Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Tortul miresei

Post by Dutsu »

catiushka wrote:
Dutsu wrote: mai era aici pe forum o miresuica care dorea sa torta nustiu daca pina la urma a facuto...
ce frumos, dar asa de scump :(
dutsu tu i-ai contactat pe mail (daca da dami-l si mie please)? si ti-au raspuns?
da pe email panilino@mail.ru di miau raspuns ca 15 kg pentru 150 pers pret 250 lei kg


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

Dutsu wrote:
catiushka wrote:
Dutsu wrote: mai era aici pe forum o miresuica care dorea sa torta nustiu daca pina la urma a facuto...
ce frumos, dar asa de scump :(
dutsu tu i-ai contactat pe mail (daca da dami-l si mie please)? si ti-au raspuns?
da pe email panilino@mail.ru di miau raspuns ca 15 kg pentru 150 pers pret 250 lei kg
dutsu ce rapida esti, eu tot la 150 pers, da ma gindeam sa iau vreo 12kg (pentru ca se calculeaza 70-100g/pers) :roll:
merci mult, si de unde i-l luati totusi?


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Tortul miresei

Post by CristinaB »

Catiushka din experienta iti zic ca se calculeaza 100gr/persoana dar 1-2 kg de reyerva tot timpul sunt binevenite.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

CristinaB wrote:Catiushka din experienta iti zic ca se calculeaza 100gr/persoana dar 1-2 kg de reyerva tot timpul sunt binevenite.
merci, o sa tin cont, :) atunci cred ca o sa iau de 15kg


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Tortul miresei

Post by Nikutsa »

Numai eu una n-am stiut ca salile cer certificat de calitate pentru torta ?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

Nikutsa wrote:Numai eu una n-am stiut ca salile cer certificat de calitate pentru torta ?
what?
asta cred ca s-a inceput de la otravirile pe la nunti cred ??
inca mai multe batai de cap


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Tortul miresei

Post by Nikutsa »

Nustiu daca a fost si pina acum, cel putin la Casa Fermierului obligatoriu sa aducem torta cu certificat de calitate ;


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Tortul miresei

Post by CristinaB »

Certificatul asta il cer de mult..cel putin anul trecut tot sa cerut. In cay ca comandati de la companii specializate nu uitati sa-l cereti..ca ei il elibereaza numaidecit..La Dulcinela si Panilino precis dau..


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Tortul miresei

Post by Ninela »

Dutsu, in final, am ales cu totul altceva, deoarece m-am gindit ca tortul mirilor nu trebuie sa fie foarte scump si nu chiar gustos (cind se pune martzipan nu e chiar la gust), am ales Torta de nunta 005 de la ei de pe site, doar cu unele schimbari: frunzele au fost ivory si florile verzi, si fara bilutele care se vad in poza (din pacate pozele de la nunta vor fi peste vreo 2-3 saptamini, si nu am o poza a tortului sa o postez). In privinta la cite kg sa dai comnada: pentru 138 pers am facut comanda de 12 kg (pina la tort plecasera cam vreo 10 pers, si eu stiam, din aceasta cauza am dat comanda de 12 kg), insa mi s-a parut putin. La noi nu a ramas nimic, tortul a fost fffffffffffffffffoarte delicios. Au fost 3 feluri: pe fiecare ramura cite un fel: jos - medovyi cu visina, mijloc - sah -mat, virf - gingasie.
In privinta certificatului de calitate - nu mi s-a cerut, si nici eu nu am cerut.


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Tortul miresei

Post by Ninela »

Iata si tortul nostru. Nu se vede chiar bine nu e poza profesionala.
Image


Image
Post Reply