Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Muzicanţii II

Post by catiushka »

Mary08 wrote:Cred ca la 1000-1500 euro, se poate de gasit multe candidaturi...dar iata undeva la 500-600 euro cum caut eu, cam nu stiu de unde as putea alege?
de ce nu vreai dj ? eu o sa am dj dar si muzica vie pe parcursul serii mai multe programe imi va face, si te incadrezi in suma data
cu 500-600 doar niste incepatori, dar eu n-as risca, mai bine dj, decit sa-ti strice seara, cu lumini si fum, faci o lista de ce vreai sa puna, muzica in toate limbile, pentru toate gusturile, cu vocea adevarata a interpretului etc.


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Muzicanţii II

Post by Mary08 »

catiushka wrote:
Mary08 wrote:Cred ca la 1000-1500 euro, se poate de gasit multe candidaturi...dar iata undeva la 500-600 euro cum caut eu, cam nu stiu de unde as putea alege?
de ce nu vreai dj ? eu o sa am dj dar si muzica vie pe parcursul serii mai multe programe imi va face, si te incadrezi in suma data
cu 500-600 doar niste incepatori, dar eu n-as risca, mai bine dj, decit sa-ti strice seara, cu lumini si fum, faci o lista de ce vreai sa puna, muzica in toate limbile, pentru toate gusturile, cu vocea adevarata a interpretului etc.
Daca sincer nici nu l-am intrebat pe sot daca ar vrea sa luam dj, stiu ca in pret ne-am incadra..la sigur o sa-l intreb...dar parca imi pare ca nu e atit de frumos, pe cind ai muzicanti..sau poate eu nu am vazut , si asistat la vreo nunta cu dj:-) ...o sa caut pe youtube si poate gasesc ceva sa ma orientez..
PS tu pe cine ai ales ca dj?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Muzicanţii II

Post by catiushka »

am luat pe dj sanchez, nu e asa de ingimfat ca altii pe care am contactat, si incerca sa vorbeasca cu mine in romina, caci el e rus, de fapt aproape toti dj buni sint rusi, vine cu de toate si ia 300 euro
desigur mi-a placut si atitudinea lui sunny fish dar el nu va fi in md anul viitor,
am luat si un moderator vesel si nazdravan pe melnic,
si voi avea si muzica vie, cu 200 euro cu 4 pragrame pe parcursul serii, o fata tare charismatica si cinta bine, ca sa-i impac pe cei mai in virsta, dar si pt hore desigur,
la inceput vroiam o vedeta, pe suruceanu sau puica, dar mai vedem
si o sa avem o nuuuuuuuunta, :lol: tot depinde de cum voi va distrati, cum sint mirii, ce atmosfera faceti voi, si zimbiti fetelor toata seara, luati exemplu de la olecika
eu de exemplu am vrut la inceput pe familia manciu, altcineva nu, dar cind am fost cu vs la ei, am simtit ca nu asa nunta vrem noi, si nuu ne caracterizeaza, asa ca ascultati-va inimile
asa ca am trecut la planul B: DJ, un moderator bun, dansatori buni, programe de muzica vie, si mai vedem pt o vedeta


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Muzicanţii II

Post by Ninela »

Mary, scrie-mi ce instrumente vrei in suma data si eu as putea sa-ti recomand niste baieti super tare de tot!!!! Ei la nunta noastra au fost invitatii fratelui meu (acordeonist), dar au facut o veselie of cind imi aduc aminte ce faceu mi se ridica parul pe miini :D (la noi au fost: acordeonisti 2, toba, clarinet, trompeta, vioara, clapa)


Image
anna.cocieru
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2013, 22:10
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Muzicanţii II

Post by anna.cocieru »

Ninela wrote:Mary, scrie-mi ce instrumente vrei in suma data si eu as putea sa-ti recomand niste baieti super tare de tot!!!! Ei la nunta noastra au fost invitatii fratelui meu (acordeonist), dar au facut o veselie of cind imi aduc aminte ce faceu mi se ridica parul pe miini :D (la noi au fost: acordeonisti 2, toba, clarinet, trompeta, vioara, clapa)
Ninela, recomanda-i te rog si mie! :)


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicanţii II

Post by katiusha »

Salutare fetelor,uite ca am venit si eu in rindurile voastre fiind miresuica in 2014,am o dilema foarte mare,am fost la o nunta unde au cintat banketband si mi-a placut la ei ca nu au numai cintece populare,rusesti etc,dar au cintece vesele,contemporane,lumea nu se aseaza deloc pe scaun,citind aici pe forum am gasit ca ei costa 650-900 euro,dar de la mine au cerut 1200 nustiu ce sa fac,nu i-au mai sunat nimeni din voi?ajutati-ma va rog ca nu stiu daca merita banii


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicanţii II

Post by henrietta »

katiusha wrote:Salutare fetelor,uite ca am venit si eu in rindurile voastre fiind miresuica in 2014,am o dilema foarte mare,am fost la o nunta unde au cintat banketband si mi-a placut la ei ca nu au numai cintece populare,rusesti etc,dar au cintece vesele,contemporane,lumea nu se aseaza deloc pe scaun,citind aici pe forum am gasit ca ei costa 650-900 euro,dar de la mine au cerut 1200 nustiu ce sa fac,nu i-au mai sunat nimeni din voi?ajutati-ma va rog ca nu stiu daca merita banii
aste-s preturile pt 2014 la majoritatea ;)


Image
katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicanţii II

Post by katiusha »

da,preturile cresc ca ciupercile dupa ploaie,dar am citit despre ei lucruri pozitive pe forum,dar nu prea imi place prestatia lor scenica(mamika cu cosite,sotia in tunica)asta se poate de discutat cu ei,ca ma tem sa nu se supere :)


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Muzicanţii II

Post by valerii.dulghier »

katiusha wrote:da,preturile cresc ca ciupercile dupa ploaie,dar am citit despre ei lucruri pozitive pe forum,dar nu prea imi place prestatia lor scenica(mamika cu cosite,sotia in tunica)asta se poate de discutat cu ei,ca ma tem sa nu se supere :)
Katiusha eu tot pe ei ia-m arvonat, imi place programul lor divers, iar veselia e pe masura asteptarilor)) unicul lucru care o sa il adaug la ei e un saxofonist profesional care va pune mai mult accent in muzica lor si atit)


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicanţii II

Post by katiusha »

Si tot atit au cerut?dar ti-au spus ca playlistul il faci singura?


Locked