Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
alinush_91
Posts: 5
Joined: 04 Apr 2015, 17:22

Re: Sala de nunti II

Post by alinush_91 »

Buna, as vrea si eu sa intreb daca cineva a facut nunta la Butoias? ce impresii? daca sau respectat conditiile de la inceput, cind ati incheiat contractul? Si in general cind se face contractul la sala,cind se da avansul sau mai intii se da avansul ca sa bronezi sala si dupa, undeva cu jumate de an inainte de nunta se face contractul? ajutati-ma va rog mult!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

Draga Alinush,

Este destul de multa info despre acets restaurant aici, te rog sa dai la cautare, sus in partea dreapta.
Oricum, parerile nu sunt dintre cele mai bune.


olea.olicika
Posts: 1
Joined: 16 Apr 2015, 21:46

Re: Sala de nunti II

Post by olea.olicika »

fetelor puteti sa ma ajutati va rog avem 2 variante in alegerea salii: 1) Gril Parc - joi, 17 septembrie. Problematica ramine ca e zi de lucru, lumea va veni mai tirziu si asa e toamna sa nu fie tare racoare. In plus drumul, nu fiecare prefera sa vina cu microbuz si daca vin cu masina nu vor servi. 2) La Colina Pinului - 13 septembrie, duminca, dupa cum spune administratorul sala e pina la 150 persoane, noi o sa avem in jur de 130-140 si ne cam facem griji ca nu va avea lumea unde dansa, caci vizual pare mic spatiu.


Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Sala de nunti II

Post by Rusu2015 »

olea.olicika wrote:fetelor puteti sa ma ajutati va rog avem 2 variante in alegerea salii: 1) Gril Parc - joi, 17 septembrie. Problematica ramine ca e zi de lucru, lumea va veni mai tirziu si asa e toamna sa nu fie tare racoare. In plus drumul, nu fiecare prefera sa vina cu microbuz si daca vin cu masina nu vor servi. 2) La Colina Pinului - 13 septembrie, duminca, dupa cum spune administratorul sala e pina la 150 persoane, noi o sa avem in jur de 130-140 si ne cam facem griji ca nu va avea lumea unde dansa, caci vizual pare mic spatiu.

Noi facem nunta la Colina Pinului pe 2 August, va fi cald si super si la sigur vom dansa la terasa de afara unde miroase a pin.Vom avea 100 de persoane , cred si eu ca pentru 150 persoane sala e mica , cu atit mai mult ca septembrie e luna ploilor .Succese in organizare !!!


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Sala de nunti II

Post by n-doinita »

eu as alege ziua de duminica mai degraba,cred ca va fi mai comod pentru oaspeti...mai degraba incepeti nunta mai devreme ca e duminica,decit mai tirziu ca e joi..totusi e septembrie.vedeti si voi,e doar o parere..sa ne spui ce ati ales.succese !


miresuica15
Posts: 11
Joined: 16 Sep 2014, 10:21

Re: Sala de nunti II

Post by miresuica15 »

Salut dragi miresuici! am inceput si noi sa cautam sala pentru nunta, si din cite am vazut, ne-au placut 3 si nu stim ce sa alegem:
1.Novas
2. Adam si Eva ( si aici avem nedumeriri in privinta salii mici sau mari )
3. Vispas
Toate ne plac dar este si cite ceva ce nu prea ne convine..
Voi ce parere aveti ?? (multumesc).


annabella
Posts: 27
Joined: 11 May 2012, 06:51

Re: Sala de nunti II

Post by annabella »

miresuica15 wrote:Salut dragi miresuici! am inceput si noi sa cautam sala pentru nunta, si din cite am vazut, ne-au placut 3 si nu stim ce sa alegem:
1.Novas
2. Adam si Eva ( si aici avem nedumeriri in privinta salii mici sau mari )
3. Vispas
Toate ne plac dar este si cite ceva ce nu prea ne convine..
Voi ce parere aveti ?? (multumesc).
daca sigur v-ati oprit la astea 3 variante, stabiliti ce va place si ce nu va place la fiecare dintre ele. gasiti momentele cheie care va displac si vedeti unde puteti mai usor sa le diminuati. referitor la sala mica sau mare. complexul in care vom face noi nunta are 3 sali (mica, medie si mare), noi initial am ales sala mica. am intrat in ea de 3-4 ori si eram siguri ca o vrem pe ea, insa recent am mai fost odata si era aranjata si masa de prezidiu ca fusese un eveniment cu o seara inainte. ne-am asezat la masa in gluma ca sa probam locul :P si brusc mi s-a parut atit de mica si apasatoare ca nu imi mai placea. in acea zi se pregatea un eveniment in sala mijlocie si am zis sa compar. ne-am asezat si acolo la masa de prezidiu, am facut o imaginatie cine unde cum va sta si va fi aranjat si... am schimbat sala. noroc pe capul nostru.
puteti si voi sa incercati, vedeti ce iese. multa bafta!


