Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

olicika wrote:
Dutsu wrote: Cit te-au costat analizele Torch? Dar tratament o sa fac numaidecit dar numai dupa ce mai dau odata si ma duc la alt medic...
aparte Torch nu tin minte, dar eu impreuna cu hormoni, analiza Torch si infectii in frotiu + consultatia medicului am achitat 800 lei.
Foarteee bun pret...CPF - asta centru de planificare a familiei ?


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Planificarea unui bebelus

Post by olicika »

exact, centru pentru planificarea familiei linga centrul mamei si a copilului.


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

olicika wrote:exact, centru pentru planificarea familiei linga centrul mamei si a copilului.
Dar te-ai dus cu indreptare sau asa singura?


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Planificarea unui bebelus

Post by olicika »

eu initial am fost la medicul de acolo, dupa care ea mi-a dat toate indreptarile. Daca nu cunosti un anume medic la care sa mergi, intri la oricare, le spui problema si ei iti dau indreptare la toate analizele, plus vei trece si controlul ginecologic.
eu personal am fost la d-na Ala Spinei, am ramas multumita. Fetele de pe forum mai merg la Angela Parii, acolo is o sumedenie de medici ce se ocupa anume de planificare.


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

olicika wrote:eu initial am fost la medicul de acolo, dupa care ea mi-a dat toate indreptarile. Daca nu cunosti un anume medic la care sa mergi, intri la oricare, le spui problema si ei iti dau indreptare la toate analizele, plus vei trece si controlul ginecologic.
eu personal am fost la d-na Ala Spinei, am ramas multumita. Fetele de pe forum mai merg la Angela Parii, acolo is o sumedenie de medici ce se ocupa anume de planificare.

De Angela Parii am auzit si eu...credca asa si voi face....multumesc mult de informatie


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

Am fost la alt medic...si ma linistit a spus ca totul e bine si nu trebuie sa-mi fac griji a spus ca nu intelege cum medicul precedent a putut sa-mi dea asa tratament...asa ca fetele care au dubii in privinta medicului mai cautati alt medic si vedeti ce spune el...ca aveam sa-mi stric organizmul cu un pumn de pastile fara rost...


LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Planificarea unui bebelus

Post by LILIT »

Eu m-am casatorit insarcinata(in luna a opta),nu am planificat nimic,asa a fost sa fie. Si nu regret deloc,acum am o fata ca o steluta. Si sotul e in al 9 cer de bucurie.


Image
Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

Si noi tare vrem bebe...dar am spus ca pina nu scoatem cu nunta in capat nu facem...caci finantele nu ne prea permit... :(


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Nadinn »

fetelor cu asa o intrebare... a fost cineva la laboratorul asta nou Eurolab de pe Traian sau poate a auzit cineva??? cautam un laborator de incredere caci VS a fost la Citobiomed sh a dat niste analize iar eu la Terramed sh par cam dubioase sh vrem sh in alta parte sa incercam((


LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Planificarea unui bebelus

Post by LILIT »

Nadinn wrote:fetelor cu asa o intrebare... a fost cineva la laboratorul asta nou Eurolab de pe Traian sau poate a auzit cineva??? cautam un laborator de incredere caci VS a fost la Citobiomed sh a dat niste analize iar eu la Terramed sh par cam dubioase sh vrem sh in alta parte sa incercam((
N-am fost pe acolo,dar stiu ca la Medparc tot e bine,eu pe multi aud ca au fost acolo.


Image
Image
Post Reply