Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Servicii foto şi video

Post by Ulieana »

Lasa-ti la o parte merele, Europa, China si altele. Si nu faceti asemenea afirmatii fara a fi justificate.


karklu
Posts: 4
Joined: 30 Oct 2013, 16:04

Re: Servicii foto şi video

Post by karklu »

marcellla wrote:Dragi foste si viitoare miresici, vreau sa va intreb daca puteti sa ma indreptati spre cineva care face albumuri foto digitale. Din cite am inteles sint putini la noi in Chisinau care fac acest lucru, cine cunoaste ceva va multumesc anticipat.
Ce ai in vedere prin "album foto digital"? Galerie de poze online, sau carte de fotografii tiparita?


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Servicii foto şi video

Post by Sweety »

Vai de mine ce discuții mult prea aprinse pentru așa frumoase mirese! :D
Sunt totalmente solidară cu îndemnul CristinaB - nervii trebuie păstrați!

Și eu cred că cuvintele lui bobrsergey n-au fost corect interpretate. Și cred că de vină sunt emoțiile pe care, în mod normal, le are fiecare din voi. Spun ”voi” pentru că eu deja am trecut de asta, dar țin minte foarte bine cum a fost - e încă proaspăt.

Problema este că n-ați făcut decît să vă agățați de cuvinte în parte spuse de domnul în cauză... Eu n-am văzut nici insulte în spusele lui, nici critică referitoare la lucrul altor foto-videografi, nici publicitate și nici declarații referitoare la prețurile de peste hotarele țării...

N-am nici-un interes să-l apăr, daor că de nervii voștri îmi pare rău!!! El n-a făcut decît să-și expună părerea reieșind din experiența acumulată. Ceea ce am făcut și eu mai devreme, doar că m-a salvat probabil lipsa unui avatar :lol: Și atunci cînd sciem aici chestii de genul ”e cam scumpușor pentru așa calitate” sau ”acela mi-a plăcut mai mult edcît celălalt” etc., cum credeți, nu poate fi interpretat și asta ca critică sau chiar ca insultă la adresa cuiva? Numai dorință să fie!
Referitor la prețurile de peste hotare: el n-a spus că ecestea sunt prețurile pe care voi, relelor, trebuie să le plătiți 8-) El doar v-a arătat diferența de preț (citez: ”в США а так же в Европе... 4000-5000 $ у профи и 1000-1500 у начинающих”) și v-a spus despre practica acestor țări, despre modul de a alege videograful și despre riscul (RISCUL! nu siguranța) de a o păți cu cei ce vă propun servicii mai ieftine! Și respectiv, a fost un îndemn doar de a fi foarte prudente! Am scris că o prietenă de a mea a văzut chiar lucrările (cel mai probabil fiind furate) de pe site-ul fotografului și nu putea crede fericirii că a găsit AȘA calitate la un preț chiar de nimic și drept rezultat - are doar cîteva poze frumoase - cîteva! Era așa o impresie că ”fotograful” a luat prima dată în mînă aparatul de fotografiat...

Și mai este o chestie: vă contraziceți singure - mai întîi spuneți că el își face publicitate, apoi ziceți că nu suntem noi așa de proaste ca să nu putem aprecia ce e bine și ce nu. ÎNTREBARE: care din voi a semnat cu dînsul contract doar din motiv că i-a văzut avatarul, fără să-i vadă lucrările?

Sincer să vă spun, deși nu e prima dată cînd văd mesajele lui bobrsergey pe acest forum, n-am accesat niciodată site-ul studioului său... Niciodată... pînă astăzi :P Și știți de ce? Anume datorită acelor mirese, care l-au tot criticat pentru publicitate (chiar mi s-a făcut interesant ce reprezintă) Așa că, stimate bobrsergey, le rămîi dator pentru ”publicitatea” pe care ți-au făcut-o :lol:


Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: Servicii foto şi video

Post by Ulieana »

Fiti mai atenta la cele scrise mai sus...unde sunt si raspunsurile la intrebarea d-tra.


