Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Servicii foto şi video

Post by CristinaB »

Felicitari Ramona!!!! Ce conditii au cei de la yourlifeevent? Cit cer si ce ofera?


Image
RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Servicii foto şi video

Post by RamonaB »

CristinaB wrote:Felicitari Ramona!!!! Ce conditii au cei de la yourlifeevent? Cit cer si ce ofera?
sunt receptivi la ceea ce iti doresti tu. noi ne-am inteles bine,nu am avut neclaritati din partea lor. dispun de citeva pachete video incepind de la 150 pin la 580 euro. fac si reduceri ... lucreaza cu VIP MAGAZIN .intra pe site-ul lor si vezi ce te mai intereseaza :)


RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Servicii foto şi video

Post by RamonaB »

RamonaB wrote:
CristinaB wrote:Felicitari Ramona!!!! Ce conditii au cei de la yourlifeevent? Cit cer si ce ofera?
sunt receptivi la ceea ce iti doresti tu. noi ne-am inteles bine,nu am avut neclaritati din partea lor. dispun de citeva pachete video incepind de la 150 pin la 580 euro. fac si reduceri ... lucreaza cu VIP MAGAZIN .intra pe site-ul lor si vezi ce te mai intereseaza :)
da,merci si tie succese! sa faci alegerea corecta!


russ_md
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by russ_md »

tancha_ru86 wrote:eu tot aud pe toata lumea ca full HD, full HD si nu inteleg de ce toata lumea alearga dupa acest tip de format, nevand acasa poate tehnica prin care sa poata viziona in acest tip de format. va spun ce au patit niste prieteni la botezul copilului. Si-au angajat foto video si au stabilit ca vor si ei full HD si cand au primit cd cu video nu pot sa-l urmareasca. l-au rugat pe cameraman sa le faca si un video normal si cameramanul a zis ca e filmat in HD si nu poate sa-l faca in video normal si uite asa stau cu inregistrarea de la botez si cumatrie si nu o pot vedea, cam trist, zic eu. Nu prea ma pricep la tehnica si tehnologii noi,dar totusi imi pot da seama ca nu toti au acasa ecrane full HD la care sa urmareasca inregistrarea si atunci de ce sa dai o gramada de bani pe asa tip de format, daca pana la urma or il vezi la un calculator normal or nici nu-l poti vedea deloc, asa cum au patit prietenii mei..
Full HD poaste fi urmărit și la calculator cu un monitor de 22' în caz că nu dispuneți de un blu-ray player și tv full hd. Claritatea imaginii care o oferă full hd este incomparabilă cu calitate imaginii sd. Astăzi nu ai un ecran mare dar peste câțiva ani vei regreta că ai avut nunta în 2012 și ai un video de o calitate dubioasă.

Este full hd filmat cu camera video și este filmat cu aparat foto. Aparatele foto oferă imaginii un look aparte - cinematic. Acesta și fiind trendul în wedding cinematography.

Pe lângă cu ce se filmează depinde și cum se filmează, având o cameră bună nu înseamnă că vrei avea și video bun.

Orice imagine filmată în full hd poate fi convertată în SD. Full HD rezoluție 1980x 1080 iar SD 720 x 576. Nu știu ce fel de om din domeniu putea să spună că nu poți face din o calitate înaltă un video de calitate mai joasă.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Servicii foto şi video

Post by tancha_ru86 »

russ_md, asta nu inteleg nici eu, ca eu stiam ca se poate converti dintr-o calitate mai buna in una mai proasta si ca invers nu e posibil, insa prietenii mei sunt foarte suparati din cauza asta si pentru ca au trecut prin aceasta eu am zis ca nu vreau sa patesc asa si am ales video normal. eu nu cred ca voi regreta ca am facut nunta in 2012 si am avut o calitate slaba la video, pentru ca pentru mine video nu e chiar important. eu sunt fan poze si asa voi ramane, iar daca va fi ca copii mei sa se uite la video meu de la nunta si sa rada de calitate, asta e normal si noi radem de calitatea pozelor si a video(cine are) a parintilor nostri. dar chiar si daca pozele parintilor sunt alb negru si calitate slabuta in comparatie cu ce avem azi eu asa ma bucur sa le revad..


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
maricika
Posts: 119
Joined: 18 Sep 2011, 23:00

Re: Servicii foto şi video

Post by maricika »

salut miresuicelor,noi la nunta lam luat pe Andrei Turcanu,apropo tot de pe acest forum am aflat de el,imi place stilul lui de a lucra,si fiindca neam inscris acum pe 3 martie(cinci ani impreuna)am hotarit sai fac o surpriza sotului,si lam luat tot pe andrei,am facut o fotosesie,eu nustiu sa pozez,si sotul la fel,dar pot sa va zic ca primele poze eram incordati,dar pe urma a mers ca pe struna,am ramas foarte multumita,numai ca inca nu mio dat pozele,mio dat vreo 3-4 ,asa ca ma impartas cu voi.
Image
Image
Image


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Servicii foto şi video

Post by Katina »

superbe poze ,si contiaza mult relatia fotograf client ,va doresc o nunta ca in povesti si poze asa cum vi le imaginati...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Servicii foto şi video

Post by tancha_ru86 »

immm foarte romantic si pozele foarte frumoase.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Servicii foto şi video

Post by doina30882000 »

superbe pozele! felicitari pentru alegerea facuta ...noi tot pe Andrei Turcanu l-am luat... ;) sunt sigura ca nu vom ramane dezamagite! ;) voi pe ce data aveti nunta?


Image
svetlana_h
Posts: 59
Joined: 20 Feb 2012, 09:11

Re: Servicii foto şi video

Post by svetlana_h »

Foarte frumosi, Maricika . Cu siguranta la nunta o sa fiti mult mai liberi, deacuma:)


Locked