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Sala de nunti II

Post by Irinela »

miresuica15 wrote:Salut dragi miresuici! am inceput si noi sa cautam sala pentru nunta, si din cite am vazut, ne-au placut 3 si nu stim ce sa alegem:
1.Novas
2. Adam si Eva ( si aici avem nedumeriri in privinta salii mici sau mari )
3. Vispas
Toate ne plac dar este si cite ceva ce nu prea ne convine..
Voi ce parere aveti ?? (multumesc).
Salut, eu din aceste 3 am fost la 2, la Novas si la Adam si Eva.
Novasul e foarte frumos kit teritoriul atit si sala, bucatele sunt la nivel inalt pregatite. Un singur sfat, daca vreti aici nunta, acuma sunati si bronati, caci la ei sala se okupa foarte repede.
Ce tine de Adam si Eva, daca nunta e vara, va veti bucura de teritoriul aferent restaurantului. acolo sunt scaunele, flori foarte frumoase. bucatele sunt foarte gustoase (matinka ca aici eu nicaeri nu am mincat asa de bine si gustos, dar si meniul la nunta ceia i-a costat pe miri 913 lei de persoana). daca faceti nunta iarna, toamana, sa stiti ca pentru nunta mai mare de 130 de persoane loc va fi putin.
ce tine de Vispas, am citit un comentariu undeva ca ei ridica preturile la urma. te intelegi la un meniu de 700 de lei in final e 830. asta din spusele cuiva. in final voi decideti. succes


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
miresuica15
Posts: 11
Joined: 16 Sep 2014, 10:21

Re: Sala de nunti II

Post by miresuica15 »

Irinela wrote:
miresuica15 wrote:Salut dragi miresuici! am inceput si noi sa cautam sala pentru nunta, si din cite am vazut, ne-au placut 3 si nu stim ce sa alegem:
1.Novas
2. Adam si Eva ( si aici avem nedumeriri in privinta salii mici sau mari )
3. Vispas
Toate ne plac dar este si cite ceva ce nu prea ne convine..
Voi ce parere aveti ?? (multumesc).
Salut, eu din aceste 3 am fost la 2, la Novas si la Adam si Eva.
Novasul e foarte frumos kit teritoriul atit si sala, bucatele sunt la nivel inalt pregatite. Un singur sfat, daca vreti aici nunta, acuma sunati si bronati, caci la ei sala se okupa foarte repede.
Ce tine de Adam si Eva, daca nunta e vara, va veti bucura de teritoriul aferent restaurantului. acolo sunt scaunele, flori foarte frumoase. bucatele sunt foarte gustoase (matinka ca aici eu nicaeri nu am mincat asa de bine si gustos, dar si meniul la nunta ceia i-a costat pe miri 913 lei de persoana). daca faceti nunta iarna, toamana, sa stiti ca pentru nunta mai mare de 130 de persoane loc va fi putin.
ce tine de Vispas, am citit un comentariu undeva ca ei ridica preturile la urma. te intelegi la un meniu de 700 de lei in final e 830. asta din spusele cuiva. in final voi decideti. succes

Multumesc !
apropo , la Adam si Eva meniu de 913 lei ?? straniu, noua ne-a zis ca meniul e fix ( 700 lei in sala mica si 750 lei in sala mare )..sau ei au dorit ceva mai deosebit ??


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Sala de nunti II

Post by Irinela »

Multumesc !
apropo , la Adam si Eva meniu de 913 lei ?? straniu, noua ne-a zis ca meniul e fix ( 700 lei in sala mica si 750 lei in sala mare )..sau ei au dorit ceva mai deosebit ??
a fost o mincare extraordinara, practic numai carnita era. de pui, de porc, de vita... adika ei au vrut sa fie minkare multa si ceva foarte gustos. eu cred ca unele bucate se putea de exclus, foarte mult li-au ramas.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Post Reply