochie? (blush).Nunta mea e in august si tare nu as vrea sa ma sufoc.))
de ce obligatoriu? daca va fi cald si vei purta incaltaminte frumoasa de vara clar ca nu trebuie colanti...eu in august nu am purtat desi a plouat si era oleaca frig...totul depinde de starea ta,incaltaminte...in cazul acesta chiar depinde doar de dorinta ta ;) nici manushi nu e obligatoriu vara...
Ehee, manusi nu-mi luam nici daca faceam nunta iarna.Cu colantii mai vad, totul depinde ce incaltaminte voi avea, cum ai spus si tu. Am mentionat si in alta tema, ca nu-mi piermit incaltaminte cu toc, ci balerini, si in cazul asta va trebuie cred ca sa-i iau, dar sandale nu cred ca gasesc jocute si inca sa se potriveasa cu rochia. E greu la mine((


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by kisitoka »

Noi nunta am facut pe 25 august erau 40 de grade la umbra. Cind doar ne pregateam prin ianuarie tot ma gindeam la colani dar pe zi ce trecea vara tot mai tare eram increzuta ca voi fi fara . Am avut pantofior tip saldale cu putin degetul deschis si pe toc jos, foarte comode. la vara precis le voi purta. Dar daca te gindesti sa fii fara colani fii atenta la incaltamintea pe care o vei purta vara ca sa nu ramii cu bronz de la curalusele de la alta incaltaminte, ca in cazul meu . si eu cu citeva zile inainte m-am dat cu autobronz putin si asa hazliu aratam dimineata , bine ca rochia de mireasa e lungaaa :D si putini care stiau ....


Image
Image
User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Honey_lady »

kisitoka wrote:Noi nunta am facut pe 25 august erau 40 de grade la umbra. Cind doar ne pregateam prin ianuarie tot ma gindeam la colani dar pe zi ce trecea vara tot mai tare eram increzuta ca voi fi fara . Am avut pantofior tip saldale cu putin degetul deschis si pe toc jos, foarte comode. la vara precis le voi purta. Dar daca te gindesti sa fii fara colani fii atenta la incaltamintea pe care o vei purta vara ca sa nu ramii cu bronz de la curalusele de la alta incaltaminte, ca in cazul meu . si eu cu citeva zile inainte m-am dat cu autobronz putin si asa hazliu aratam dimineata , bine ca rochia de mireasa e lungaaa :D si putini care stiau ....
Merci pentru sfat, uite ca la asta nu m-am gindit)) Cu bronzul chiar trebuie sa fiu atenta pe toata suprafata corpului.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Ninela »

Iata si bijuteriile ce le voi purta la nunta. Ce parere aveti? De ce verzi, deoarece culoarea nuntii pe alocuri e verde :D
Image


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by marcelushka »

mmmmmmmmmmm..... Ninela, e asa vie bijuteria, nu e genul meu dar e foarte frumoasa, bravo.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Ninela »

Multumesc, Marcelushka!


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by mmgg29 »

Image

Fetelor, daca aveti un brau, o brosa, o fundita, orice care ar fi potrivit pentru aceasta rochita pentru un plus de originalitate si vreti sa dati in chirie, scrieti-mi in PM.


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Dutsu »

si eu mi-am cumparat cerceii mult doriti, macar ca erau foarte multe modele care mi-au placut dar am ramas la acestia...pun poze mai tirziu... :)


Post Reply