Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
simona_simaa
Posts: 40
Joined: 14 Aug 2012, 00:10

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by simona_simaa »

merci mult Mary08, si voua la fel dragoste si o nunta de vis... nu suna deloc straniu, noi suntem de mult timp impreuna... am atins tema "Inelul de logodna"... insa ramasesem ca o sa-i zic cam ce-mi doresc ... dar nu am shtiut ca poate sa organizeze si asa ceva...nu toti barbatii merg la as cerere in casatorie...cu surprize...
mult succes...


Lidia
Posts: 52
Joined: 26 Feb 2013, 19:22

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by Lidia »

salut miresicilor...ash vrea sa va povestesk shi eu cererea mea in kasatorie....Deci sa intimplat in timpul primei vakantse impreuna...Eram in kroaziera..am fost invitatsi la serata de gala ku komandantul navei...eram la masa shi askultam ce zicea komandantul ,kind vad k ciccio meu se skoala shi se indreapta drept spre el(komandant) ,eu krezind k vrea sal intrebe ceva ..sau sai ceara sa facem vreo foto impreuna.... Kind kolo aud...la mikrofon .tare ma keama pe mine(komandantul)..la inceput kredeam k mai este cineva ku numele ka a meu... apoi roshie ka un kiperi am ieshit.... VS bolmojind ceva.. skotoceshte prin buzunari,,shi ce kredetsi k skoate? o kutiutsa roshie...eu mai moarta de emotsii(erau vreo 100 de persoane straine,kare se uitau kurioase la noi)mio intinde...o deskid shi mai nu fak infarkt... inauntru o pereke de cercei...eu din alba pe fatsa mam fakut verde... deja vroiam sai zik...iti bati jok de mine? shi aici incepe diskursul... kuvinte frumoase...,,aceshti cercei erau de la bunika..ia purtat mama..shi akum vreau k sai porti tu... bla-bla-bla-... Tot timpul asta era o linishte in sala k nu se auzea nici o rasuflare... Akum ciccio din celalalt buzunar skoate a 2 kutiuta...o deskide shi aici deja era inelul...mi la pus pe deget shi toti au aplaudat.... Mai tirziu mia zis k avea frika sa nu inkurce kutiutsele..shi se temea sa nul intreb de ce is imflate buzunarele.....Kind am venit akasa..mia cerut sal invat kum se zice in limba mea ..vrei sami fii sotsie?....shi kind am fost in ospetsie la parintsi ma intrebat inka o data....saraka mama...(primul kopil din 4 se marita) a fakut oleak de rakiu la shoareci....


simona_simaa
Posts: 40
Joined: 14 Aug 2012, 00:10

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by simona_simaa »

meeei ... da ce bravo sunteti... casnicie trainica va doresc...


User avatar
Kristina
Posts: 13
Joined: 20 Aug 2012, 16:11

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by Kristina »

