Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by Alintush »

Diaaa, pina la urma ati achitat vesela sparta????
normal ca chelnerii nu vor recunoaste ca au cerut bani...dar cred ca seful nu e prost...eu in locul lui as invita o persoana in care are incredere sa asiste la o nunta, ca totusi e numele lui si trebuie sa-l intereseze ce se face cind se petrece o nunta acolo...


tati@na
Posts: 12
Joined: 24 Feb 2012, 15:51

Re: Lista Neagră

Post by tati@na »

in ceea ce priveste faptul ca nu se crede in veridicitatea afirmatiilor, pot sa spun una: ceea ce am scris este adevarat si cum am mentionat nu am scris de teama sa nu fiu luata in serios. sper ca nu se va mai intimpla nimanui ceea ce ni s-a intimplat noua. sincer imi pare rau ca cei de la Casa fermierului nu tin la reputatia pe care si-au formato. eu sunt inregistrata de mult timp pe forum si practic nunta am organizato cu ajutorul vostru, dar am fost mai putin activa din pacate


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by Alintush »

poate cei de la Casa Fermierului nici nu stiau de cele intimplate, pentru ca lumea de obicei isi petrec sarbatorile si nu prea dau detalii pentru altii...
cum si in cazul meu...dupa nunta am aflat ca chelnerii au luat bautura noastra de pe mese si in hol au facut o masuta multumire pentru chelneri, ei iti turnau bautura, iar tu trebuie sa le multumesti cu ceva banisori...
nu am putut spune nimic, nici chelnerilor, nici stapinului, pentru ca nu aveam dovezi...nu iam vazut si-mi pare rau ca nimeni nu ma anuntat atunci....sa-i fi vazut...


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Lista Neagră

Post by bride »

fetelor si eu am fost la o nunta acum recent..la casa fermierului braviceni..in sala mare.Unicul minus care era :1) chelnerii cam pasivi si negligenti.
2) stergarelele care se pun pe brate..erau patate de grasime. In rest parka totul ok..cel putin ca invitata nu am observat alte minusuri...nu stiu de miri ce impresii.. :)
Oricum consider ca fiecare sala are plusurile si minusurile sale..
Bine ca ati scris si ati vorbit deschis de aceste lucruri..la fel am facut si eu kind am scris de sala ''la plopi'' ..nu am scris'o cu rautate...doar mi'am expus parerea ..si ceea ce nu mi'a placut la nunta mea.Consideer ca fiecare trebuie sa scrie nu doar ceea ce le'a placut ..dar si ceea ce nu..pentru ca viitoarele mirese sa stie la ce sa atraga atentia mai mult.
Succes la toate miresuicile..nu va faceti griji!


ANIUTA
Posts: 16
Joined: 23 May 2012, 22:58

Re: Lista Neagră

Post by ANIUTA »

Salut fetelor dati sa va povestesc ce am patit si eu cu sala de nunti de la CIORESCU nunta mea a fost pe 21 sept am ales aceasta sala pentru ca am citit numai de bine despre ea si pretul mia convenit 500 550 lei locul. Cind m am dus sa fac meniul nustiu de ce pretul a crescut brusc si mult 782 de lei am fost in soc cind am inceput a face galagie administratorul mi a facut reducere de 1000de lei ce miai parut tare starniu( acelas meniu).Dupa nunta nu mia ramas nici o sticla de coniac si sampanie miau spus ca sa baut tot ceia ce mi se pare tare greu de crezut plus la toate dimineata administratorul mi a cerut bani suplimentar bacsisi si ma pus sa platesc 10 pahare stricate din care am vazut 3 pahare stricate unul din vina chelnerului. Cel ma tare ma uimit ca a doua zi am fost contactati de sefa localului care ma intrebat cit si cum am achitat si citi bani am dat administratorului, dupa care am inteles ca administratorii acolo sunt tare necinstiti,cred ca mai bine daca aveti acolo ceremonie sa vb cu seva despre ce si cum achitati.


Diaaa
Posts: 21
Joined: 16 May 2012, 11:42

Re: Lista Neagră

Post by Diaaa »

Alintush wrote:Diaaa, pina la urma ati achitat vesela sparta????
normal ca chelnerii nu vor recunoaste ca au cerut bani...dar cred ca seful nu e prost...eu in locul lui as invita o persoana in care are incredere sa asiste la o nunta, ca totusi e numele lui si trebuie sa-l intereseze ce se face cind se petrece o nunta acolo...
Da Alintush, am achitat paharele sparte:(


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by marcelushka »

mda... nici nu imi vine sa cred, dar daca stai sa te gindesti asta e realitatea, una suficient de dura si uneori chiar nedreapta, si cel mai mult doare faptul ca in aceste zile unice pentru noi, trecem prin aceste situatii... Fostelor miresuici, care au avut acest ghinion, fiti tari, sunte-ti foarte bravo, si sunt sigura ca ati fost la inaltime fata de aceste persoane, care dupa asa comportament...nu mai au nici o valoare, mizer de tot, sa te puna sa platesti velela.... halal de asa deservire si de reputatia acestor oameni, imi pare rau fetelor, sper pentru viitoarele miresuici, sa fie mai precaute si in alegerea salii si a oamenilor cu care urmeaza ca colaboreze.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Lista Neagră

Post by Liudocika2012 »

La Golden Nica la fel se achita toata vesela sparta, am fost anuntati de acest lucru din timp, probabil la majoritatea salilor este asa, noi am avut 3 pahare sparte care ne-au fost prezentate si atit.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Lista Neagră

Post by CristinaB »

Diaaa, imi cer scuze daca te-am ofensat dar cred ca eu am spus ce multe fete au gindit..Cum a spus si Liudocika, apar oameni pe forum care pur si simplu vor sa discrediteze o sala ...
Inca o data ,imi pare rau de experienta ta neplacuta si iti doresc sa ai o cumatrie ca-n povesti!!! :D


Image
Diaaa
Posts: 21
Joined: 16 May 2012, 11:42

Re: Lista Neagră

Post by Diaaa »

CristinaB wrote:Diaaa, imi cer scuze daca te-am ofensat dar cred ca eu am spus ce multe fete au gindit..Cum a spus si Liudocika, apar oameni pe forum care pur si simplu vor sa discrediteze o sala ...
Inca o data ,imi pare rau de experienta ta neplacuta si iti doresc sa ai o cumatrie ca-n povesti!!! :D
CristinaB sa stii ca nu m-ai ofensat, eu doar am scris fetelor ce urmeaza sa-si faca nunta la localul Casa Fermierului, nici numele nu.mi vine sa.l scriu la cata ura am pe ei.


Post Reply