Manichiura miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Manichiura miresei

Post by maklerus »

tibberoon wrote:Maklerus oja-gel ai in vedere shellac? Eu mi-am facut de curind, am scos gelul total si mi-au pus shellac + french.
Da, exact. Cit ai platit?


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by wildcat soul »

tibberoon oja gel si shellac e una si aceeasi, si cum arata frenchiu cu oja gel? eu tot miam scos gelu si acuma imblu cu oja gel, dar french nu am incercat inca sa imi fac :?


Image
veve
Posts: 26
Joined: 15 Jan 2013, 14:36

Re: Manichiura miresei

Post by veve »

Fetelor va rog recomandati-mi pe cineva care face extensii de unghii la buiucani, ca saptamina viitoare am nunta si inca nu am gasit nici un mester...


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by viorela »

veve wrote:Fetelor va rog recomandati-mi pe cineva care face extensii de unghii la buiucani, ca saptamina viitoare am nunta si inca nu am gasit nici un mester...
Anume la buiucani doresti? Pot sa iti recomand mestera mea,la care imi fac deja de doi ani si ceva,doar ca ea lucreaza in jumbo


veve
Posts: 26
Joined: 15 Jan 2013, 14:36

Re: Manichiura miresei

Post by veve »

viorela wrote:
veve wrote:Fetelor va rog recomandati-mi pe cineva care face extensii de unghii la buiucani, ca saptamina viitoare am nunta si inca nu am gasit nici un mester...
Anume la buiucani doresti? Pot sa iti recomand mestera mea,la care imi fac deja de doi ani si ceva,doar ca ea lucreaza in jumbo
Unde in Jumbo? si care e pretul ei daca poti sa imi spui..


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by viorela »

veve wrote:
viorela wrote:
veve wrote:Fetelor va rog recomandati-mi pe cineva care face extensii de unghii la buiucani, ca saptamina viitoare am nunta si inca nu am gasit nici un mester...
Anume la buiucani doresti? Pot sa iti recomand mestera mea,la care imi fac deja de doi ani si ceva,doar ca ea lucreaza in jumbo
Unde in Jumbo? si care e pretul ei daca poti sa imi spui..
In Jumbo la et.5, alungirea e 300,daca acoperire cu gel doar 150-200


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Manichiura miresei

Post by tibberoon »

maklerus wrote:
tibberoon wrote:Maklerus oja-gel ai in vedere shellac? Eu mi-am facut de curind, am scos gelul total si mi-au pus shellac + french.
Da, exact. Cit ai platit?
180 lei am achitat. Referitor la shellac si oja gel am scris ca pot fi 2 proceduri diferite, chiar daca denmirea e aceeasi.
Cu shellac e nevoie sa pileasca primul strat al unghii ca sa se prinda gelul, sau se poate de facut manichiura, de aplicat oja si deja ultimul strat de aplicat oja gel si de pus in lampa UV. Astfel se primeste un mix pentru cei ce nu vor sa isi afecteze unghiile in nici un fel.

Shellac cu french arata exact asa ca si cu gel. Eu mereu fac french si chiar nu se vede diferenta mare. Doar se priveste mai natural, unghiile sunt mai subtiri. In rest e aceeasi, corectia o fac ca si la gel - la 3 saptamini.


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
Utilizator800
Posts: 46
Joined: 23 Jun 2012, 13:52

Re: Manichiura miresei

Post by Utilizator800 »

Eu am folosit serviciile de pedichiura, manichiura de la un salon de str. Sciusev intersectie cu Banulescu Bodoni. Sincer, l-am ales pentru curatenie si cat de placut este inauntru, si am comandat pedi-mani pentru mama, drusca, si inca o prietena, am vrut sa achit eu. Am facut manichiura simpla, transparenta, dar mata. Mi-a placut mult in poze!

Am mers pe ceva simplu, si daca sincer, am apelat la aceste servicii mai mult pentru ca sa ma alint decat din necesitate :)


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by viorela »

Iata si manichiura mea,deci cum am scris anterior,am facut-o la Natalia,in Jumbo,et.5
Image


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Manichiura miresei

Post by henrietta »

viorela wrote:Iata si manichiura mea,deci cum am scris anterior,am facut-o la Natalia,in Jumbo,et.5
Image

Viorela foarte frumoase unghiutele, acestea sunt ale tale sau poza dupa care ti le-a facut si daca poti sa imi zici cit te-a costat?
Mersi


Image
Post Reply