Pantofii de mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Pantofii de mireasă

Post by Olga2012 »

La_dame din SUA sunt toate 3 perechi...prima e de la guess poate ii gasesti online, nu stiu cum e cu livrarea in MD.


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Pantofii de mireasă

Post by doina30882000 »

numarul 1 votez si eu ....astea sunt cei mai frumos...apropo, de unde i-ai cumparat si cat te-au costat/?


Image
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Pantofii de mireasă

Post by Olga2012 »

Doina30282000,
Pantofii sunt de la un magazin aici in SUA(DSW se numește) au fost la reducere si am dat $70 pe ei cu tot cu taxe(e un preț f bun pentru firma asta) :D . Nu știu care e situația in Md la capitolul pantofi albi de mireasa, dar aici e f greu sa-i gasesti la un preț normal.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasă

Post by RoDiNkA »

Olga, chiar ai cumparat 3 perechi de pantofiori pentru nunta ta? :shock: Interesant :)
E dificil sa faci o apreciere obiectiva cind nu vezi cum se asorteaza cu rochia....Totul depinde de model....da, din toate 3 cred ca as alege primul model, insa....daca la rochita se asorteaza a 2-a pereche mai bine, respectiv as alege-o pe a 2-a, a 3-a, hmmmm, imi par incomozi din cauza ca sunti asa ascutiti, dar...foarte mult depinde de comoditate, cit de bine te simti tu in fiecare ;) Bafta, le poti purta chiar toate 3, caci oarecum sunt ai tai :P


Image
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Pantofii de mireasă

Post by Olga2012 »

Multumesc RoDinka :D , ai dreptate le pot purta pe toate trei, dar cred ca ma voi opri la nr 1 si poate nr 3 dupa ce imi obosessc picioarele :D. Cu pantofii si voalul am cele mai mari probleme pana in momentu' de fatza, asta pana ajung sa vad sala si sa vad de ce are nevoie(aranjamente) s.a.m.d


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasă

Post by RoDiNkA »

Olga, stai pe pace, totul va fi bine, nu iti face griji, tu ai deja 3 perechi de pantofi :D Pe cind la mine nunta e in august, nici nu am inceput a cauta pantofi, nici bijuterii, nici accesorii, de voal in genere tac :lol:


Image
User avatar
Kristina11
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2012, 20:10

Re: Pantofii de mireasă

Post by Kristina11 »

RoDiNkA wrote:Olga, stai pe pace, totul va fi bine, nu iti face griji, tu ai deja 3 perechi de pantofi :D Pe cind la mine nunta e in august, nici nu am inceput a cauta pantofi, nici bijuterii, nici accesorii, de voal in genere tac :lol:
:lol: :lol: :lol:


User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Pantofii de mireasă

Post by Olga2012 »

Iti trimit eu o pereche :lol: :lol: :lol:
La capitolu biju stau bine...e aproape aceeasi situatie ca cea cu pantofii :D . Bine ca rochie mi-am luat doar una pentru ziua nuntzii :D ....spre fericirea parintilor mei care mi-au cumparat rochia. Noi ne facem nunta singuri, dar la rochitza am aceptat....nu am vrut s-o supar pe mami sau tati.

Rodinka sa stii ca uneori daca ai mai putin timp reusesti mai multe ...cel putin n-ai timp sa umbli sa cautzi si sa cheltuiesti banii aiurea...asa cum am facut eu cu pantofii. Sunt sigura ca vei gasi atat pantofi cat si celelalte enumarate mai sus.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Pantofii de mireasă

Post by RoDiNkA »

Ahhhh, multumesc mult!!! Ma bucur ca v-am amuzat un pic :lol:
Maiieri para erai 10 luni pina la nunta si acum e mai putin de 2 luni si 70% nu e nimic pregatit..uhhhh, sper sa reusim si sa nu lasam pe ultima zi totul :lol: :lol: :lol:


Image
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Pantofii de mireasă

Post by Olga2012 »

Rodinka sa stii ca noi am hotarat sa facem nunta in Chisinau abia in februarie 2012...sincera sa fiu pe unde sunam ma stresau toti f mult....ca prea tarziu...nu gasesti sala...nu gasesti muzica...nu gasesti moderator....dar uite ca pana la urma am gasit de toate. Ramane doar sa ne vedem cu ei cand ajung in MD :D . Stai linistita ca o sa se rezolve. Sunt sigura ca o sa gasesti de toate si o sa fie f frumoase. In cazul in care nu gasesti ceva inseamna ca nu a fost asa de important :D


Locked