Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Diaaa
Posts: 21
Joined: 16 May 2012, 11:42

Re: Lista Neagră

Post by Diaaa »

Nika wrote:Ingrozitor Diaaaa....nici nu am cuvinte...pacat ca tiau provocat neplaceri in cea mai importanta zi din viata...oricum nu dispera gindestete si aduti aminte doar de acele momente frumoase si deosebite :P :P
Multumesc Nika.


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Lista Neagră

Post by CristinaB »

iracroitor wrote:Diaaa imi pare rau de ce ti sa intimplat :(. Bine ca noi neam hotarit sa luam alta sala ca daca cinstit , la inceput tot la Casa fermierului ne orintam.
Eu fac nunta la Casa Fermierului, Sala Mare..Si cred ca nu sunt singura mireasa pe de acest forum care face acolo...
Fetele care ati avut de suferit de pe seama neatentiei cuiva,imi pare rau p/u voi...Mai am o saptamina pina la nunta noastra, dar sala a fost printre cele 3 lucruri in privinta caruia nu am stat la dubii niciodata:Sala,foto, si muzica...
Inca o data ,imi pare rau pentru voi, dar pun la indoiala obiectivitatea celor 2 mesaje negative aparute unul dupa altul....
Cu mai multe detalii vin dupa data de 13 octombrie ...


Image
tati@na
Posts: 12
Joined: 24 Feb 2012, 15:51

Re: Lista Neagră

Post by tati@na »

mesajul e chiar foarte obiectiv. tot ce am scris am simtit pe pielea mea.
unica greseala a mea e ca nu am scris deodata ce ni s-a intimplat cu sala, dar dat fiind faptul ca au fost doar pareri pozitive imi era frica ca nu voi fi luata in serios, dar vad acum ca nu sunt doar eu unica care am ramas dezamagita de local. si mentionez inca o data: vorbesc de sala mica


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Lista Neagră

Post by Alinkka »

nustiu de ce dar pun shi eu la indoiala aceste doua mesaje, noi am fakut nunta la kasa fermierului shu kum a fost duminika pina la noi au mai fost trei nunti - minkarea a fost proaspata, shi deservirea foarrte buna. Sigur nu pot sa zik ka ideal - ma rog suntem oamenii dar nici asa kum sa skris nu kred


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Lista Neagră

Post by Liudocika2012 »

Cred ca pentru obiectivitate nu ar strica o poza cu voi facuta la sala mica :roll:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Lista Neagră

Post by anelia »

Da, e straniu ca mesajele respective au aparut unul dupa celalalt si scrise in aceeasi maniera,cu enumerarea "neajunsurilor". Nu exclud ca intr-adevar se mai intimpla neintelegeri, dar totusi prea straniu....


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Lista Neagră

Post by Aleena »

Nimic straniu!

O cunosc personal pe Diaaa (am machiat-o in ziua nuntii)...e mireasa reala...si sta demult pe acest forum...doar ca e mai putin activa la completarea rubricilor.
E o fata foarte cumsecade...si nu cred ca ar fi plasat acest mesaj doar pentru a strica reputatia celor de la Casa Fermierului.

Parerea mea e cei de la sala si-au cam luat nasul la purtare...dupa ce si-au dat seama ca au destui clienti.
Tactica moldoveneasca de administrare a afecerilor!

Va pot da exemplu din viata mea: am ales sala....totul bine si frumos...n-am avut nici un fel de probleme...la 2 luni dupa nunta noastra unul dintre cuplurile pe care i-am invitat au sarbatorit acolo nunta lor...si au ramas tare nemultumiti...li s-a furat din bautura,mancare...deservirea nu a fost la nivel...Se mai intampla si prin alte parti... :cry:


Alina Braileanu:

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Lista Neagră

Post by tancha_ru86 »

Aleena are dreptate, este posibil orice la moldoveni. eu tot am facut la Casa Fermierului si n-am obiectii, totul a fost la nivel, eu am facut la sala mare unde administratoare, dna Rodica este o femeie foarte de treaba si intelegatoare.

Nu o cunosc pe cealalta administratoare de la sala mica si nu pot sa zic nimic. Casa Fermierului are 3 sali, fiecare administrate de persoane diferite, deci orice e posibil. Unica problema este ca proprietarul celor 3 sali sau nu stie de ceea ce se intampla sau trece cu vederea din moment ce nimeni nu se plange, dar sunt convinsa ca ar lua masuri daca cineva i s-ar adresa. asa ca eu in locul vostru as merge direct la el si i-as povesti ce ma deranjeaza ca sa nu se intample si cu alte mirese. daca te duci sa-i zici administratoarei ea o sa ridice din umeri, ce altceva sa faca.

Imi pare tare rau pentru voi, e urat sa ai neplaceri in ziua nuntii, dar daca as fi intalnit asa atitudine eu as fi sunat direct pe proprietar, nu mai stiu cum il cheama sau pe sotia lui si l-as fi rugat sa ia masuri.

E vorba de sala mica..la sala mare INCA nu au avut asa incidente majore si sper si nici sa nu aiba loc. mi-ar parea rau ca cineva sa se ia dupa recomandarea mea si in loc sa aiba nunta mult visata sa i se para ca a trait un cosmar.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Diaaa
Posts: 21
Joined: 16 May 2012, 11:42

Re: Lista Neagră

Post by Diaaa »

Fetelor, imi cer scuze de tot negativismul pe care l-am scris aici, dar kiar asta mi s-a intamplat , e bazat pe fapte reale si asta nu-i tot, am uitat sa va zic ca la fine ne.a pus sa akitam un pahar si o cana( suma 120 de lei), kiar si ni le-a aratat stricate, iar astazi cand am fost sa ne clarificam, vesela stricata s-a mai dublat, in loc de un pahar si o cana, au fost 3 pahare mari, 2 pahare mici si o cana, Dna Galina zicea ca noi nu am vazut bine, nu era doar un pahar si o cana ci mai multe.... Deci soc, soc si iar soc.
Astazi am fost sa vb cu Dna Nina(sefa), a kemat tot personalul (administratoarea salii mici Dna Galina, inclusiv si kelnerii), dar mare lucru nu s-a rezolvat, kelnerii tineau una si buna ca nu au cerut bacsis, ca s-au comportat frumos cu lumea ...Dna Galina se comporta atat de frumos in fata sefei, de ziceai ca nu-i femeia raspunzatoare din ziua nuntii noastre... mai pe scurt, eu nu fac reclama sau alte kestii, pur si simplu avertizez fetele care urmeaza sa-si faca nunta la localul asta(Casa Fermierului) si anume sala mica, sa fiti foarte atente sa nu treceti prin ceea ce am trecut noi.
Succese, imi cer inca o data scuze, iar pt fetele ce nu cred ceea ce am scris, doar atat pot sa va scriu, sa nu dea Domnul sa ajungeti in asemenea situatii, nu oblig pe nimeni sa creada sau contrariu, e purul adevar ceea ce am scris. Merci ca-mi cititi mesajele.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Lista Neagră

Post by Liudocika2012 »

Diaaa de la inceput au aparut dubii pentru ca in ultimul timp au aparut tot felu de persoane care ba fac reclama exagerata ba descrediteaza intentionat o oarecare sala. Acum inteleg ca cuvintele scrise sunt adevarate, ai facut un lucru bun ca ai atentionat fetele pe viitor sa fie mai precaute. Iti doresc ca aceste neajunsuri sa fie uitate cit mai rapid iar nunta sa iti ramina in amintire doar ca o zi nemaipomenit de frumoasa!


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Post Reply