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Servicii foto şi video

Post by Sweety »

Ulieana wrote:Fiti mai atenta la cele scrise mai sus...unde sunt si raspunsurile la intrebarea d-tra.
Nu cred că am înțeles la ce vă referiți...


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Servicii foto şi video

Post by Arishka »

Если честно никакой полезной информации в вашем диплоге я не нашла.Каждый раз заходя на сайт и видя новые сообщения радуюсь,что есть какая-то новая информация и новые услуги,НО уже второй день подряд читаю вашу дисскуцию и не понимаю в чем смысл спорить и доказывать что-то.Пожалуйста переписывайтесь в личку и НЕ МЕШАЙТЕ ЛЮДЯМ ГОТОВИТЬСЯ К СВАДЬБЕ !!! P.S. извините,что не на молдавском,на русском лучше и легче выражаюсь...


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by maryLand »

Fetelor, cred ca este timpul sa va opriti.
Pe acest forum, Serghei, este unul din cei mai onesti prestatori. Niciodata nu a criticat, nu a impus cuiva serviciile lui, nu a facut afirmatii false, nu si-a facut profiluri.
Deci nu il mai acuzati atita. Si nici nu luati in deridere activitatea lui sau a oricarui prestator,indiferent de suma pe care o cere pt servicii.


Sau cineva se simte frustrat de faptul ca a luat un operator fara renume...? atita timp cit voi sunteti multumiti, cit v-ati simtit bine linga un fotograf/videograf...mai conteaza cit ati platit? mai conteaza daca are studio sau nu? Simtiti-va bine in pielea voastra si nu mai cautati noduri in papura.
Iar mesajele cu ofense, vor fi strese neaparat!!!

Bafta in toate!


Image
amore
Posts: 16
Joined: 03 Oct 2013, 09:27

Re: Servicii foto şi video

Post by amore »

Poate ar fi bine sa se faca o rubrica PRESTARI SERVICII, si acolo sa-si puna fiecare cite un anunt. Dar temele din forum sa fie de discutii, intrebari etc.


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Servicii foto şi video

Post by Sweety »

maryLand wrote:Fetelor, cred ca este timpul sa va opriti.
Pe acest forum, Serghei, este unul din cei mai onesti prestatori. Niciodata nu a criticat, nu a impus cuiva serviciile lui, nu a facut afirmatii false, nu si-a facut profiluri.
Deci nu il mai acuzati atita. Si nici nu luati in deridere activitatea lui sau a oricarui prestator,indiferent de suma pe care o cere pt servicii.


Sau cineva se simte frustrat de faptul ca a luat un operator fara renume...? atita timp cit voi sunteti multumiti, cit v-ati simtit bine linga un fotograf/videograf...mai conteaza cit ati platit? mai conteaza daca are studio sau nu? Simtiti-va bine in pielea voastra si nu mai cautati noduri in papura.
Iar mesajele cu ofense, vor fi strese neaparat!!!

Bafta in toate!
Totalmente deacord! Trebuie de pus punct aici! Asta am încercat să fac și eu mai sus :D


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Servicii foto şi video

Post by Zinaida »

Uraaaaa...avem si noi o echipa de foto/video!!asa cum am mentionat mai sus, Tudor Dumbrava de la avaproduction.md impreuna cu inca un cameraman o sa aiba grija sa avem un film al nuntii de neuitat,am vorbit cu el si lam ales cu toata inima. Cu Pozele de la nunta o sa se ocupe Vadim Dodon. sunt sigura ca o sa iasa asa cum ne dorim.In plus o sa facem si un preweding, o fotosesiune cu o tematica aleasa de noi!!Baietii, pot sa va spun, isi merita toti banii!! Sunt tineri, ingeniosi si nu in ultimul rind Profesionisti!!! Abia astept sa stabilim cu ei detaliile nuntii si sa lucram cu ei!!!Inca un plus mare mare in lista de pregatiri))Fetelor succese...si nu lasati totul pe ultima suta de metri...


Locked