Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: 1+1=3

Post by marcelushka »

INNA 2012 wrote:heliga felicitari...eu de cind asteptam vestea asta de la tine,ca citind mi-au dat lacrimile,ma bucur enorm...eu in sfirsit mi-am mutat cuibul linga sot,inka stam in aer,abia ne-am mutat la casa noua si e goala,avem doar un pat...dar tare vrem si noi un bebe...am avut mare stres o perioada si am decis sa mai astept,sa se calmeze apele,stiu ca asta se transmite,mai ales daca in primul trimestru mamica e nervoasa...asa ca viitoarelor mamici va doresc mult calm la toate si desigur sarcina usoara!
Scumpiko, o sa le aveti pe toate, cel mai important e ca sunte-ti impreuna, ca va aveti unul pe altul, sa stii ca Dumnezeu le vede pe toate si dorinta ta va fi inplinita atunci cind veti fi gata, eu asa cred, multa dragoste si caldura voua, :!:


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

multumesc mult marcelusha


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: 1+1=3

Post by Nika »

INNA 2012 wrote:heliga felicitari...eu de cind asteptam vestea asta de la tine,ca citind mi-au dat lacrimile,ma bucur enorm...eu in sfirsit mi-am mutat cuibul linga sot,inka stam in aer,abia ne-am mutat la casa noua si e goala,avem doar un pat...dar tare vrem si noi un bebe...am avut mare stres o perioada si am decis sa mai astept,sa se calmeze apele,stiu ca asta se transmite,mai ales daca in primul trimestru mamica e nervoasa...asa ca viitoarelor mamici va doresc mult calm la toate si desigur sarcina usoara!
Inna ce bucurie mare am pentru tine ....la cuibul vostru bravoooooo....eu si fara pat as fi deacord ca sal am si miar fi deajuns :lol: :lol: totul o sa apara cu timpul o sa aveti de toate plus si un bebe care sa va inveseleasca si pe voi si locuinta ,multa multa sanatate voua si calm totul se va rezolva si va veni la timpul lui...un bebe sanatos si voinicel ;)


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

da nu e cuibusorul nostru,stam in chirie...doar ca ne-am mutat cu traiul in alta tara,departe de mamica si sora....speram ca macar dupa anul nou sa putem sta singuri intr-un apartament


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: 1+1=3

Post by Nika »

INNA 2012 wrote:da nu e cuibusorul nostru,stam in chirie...doar ca ne-am mutat cu traiul in alta tara,departe de mamica si sora....speram ca macar dupa anul nou sa putem sta singuri intr-un apartament
hmmmm eu intelesesem ca e casuta voastra ,fugitiv citisem cuibul nou si imi paruse ca sinteti la casuta voastra...in fine oricum va doresc numai bine si cit mai curind sa traiti chiar in cuibusorul vostru ;) :)


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

multumim mult si da doamne la fiecare cuibusorul propriu


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

DanielaG wrote:Maryuta felicitari!!!Mi-am achizitionat o buna doza de pozitivism si bucurie citind ultimele mesaje,mi-a venit pt un moment si mie elanul sa facem unul :P
:D :D :D azi dimineata m-am trezit si sotul imi spune hai sa facem si noi un bebe,incepe a socoti si zice,numai bine prin iulie o sa avem un bebelus...asa am mai ris :)


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by Liudocika2012 »

INNA spor la treaba! :lol: taman ploua si e frig, numai de alintat in pat ;) :D


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by INNA 2012 »

Liudocika2012 wrote:INNA spor la treaba! :lol: taman ploua si e frig, numai de alintat in pat ;) :D
aha...hai la treaba daca ai cu cine,sotul munceste,numai miercurea e liber si atunci alergam cu acte
si la mine ploua si e friiiiig,asa ca incalzirea mea va fi o plapuma iar alinarea e goblenul,ca alta ocupatie nu am...nu am nici tele :(
iar forumul vad ca nu e tare activ,cam perioada nuntilor se termina :(


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: 1+1=3

Post by Liudocika2012 »

miticuta, hai la un ceai virtual cu mine :lol:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Post Reply