Salut miresuicele, am citit toate povesterioale voastre si mam emotionat ft mult ft frumoase cereri va Felicit din suflet pe toate!!!
Si desigur vreau sa va povestesk si povestioara noastra frumoasa. Undeva 10 anisori in urma cind VS sa mutat in ograda unde locuiam si eu, si nu stiu de ce nu mii era el mie la suflet toate fetele din ograda umblau dupa dinsu numa mie nu-mi placea ei si pe urma peste citiva anisori el si cu un var de al meu se impreitenise VS chiar avea prietena si traeau impreuna deacum eram mai maricei mai vb din cind in cind ,apoi intr-un an in ajun de anul nou il rugasem pe varul meu sa mearga cu cineve cu masina sa ma ajute sa-mi cumpar calculator si cind el vine cu VS ma ajutat el atunci pe mine eram ft multumita ei si peste cam 2 zile si seara de anu nou el se certase cu prietena lui si cum serbam toti impreuna el tot cata sa ma inkalzeska sa ma sarute eu nu mam dat si aici sa terminat tot eu ma mutasem de acolo el pe la italia cu prietena lui citeodata mai suna pe skype mai vb ca prieteni, apoi peste cam 3 ani se despartise de prietena lui si venise acasa ne intlniam des deacum ne inmpreitenisem el chiar imi spunea ca cinda o sa-i fiu cumatra :D eu aveam prieten si plecasem la el la moskova akolo am stat 2 luni ne certasem si mam intors acasa si stateam mai mult pe la varmea da el mai mult pe la varmiu si asa el ma sustinea pe mine ca numa ma despartisem eu pe dinsu easeam in fiecare seara cu prieteni comuni cu care ne stiam de mici si asa am esit citeva sari unde la a 5 seara VS ma chema la primblare pin parc si mi-a propus sa fim impreuna eu ramas socata iam spus ca nustiu ma mai gindesk ka numa mam despartit el saracu il simteam cum tremura avea niste emotii,dupa ce am vb noi ne-am dus la o terasa cu prietenii si akolo VS a servit o bere sa luat inima in dinsti si ma sarutat fara sa ma intrebe nimik :D dupa aia peste 5 luni pe 9 ianuarie2012 seara eram pin ospetie el ma grabea acasa nu intelegeam ce se intimpla cind ajungem akasa sora mea(care si stia tot ea mi-a ales si inelu)umbla pin casa aranja masa nu intelegeam nimik ma uit VS se imbraca si imi spune ca pleaca jos ca a uitat in masina tigarile ei bine peste 5 min ma uit intra cu un buchet de trandafiri si un pachet imi da florile ma saruta, si ne asezam la masa eu mam gindtit cu florile erau cu ocazia ca 2 zile in urma implinisem 5 luni, mai stadint asa la masa VS se skoala im picioare le spune la parinti ca vrea sa-mi ceara mina se pune in genunchi si tremurind rosu pe fatsa cu coropcika in mina(parca il vad si akum) mia spus SKUMPIKA VREI SA FII SOTIA MEA??? fara sa spun nimik lam cuprins si plingeam amindoi si parintii si sora :) apoi mam uitat la dinsu iam spus un DA mare dupa ma dus la dinsu desigur a lui ne asteptau cu masa mare si surioara lui de 4 anisori cind ne vazut striga uraa badea a aduso pe cristinutsa mireasaa,soacra nae dat sa citim o rugaciune ca incepem o viatsa noua impreuna apoi am sarbatorit cu prieteni a fost ft bine si acum avem 1an si 7luni si facem nunta pe 15 iunie 2013 si suntem ft fericiti. Aceasta este povestea noastra cum e viata aceasta tot timpul eram alaturi si nici cu gindu ca o sa fim vreodata impreuna :D acum cit vam povestit tot am retrait fiecare clipa emotii pin la lacrimi.
soorryyy daca ceva de asa multe maruntisuri si de greseli ;)


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by heliga »

Felicitari Kristina! Ma emotionat istorioara ta! ;)


Image
Image
User avatar
Kristina
Posts: 13
Joined: 20 Aug 2012, 16:11

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by Kristina »

heliga wrote:Felicitari Kristina! Ma emotionat istorioara ta! ;)
Mersi mult heliga :oops: , si tie Felicitari ai fost o mireasa ft frumoasa!! ;)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by perla »

Fetelor, ce declaratii frumoase si ce cereri in casatorie originale. Citind mi-am amintit si eu de acest moment, care a fost cu 2 ani in urma. Atitea se schimba, deja viata de sot si sotie, parinti... te fac sa fii mai indragostit, da da.. fetelor la sigur ca acolo unde e dragoste ea cu timpul va creste, emotiile vor fi mai puternice, respectul mai pronuntat ;)
Felicitari si casa de piatra tuturor...


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by Mary08 »

Fetelor vreau sa ma impart cu voi cu fericirea mea de astazi! :P Astazi am primit mult-asteptatul inel de logodna... :mrgreen: Sunt Logodita si foarte Fericita alaturi de Vs al meu, el astazi a venit din Moscow, si uite ca mi-a facut surpriza :P ...deci vs, era in coridor desfacea bagajele, iar eu in camera aranjind hainele..el se apropie de mine si-mi intinde un ursulet de plus iar in brate la jucarie, statea cutiuta cu inelusul..el imi spune sa-l deschid..eu nerabdatoare deskid, si ma surprind cu ceea ce vad acolo, incep a lacrima..si astept mai departe, sa vad ce-mi zice, spune "vrei sa te casatoresti cu mine, sa fii sotia mea"..am acceptat si l-am imbratisat atit de tare, ca ne-am rasturnat pe pat :lol: el de felul lui nu e romantic, si trece direct la fapte, a zis ca nu are rabdare sa stea sa-mi pregateasca surprize si cine romantice, a vrut mai repede sa mi-l dea ca sa vada ce reactie voi avea...oricum cred ca totul ce se ofera din inima, nu conteaza in ce mod se da: romantic, simplu sau extravagant :oops:...asta a fost mica si totodata marea mea cerere in casatorie...sper ca nu am plictisit pe nimeni...


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by IRACIKA1983 »

Mary08!!!!!Felicitarile noastre!!!!! Si spor la munca!!!!!!


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Cererea în căsătorie. Cum a fost?

Post by Mary08 »

Mary08 wrote:
IRACIKA1983 wrote:Mary08!!!!!Felicitarile noastre!!!!! Si spor la munca!!!!!!
Mersi mult Iracika, deja pregatirile sint in toi... :)
P.S. Pe care deget si anume la ce mina se poarta, ca daca sincer nu stiu.. :oops: :oops: :oops:


Post Reply