Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
taia
Posts: 10
Joined: 26 Jun 2012, 15:28

Re: Lista Neagră

Post by taia »

OPERATOR.MD fiti foarte atenti, au un mod special de a atrage clientii, sunt foarte amabili...iar rezultatul final poate sa nu corespunda asteptarilor (preturile sunt chiparate)


User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Lista Neagră

Post by salinusca »

Cofetaria Paradis cafe de la Durlesti http://paradiscafe.md/ la ei pretul la 1 kg de tort creste brusc in ziua nuntii de la 90 de lei la 120 de lei si designul la torta nu a fost asa cum s-a discutat initial, fiti atente!


anea
Posts: 18
Joined: 11 Jun 2012, 12:17

Re: Lista Neagră

Post by anea »

fetelor nu va adresati la croitoreasa olga ,cu toate ca eu si inca citeva mirese de aici si-au cusut rochiile la ea. e o persoana nepunctuala si fara rusine... la prima vedere pare sa fie placuta,cinstita si foarte harnica,dar nu-i asa. eu am dat rochia mea cu 3 luni inainte de nunta si cind ma duceam la masuratoare tot vedeam ca ea nu lucreaza asupra ei, saptamini la rind vedeam tot aceeasi ,pina ce m-am enervat si am inceput sa o presez... culmea e ca nici asta nu a ajutat,atit de neobrazata fiind. atitia nervi,lacrimi si asteptari desarte am avut ,incit nu mai stiu cum sa ma exprim.... si ce credeti .... m-am dus la ea cu 1 zi inainte de nunta sa iau rochia,care era abia pe jumatate gata... am crezut ca ajung la spital in ziua ceea....iar ei nici ca-i pasa. am stat noaptea ceea in masina ,jos ,linga casa ei,fiindca eu locuiesc la 200km de chisinau... nu stiam ce sa mai fac ,cind ma gindeam ca miine e nunta si eu nu am rochie ,ma apuca isterica,imi venea sa o maninc de vie pe ,,croitoreasa de rochii mireasa,,. si cel mai tare imi era ciuda faptul ca am dat rochia la cusut cu 3 luni inainte,dar am luat-o IN NOAPTEA NUNTII LA ORA 24.00. am facut 3 ore pe drum asa incit am ajuns acasa la ora 3 de noapte ,iar la 5 trebuia sa plec la coafura si celeleate..... cu ajutorul Dumnezeului am reusit totul si am fost o mireasa frumoasa.... dar va rog si vreau sa va atentionez si pe voi,sa nu patiti asa ca mine... nu aveti incredere in ea. este o escroaca.... ca sa stiti despre cine este vorba va spun ca se numeste olga usatova.are 29 ani,locuieste vizavi de restaurantul sanatate ,pe bul renasterii,acum grigore vieru. nr ei de tel sunt.079190753 si 069925073


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by Alintush »

oooooooo,Anea, imi imaginez ce e asta...macar sa fi fost alt maruntis, dar rochia de mireasa, foarte strasnic...ma apuca tremuriciul..
important ca totul sa finisat cu bine...
aratane rochita ta sa o vedem si noi...


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Lista Neagră

Post by seyla »

Eu la fel am ramas socata :o ! Ma inchipuiam pe mine in locul Anei... in ajunul nuntii, cu atatea griji si cu rochia nefinisata deasupra! Foarte urat a procedat! Sustin!


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Lista Neagră

Post by tancha_ru86 »

ooo, Aneam imi pare tare rau, eu nu stiu cum as fi reactionat sunt un pic vulcanica..omg.

am uitat sa trec si eu in lista neagra cofetaria plovdiv care mi-a distrus momentul cu tortul de nunta.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by marcelushka »

Doamne doamne, anea nu am cuvinte sunt in sok, cum poti sa fii asa iresponsabil....... nu imi pot imagina, eu din suflet iti doresc casa de piatra si asta sa fie unicul moment de asa gen.
merci ca ne-ai zis si noua, asa persoana nicinu o poti numi om,,,,,,, e pursisimplu.........


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Lista Neagră

Post by bride »

off fetelor si eu m'am ars cu" cusutoreasa de rochii de mireasa"...deci ea mi'a cusut rochia in 4 luni..in ultima luna a plecat in sua .si mi'a trimis rochia printr;o rude de a sa..si ce credeti? rochia nu 'mi vine...adica la talie era largaa...la piept tot...dar la solduri imi era ft strimpta...Eu cind am imbracat rochia prima data....pe loc am si dezbracat'o si fara isterie m'am dus la salon si mi'am luat alta in chirie.Cea in chirie era exact rochita viselor mele..marimea mea...si tot ce mi'am dorit eu.Deci de acum inkolo nu mai risc niciodata cu croitorese de astea. :roll:


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Lista Neagră

Post by tancha_ru86 »

fetelor imi pare rau pentru ca nu ati nimerit la persoana care nu trebuie. eu am dat peste o doamna foarte dragutza, care a avut rabdare sa asculte multele mele idei, sa ma sfatuiasca si in final sa faca ceva potrivit pentru mine si pe gustul meu. a fost atat de punctuala, eu inca asa persoana n-am intalnit. am avut noroc. deci nu generalizati, doar ca atunci cand aveti nesansa sa dati peste o persoana care n-are nici o legatura cu bunul simt si calitatea serviciilor atunci dati-o exemplu negativ si altor persoane ca sa le o evite.

eu in asa caz as face o plangere la politie si la protectia consumatorului. din moment ce presteaza un serviciu aceste persoane trebuie sa plateasca impozite, daca nu sunt inregistrate politia trebuie sa aiba grija sa nu mai functioneze. deaceea nu uitati sa cereti chitante pentru orice serviciu achizitionat.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by maryLand »

E trist...
eu la fel am dat de o doamna croitoreasa minunata...a fost mai presus decit orice salon din lume...insa metserii sunt diferiti.
Ma bucur insa ca a-ti rezolvat problema si ca ati fost mirese frumoase in ciuda obstacolelor!!! ;)


Image
Post Reply