Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Rochia de mireasă 3

Post by InnaM »

Silvia100 vezi tema "Rochie comandata online" pentru mai multe sfaturi shi detalii.

Eu te-ash sfatui mai bine sa coshi la noi. Cam acelash pretz sau poate cu 100 sau 2 in plus, in schimb calitatea e garantata, plus ca te mai sfatui cu croitoreasa, mai adaugi sau scotzi detalii care-tzi plac shi nu, deci vei avea o rochie "custom-made" pe marimea shi gusturile tale.

Am prietene care au facut comanda de pe situri similare. Rochiile de obicei is "fabricate" nu cusute shi se observa. Mai e nevoie shi de careva ajustari, plus ca rokia niciodata nu arata exact cum o vezi in poza.

Deci shtiind gusturile fetelor noastre, sfatul meu e sa faci la noi.


Natta23
Posts: 22
Joined: 18 Dec 2013, 13:33

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Natta23 »

wildcat soul wrote:Am ajuns si eu sa imi vind rochita mea de mireasa care mia adus atita fericire in ziua nuntii, sau sa o dau in chirie, rochita a fost cusuta dupa modelul lui Nicole Spose ( Colet - 63574), este facuta in clasicul stil A, este de culoarea alba..
ce marime e rochita ta ?


Image
mandarin
Posts: 4
Joined: 07 Oct 2013, 18:28

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mandarin »

Vind rochia mea de mireasa in care m-am simtit foarte comod si lejer. Am cusut-o la comanda, partea de jos adica fusta se desprinde de fermoarul dublu si rochita scurta o puteti folosi la cununie sau de preferinta(in timpul nuntii).Persoanele interesate ma pot contacta la nr.tel 069789524
Image
Image
Image
Image
Last edited by mandarin on 13 Mar 2014, 19:41, edited 1 time in total.


[img][IMG]http://i.imgur.com/FCTmPYO.jpg[/img][/img]
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by wildcat soul »

Natta23 wrote:
wildcat soul wrote:Am ajuns si eu sa imi vind rochita mea de mireasa care mia adus atita fericire in ziua nuntii, sau sa o dau in chirie, rochita a fost cusuta dupa modelul lui Nicole Spose ( Colet - 63574), este facuta in clasicul stil A, este de culoarea alba..
ce marime e rochita ta ?
undev a38-40 daca nu ma gresesc, dar se ajusteaza si la marimi mai mici, datorita la (snurovca imi cer scuze nu pot sa imi aduc aminte in romina cum e ) din spate, daca doresti pot sa iti las un nr de telefon si te apropii cind tii comod, o vezi in realitate, o masori.


Image
mariana92
Posts: 23
Joined: 22 Jan 2014, 01:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mariana92 »



katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Rochia de mireasă 3

Post by katiusha »

mariana92 wrote:
cine merge cu mine ? :D
eu vreau :)


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Rochia de mireasă 3

Post by irina777 »

mariana92 wrote:Image

https://www.facebook.com/ideal.mariaj

cine merge cu mine ? :D
eu vreu da cum e procedura ?


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Tanya_d »

Wow super... Colectiile 2014 de la Ideal Mariaj is superbe... Eu mi-am rezervat deja la ei rochita din colectia Maggie Sottero...pacat ca nu reusesc sa merg la prezentare :(


marishka
Posts: 35
Joined: 28 Jan 2014, 19:44

Re: Rochia de mireasă 3

Post by marishka »

Tanya_d wrote:Wow super... Colectiile 2014 de la Ideal Mariaj is superbe... Eu mi-am rezervat deja la ei rochita din colectia Maggie Sottero...pacat ca nu reusesc sa merg la prezentare :(
spune-mi te rog care sunt preturile la ei mi-au placut si mie unele modele la ei


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Buburuza2014 »

Fetele, va rog sa ma incurajati. Rochia de mireasa nu e prea tirziu sa o i'au cu 2 saptamini inainte de nunta, nu? Intreb, deoarece doar atunci vin acasa.


Post Reply