Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Dutsu »

Image


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Diana 2013 »

foarte draaguti, de unde i-ai procurat si cam la ce suma??


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Dutsu »

am vazut si la Elat si la Sunsity dar iam cumparat de la Gemenii caci erau mai eftini 400 am dat, dar erau si de 300,350,450...


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Dutsu »

pro sau contra Manusilor de mireasa?


maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by maklerus »

Eu manusi nu-mi doresc, dar vreau o bratara bogata, insa inca nu am gasit ceva pe plac...:(


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Capsunica »

eu daca as purta manushi, as purta de cele scurte. in tot cazul nu sunt pro.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Olecika »

Dutsu, si cerceii mei au fost asemanatori :) Imi plac mult asemenea bijuterii, in primul rind sunt eleganti, in al doilea rind pot fi purtati mai apoi la diferite ocazii :)

Eu manusi de mireasa nu am avut si am stiut din start ca nu voi avea :) Defapt eu am fost genul de mireasa foarte simpla, fara multe bijuterii. Am purtat doar cercei lungi argintii. Am renuntat la colier, bratara si manusi si daca sa fiu sincera, am primit foarte multe cuvinte de lauda ca anume a fost totul echilibrat, nici mult nici putin :) Asa ca ginditi-va bina cind alegeti accesoriile pentru nunta.

Referitor la manusi satiu ca de obicei poate mirese care nu au manichiura, sau nu le place aspectul miinilor :) Daca totul e ok insa, consider ca o manichiura eleganta si 2 inele "cu semnificatie" vor fi mult mai frumoase decit orice manusa.


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Dutsu »

asa si eu vreau sa fiu cit mai simplu...doar cercei fara colier si cred ca deja manusi nu voi mai purta caci am o bratara simpla care are ceva cu cerceii...chiar si la voal am renuntat...un accesoriu simbolic in par cred ca pentru mine va fi destul...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by maryLand »

Eu am avut o manichiura foarte frumoasa... :lol: si am avut manusi.

Doamna care mi-a cusut rochia , mi-a recomandat manusile scurte , micute , finute...spunind ca o lady adevarata nu va iesi niciodata la o petrecere fara manusi :roll:
Este probabil unica zi din viata, cind le poti purta cu demnitate fara a avea un mega stilist linga tine.

Eu sunt pro manusi simple , finute, rafinate puse pe niste minute gingase si "curate "


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Capsunica »

Eu am cumparat cercei de la primul etaj de la Atrium. Mult de ales este. :) Bratara de la Divas Love sau ceva de genul asta de la Mall.
Bijuterii in par de la salonul Victoria Schimbator.
Ziceam sa le vind dupa nunta dar am prins asa drag de ele... ca nu le mai vind.


Post Reply